Do mam dziewczynek

Piję herbatki wspomagające laktację i nie wiem czy z tego powodu powiększł się gruczoł sutkowy prawy mojej Hani. Lewy jest w dotyku normalny, zwykła tkanka tłuszczowa. A prawy jest zmieniony, twardy, wypełniony. Przy dotyku nie boli Hanię i nic z niego nie leci. Bardzo obawiam się tej zmiany? Czy któraś z Was zauważyła coś podobnego? Może to od hormonów moich? Co robić??
Ula i Hania (14.01.03)

6 odpowiedzi na pytanie: Do mam dziewczynek

majab Dodane ponad rok temu,

Re: Do mam dziewczynek

Nic się nie martw choć oczywiście spytaj lekarza jak będziesz na kontroli aby to sprawdził.
Majka też coś takiego ma, teraz już jej zanika, pojawiło się w zeszłym roku w święta Bożego Narodzenia pamiętam jak się przestraszyłam 🙁 Lekarka kazała tylko obserwować czy nic się z piersi nie wydobywa i czy się nie powiększa, w razie potrzeby robi się usg ale u nas nie było to konieczne.
Możliwe, że to jest od naszych hormonów – gdy karmi się piersią.
Mam nadzieję że trochę Cię uspokoiłam 🙂

Iwona i Majka (07.05.02)

ada2 Dodane ponad rok temu,

Re: Do mam dziewczynek

Moja Gabrysia miała tak od urodzenia, pytałam nawet o to ginekologa. Mówił, że to naturalne że dziewczynki tak mają, a co nawet dziwniejsze to i u chłopców tak może być. Mają na to wpływ właśnie nasze hormony, te które działały wewnątrz na nasze pociechy i te , które przekazujemy w pokarmie. Więc nie ma powodów do obaw, ale jeśli Cię to nie uspokoi to zapytaj lekarza – pediatrę.
Pozdrawiam.

Ada2 z Gabrielką (18.06.03)

dorota27 Dodane ponad rok temu,

Re: Do mam dziewczynek

tak jak pisza dziewczyny..to twoje hormony..i czasami moze byc jedna piers nabrzmiala..ale zapytaj na wszelki wyp lekarza
pozd

dorota i claudia / ur. 29 maja 2003/

4dorcia Dodane ponad rok temu,

Re: Do mam dziewczynek

Moja Kinga też ma powiększony jeden sutek, ale lekarka ja oglądała i powiedziała, że wszystko jest w porządku.

Dorota i Kinga (6 i 1/2 m-ca)

dorotab Dodane ponad rok temu,

Re: Do mam dziewczynek

Moja Nati również miała powiększone gruczoły ale samo przeszło. KOnsultowałam się nawet w tej sprawie z pediatrą. Nie należy z tym nic robić. Jedynie można przyłożyć wacik nasączony białkiem jajka. Ja nie robiłam tak bo mała sie za bardzo wierciła i wciąż to spadało. Samo przeszło:)
Dorota i Nati (12-12-02)

ania-p Dodane ponad rok temu,

Re: Do mam dziewczynek

U Marty powiększone były obydwa gruczoły sutkowe. Byłyśmy z tym u endokrynologa, który zalecił zrobienie badań sprawdzających poziom hormonów i USG. Wyniki nie były niepokojące (USG stwierdziło poprostu powiększoną tkankę gruczołową) i lekarka uznała, że to z powodu moich hormonów. Na koniec poradziła mi także, żeby nie kramic małej zupkami i dankami z drobiem (kurczaki, indyki), bo są „pędzone” hormonalnie i to może być też przyczyną powiększonych gruczołow. Od tej pory gotowałam Marcie zupki tylko z cielęciną i właśnie zauważyłam, że wyraźnie zgrubienie się zmniejszyły. Może to była właśnie przyczyna.
pozdrawiam

Ania i Martusia-Rudzielec (10.09.02)

Znasz odpowiedź na pytanie: Do mam dziewczynek?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
czarny pępuszek
moja Gosia ma czarny pępuszek w środku. Ma taki od momentu oderwania się pępowiny i myślałam, że to normalne i wszystkie dzieci tak mają. Ale wczoraj odwiedziłam koleżankę z
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Dziewczyny proszę o radę i pomysły :-)
Witam wszystkie dziewczyny !!! Oczywiscie jak jakis problem to ja zaraz uciekam się do forum ale wkońcu to tu rodzą się najlepsze pomysły w najlepszym gronie. A więc trapi mnie taki
Czytaj dalej