Do Gablysi

Dziękuję za odpowiedż. Dała mi ona dużo do myślenia.Jestem w totalnym szoku! Popatrz,idziesz do lekarza płacisz mu niemałą kasę, a on nie umie wystawić diagnozy.W moim przypadku jest to syndrom ”mieszkającej na zadupiu”,gdzie nie ma kompetentnych fachowców?Normalny skandal. Nigdy nikt mi nie powiedział,że mam niewydolność jak to się nazywa przysadki(dobrze zrozumiałam?).Idę jeszcze raz zrobić te lh,fsh w tym tygodniu.A napisz mi proszę jak się coć takiego ewentualnie leczy,żebym nie padła znowu ofiarą niedouczonego konowała!On kazał mi zadzwonić jak będzie @ (a niestety przlazła) i chce mi ze względu na moje P. C.O zrobić laparo 25 dc. Co o tym myślisz Gabi? Boję się tych wszystkich lekarzy!!!!

CIK.

4 odpowiedzi na pytanie: Do Gablysi

gablysia Dodane ponad rok temu,

Re: Do Gablysi

Kochanie, nie napisałam ci, ze masz niewydolność przysadki, ale żę bliżej ci do tego niż do PCO, przy którym LH jest wysokie. Sprawdź w normach czy sie mieścisz, bo to zależy od laboratorium, może mieścisz sie w normach i wtedy wszystko jest ok. I rany, nie postawiłam ci diagnozy, bo nie jestem lekarzem. Prawda jest taka, ze LH poniżej 3, czy w granicach 3 może wskazywać na niewydolność przysadki, lecz jestem pewna, że aby stwierdzić to z cała pewnością, należy przeprowadzić więcej badań.
U ciebie sytuacja wygląda tak, ze stosunek LH do FSH wynosi 0,4, a przy 0,6 można już podejrzewać niewydolność przysadki
To nie jest PCO, może twój lekarz widzi dużą ilość pęcherzyków, które nie pękają, bądź nie masz owulacji. na PCO składają się takie rzeczy jak :
1. Charakterystyczny obraz jajników- koraliki wokół jajników (torbielki)
2. Stosunek LH do FSH 2:1
3. Cżęsto otyłość
3. Nadmierne owłosienie- hirsutyzm
4. Za wysokie wartośći androgenów ( testosteron, DHEA-S)
5. Często insulinoodporność
6. Brak owulacji
7. Często hiperprolaktynemia.

Ile z tych objawów masz/????

Laparoskopia jest dobrym narzędziem diagnostycznym, bo uwidacznia wiele nieprawidłowości, których badanie usg czy hsg nie jest w stanie. Przy 6-cio letnich staraniach powinnaś dawno już ją mieć przeprowadzoną. Ale Laparoskopię robi się w pierwszej połowie cyklu a nie w drugiej. Nie powinno sie jej tak późno przeprowadzać, macica powinna być oczyszczona po @. Istnieje niestety niebezpieczeństwo, ze będziesz w ciąży podczas zabiegu.
Nie wiem gdzie mieszkasz,ale starasz sie już tak długo, ze myślę, ze warto jest wybić sie ze swojego “zadupia” jak to sama nazywasz i poszukać kliniki nawet 200 km dalej. A może i nawet 300 km.
Skonsultuj się z dobrym endokrynologiem, on ci odpowie na pytanie dotyczące twoich hormonów.

Napisz gdzie mieszkasz, poszukam ci klinik w pobliżu.

Wszystkich konowałów nalezy utopić w stawie!

Dobrze, że mam w głowie jakiś plan

cik Dodane ponad rok temu,

Re: Do Gablysi

Wiem Gabrysiu,że nie jesteś lekarzem,chociaż szkoda, bo naprawdę mogła byś ze swoimi wiadomościami przebić niejednego!Zanim się zalogowałam często czytalam Wasze posty i odpowiedzi.Wierz mi były bardzo pouczające. Nie masz pojęcia ile się od Was dowiedziałam. Az tym P. C.O to sama miałam mieszane uczucia.Poprostu nie miałam takich obiawów.Jestem szczupła nie tyję.Owu mam,sprawdzałam na paskach Lh(4 dni jedna krecha,a 5 dnia dwie)[email protected] mam jak w zegarku,nie mam długich cykli.I ten stosunek LH Do FSH.Lh 3.54mIu/ml (normy faza I od 2.4 do 12.6; faza II 14.0 do 96.6;faza III 1.0 do 58.5). Natomiast FSH miałam 8.85. Normy I od 3.5 do 12.5 ;II od4.7 do 21.5 ;III do 1.7 do 7.7). Miałam to robione 7dc. Mój progesteron to:16.03. Prolaktyna 23.19ng/ml (przy normie od 3,4 do 24.1).A testosteron,chyba trochę za duży:0.787ng/ml,przy normie od 0.06 do 0.8. Mam jeszcze przed sobą moje USG. Czy mogłabyś mi napisać jak się wkleja zdjęcia(ale siara nie potrafię).Acha dziś jest 3dc,jutro idę na LH i FSH jeszcze raz w4 dc. Na razie zbieram siły i pieniądze na dalsze leczenie. Teraz uderzam dalej. A mieszkam w Nowej Rudzie.woj dolnośląskie. Trzymaj się malutka iżyczę pięknych 2 krech.Pomyślności.

CIK.

gablysia Dodane ponad rok temu,

Re: Do Gablysi

Mogłam zostać lekarzem, ale jestem głupia i nie zostałam. Więc nadrabiam czytaniną 🙂
Testosteron nie masz taki zły, ja tez mam w górnej granicy normy. Sprawdź sobie jeszcze DHEA-S, to są androgeny, jeżeli one będą w normie to jest ok. Ale nie wiem,czy ci sie uda je gdzieś zdobyć, bo faktycznie dolnośląskie nie obfituje w kliniki niepłodności. Dziewczyny stamtąd jeżdzą albo do Provity,albo do Warszawy albo do Poznania.
A instrukcja zdjęćjest tutaj [Zobacz stronę]

Dobrze, że mam w głowie jakiś plan

cik Dodane ponad rok temu,

Re: Do Gablysi

Wielkie dzięki za odpowiedż. Byłam dzisiaj powtórzyć Lh,FSH i zrobiłam jeszcze DHEA-S.Wyniki będę miała dopiero za tydzień. Najbliższa “klinika ” w moim rejonie jest we Wrocławiu u doktora Polaka Mam nadzieję,że Ci nie marudzę.I Wiem co zrobię :najpierw laparoskopia,potem może IVI. Pamiętaj,że mocno CIi kibicuję,reszcie oczywiście też.PA,PA !!!!!!!!!!!

CIK.

Znasz odpowiedź na pytanie: Do Gablysi

Dodaj komentarz

Imiona dzieci
Nikandra
Prosze o opinie,jak wam sie podoba imie -Nikandra..?
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
CO OZNACZAJA CZARNE SLADY PO ZLOTYCH PIERSCIONKACH
Witam Wszystkich!!! Tak jak w tytule mojego postu, jakie moga byc przyczyny, ze kiedys mialam czarne plamy na palcach dokladnie w tym miejscu, gdzie zlote pierscionki nosze. I tak sie zastanawiam,
Czytaj dalej