Do dziewczyn z Niemiec i z wtykami w aptece

potrzebuję dla Mojego Teścia leku o nazwie leukaseEN – proszek lub minitabletki. Lek jest na problemy z przetoką, lekarz mówi,że nie ma go w Polsce. Posiadamy na niego receptę.
Będę wdzięczna za pomoc

Monika i Basia (05.10)

2 odpowiedzi na pytanie: Do dziewczyn z Niemiec i z wtykami w aptece

 1. Re: Do dziewczyn z Niemiec i z wtykami w aptece

  Mam dwa sposoby na załatwienie tego leku:
  1. Ponoć można na polską receptę zakupić leki na lotnisku w Monachium (tylko nie wiem czy jest ten lek…i czy to nadal aktualne – musiałabyć zasięgnać języka…)
  2. jest to lek niezarejestrowany w Polsce i można go sprowadzić z zagranicy na podstawie zapotrzebowania na sprowadzaenie z zagranicy produktów leczniczych nieposiadających pozwolenia na dopuszczenie do obrotu niezbędnych dla ratowania życia lub zdrowia pacjenta. Wzór zapotrzebowania dostępny jest na stronie w dziale leki.
  Sposób załatwaiania wygląda następujaco:
  lekarza wypełnia część A, potem na tej części podbija się konsultant wojewódzki lub krajowy z danej dziedziny medycznej (wykaz konsultantów znajdziesz również na stronie mz.gov.pl w dziale ministerstwo zdrowia – a jaki konsultant to już powinien powiedzieć lekarz). Następnie trzeba uzyskać zgodę ministerstwa zdrowia w części B. jeżeli miałoby byc zrefundowane to musiałabyś się pofatygować do Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia (bo jesteś z Wrocławia – prawda?), który decydujac się ze zrefunduje ten lek – podbija się w części C. Oczywiscei musisz mieć również receptę – jest ważna 60 dni od wystawienia… No i jeszcze trzeba znaleźć aptekę która srowadzi lek (polecam duże dawne państwowe, cefarmy itp. Zasięgnij rady w Funduszu). To tyle co wiem – żmudna to droga ale jest możliwość sprowadzenia i ewentualnego sfinansowania w ramach ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia (telefony do oddziału znajdziesz na stronie – szukaj w oddziałach, mogą mieć również wzór zapotrzebowania).
  Pozdrawiam
  Adam – mąż Agnieszki (Zoe) i tatuś Filipka (19.02.2003)

  • Re: dziękuję, już załatwiłam

   serdecznie dziękuję za radę (jestem pod wrazeniem), już udało się załatwić lek.
   Serdeczne pozdrowienia!

   Monika i Basia (05.10)

   Znasz odpowiedź na pytanie: Do dziewczyn z Niemiec i z wtykami w aptece

   Dodaj komentarz

   Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
   Logo