dłuższy urlop macierzyński

Dziewczyny! Czy wiecie jak ma wyglądać zaświadczenie od lekarza informujące o tym, że było się w ciąży 13.01.2001 roku? Czy wystarczy, że lekarz napisze tylko tę informację i się podpisze? Dodam, że chodzę prywatnie do lekarza i z wypisaniem zaświadczenia nie ma problemu, tylko nie jestem pewna jak to ma wyglądać. Może któraś z Was ma pewne informacje na ten temat?
Pozdrawiam,
Gosia.

7 odpowiedzi na pytanie: dłuższy urlop macierzyński

pokemon Dodane ponad rok temu,

Re: dłuższy urlop macierzyński

w moim przypadku wyglądało to tak że przyniosłam do firmy zaświadczenie od kiedy jestem w ciąży i podanie o przedłużony urlop macieżyński.W którym jesteś tygodniu?
Pozdrawiam Magda z 35 tyg.brzusiem

malgosik Dodane ponad rok temu,

Re: dłuższy urlop macierzyński

Witam Gosiu,
Z tego co wiem to wystarczy tylko zaświadczenie od lekarza, że jesteś w takim a takim tygodniu ciąży czyli od jakiegoś tam dnia przed 13-01-2002. Ale to juz chyba czas złożyc takie dokumenty. Ciesze się, ze udało Ci sie jeszcze z tym długim urlopem. Ja niestety sie nie załapałam, ale najwazniejsze, że będę mamą. Życze powodzenia.

GosiaO

basik Dodane ponad rok temu,

Re: dłuższy urlop macierzyński

Zgodnie z wytycznymi ZUS nalezy dostarczyc zaswiadczenie, ze w dniu 13 stycznia bylas w ciazy i to wystarczy. Zaswiadczenie dolaczasz do podania o dluzszy wymiar urlopu, ktore skladasz u siebie w kadrach. Nie moga Ci odmowic przyznania urlopu jesli te warunki spelnilas. Natomiast podanie musisz zlozycz najpozniej dzien przed porodem. Podanie zlozone w dniu porodu lub pozniej jest nieskuteczne – z automatu przydziela Ci 16 tygodni.

magdak Dodane ponad rok temu,

Re: dłuższy urlop macierzyński

nie zgadzam się z basikiem
ustawodawca nie sprecyzował do kiedy ma być złożone u pracodawcy tzw. podanie o dłuższy macierzyński, tak więc mozna to zrobić przed porodem jak i po nim
ale znając polską rzeczywistość, może faktycznie lepiej zrobić to przed
jak tak zrobiłam
pozdrawiam
magda
ps. a zaświadczenie od ginekologa moze być wypisane jak lekarz sam chce, byleby była jego pieczątka i podpis

magdak Dodane ponad rok temu,

Re: dłuższy urlop macierzyński

polecam stronę:
[Zobacz stronę]
jest tam chyba wszystko na ten temat
pa pa
magda

basik Dodane ponad rok temu,

Re: dłuższy urlop macierzyński

Ja tylko cytuje za prawnikiem z Min Pracy, jego wypowiedzi opublikowano w Rzepie (specjalny dodatek o zasilkach):
„Wniosek o wydluzony urlop macierzynski pracownica musi przedlozyc pracodawcy najpozniej dzien przed przewidywana data porodu. Jezeli sie spozni to na podstawie zaswiadczenia o urodzeniu dziecka szef udzieli urlopu skroconego. Wniosek o udzielenie dluzszego urlopu macierzynskiego zlozony podczas korzystania z urlopu o krotszym wymiarze jest bezskuteczny”. Podstawa prawna art 2 ust 3 nowelizacji kodeksu pracy
Dla mnie to tak jakby napisano: od momenu urodzenia jestes z automatu na krotszym urlopie i swoj wniosek o dluzszy wymiar mozesz sobie schowac wtedy w buty: innymi slowy zloz papiery jak najszybciej bo jesli urodzisz przed terminem to i tak moga robic Ci problemy…

pgosia Dodane ponad rok temu,

Re: DZIĘKI !!!

Bardzo Wam wszystkim dziękuję! Jestem w 35 tyg. ciąży (termin na 15 września) ale zgodnie z Waszymi sugestiami złożę podanie o urlop w nadchodzącym tygodniu.
Pozdrowienia,
Gosia.

Znasz odpowiedź na pytanie: dłuższy urlop macierzyński?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nasze związki
Mężuś
Ja mojego obecnego męża poznałam w dyskotece. Parę lat temu jeździliśmy na pewnego rodzaju imprezki odbywające się w dyskotece. Moja kuzynka poznała grupkę chłopaków i właśnie wśród nich był ON.
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Toksoplazmoza - prośba o pomoc
Prosze o kontakt wszystkich, ktorzy wiedza cokolwiek na temat toksoplazmozy. Jestem w 27 tygodniu ciazy, wyniki badania wskazuja na obecnosc pasozyta, przed ciaza i w 12 tygodniu nie bylam jeszcze
Czytaj dalej