do mam, które zatrudniają opiekunki

Dziewczyny, nurtuje mnie jeden problem. Za tydzień wreacam do pracy i będę miała opiekunkę do Małej. Jest to osoba z polecenia, więc o dziecko jestem spokojna. Jednak nie rozmawiałam z nią właściwie o zakresie jej obowiązków, a na honorarium już przystałam. Nie wiem teraz, czy coś zmieniać, bo chyba tak się nie robi. Po prostu jestem gapa. Ale o co właściwie chodzie? Otóż, czy Wasze opiekunki robią Wam coś w domu oprócz zajmowania się dzieckiem? Co robią jak maluch śpi? Nie wiem, czy mam wymagać takich rzeczy, czy tylko robota przy dziecku. Trochę zacofana jestem, ale to moja pierwsza opiekunka. Pierwsze dziecko pilnowała babcia, która zostawiała w domu taki sajgon, że szkoda gadać. Poradźcie prszę.
Pozdrawiam

Ania, Michał (24.04.1999) i Martyna (20.03.2004)

11 odpowiedzi na pytanie: do mam, które zatrudniają opiekunki

marta75 Dodane ponad rok temu,

Re: do mam, które zatrudniają opiekunki

Ja to ustawiłam w ten sposób, że w ramach płatnosci za godzinę (bo tak się rozliczam z nianią) płacę za opiekę nad dzieckiem, natomiast miesięcznie płacę jej dodtatkowo ryczłatem za inne czynności takie jak prasowanie naszych rzeczy, porządki. Czynnosci te wykonuje tylko i wyłacznie jeżeli pozawala na to czas dlatego jeżeli po moim przyjści z pracy jest bałagan nie robię jej wymówek (na szczęscie do tej pory zdzarzylo się to tylko raz podczas zabkowania ale muszę się z tym liczyc na przyszłość, ze będzie się to częściej zdarzać). Na Twoim miejscu usiadłabym z nianią i podzieliła te obowiązki. Moim zdaniem w ramach wynagrodzenia za opiekę nad dzieckiem powinno wchodzic na pewno zmycie podłogi raz dziennie, posprzatanie po dziecku (zabawki, umycie talerzyka). U mnie dodtakowo w opłacie za opiekę jest prasowanie ubranek małej i w przyszłości gotowanie dla niej ale to ustaliłam od poczatku z nianią przed rozmową o wynagrodzeniu więc nie wiem ja zareaguje Twoja. Jeżeli niania jest z polecenia to zapytaj osobę, która Ci ją poleciła co było w jej zakresie obowiązków w poprzedniej rodzinie.

Marta i Nela 04.01.2004

Dodane ponad rok temu,

Re: do mam, które zatrudniają opiekunki

nasza niania od początku nie miala żadnych dodatkowych obowiazków poza opieką nad Natusia i przygotowywaniem dla niej posiłków. Nati zazwyczaj sypiała podczas spacerów, więc niani i tak nie miałaby wolnego czasu na cokolwiek innego. Mam jeszcze jedną radę dla Ciebie – ustalcie na początku kwestie urlopów niani i odpłatności (za urlop i za ewentualne “chorobowe”)

Kaśka z Natusią

ewak Dodane ponad rok temu,

Re: do mam, które zatrudniają opiekunki

Niania, którą ja zatrudniam robi właściwie wszystko o co ją poproszę, a nawet nie czeka na moje prośby. Jak widzi, że leży sterta ubrań do prasowania to prasuje, jak sterta garów w zlewie to zmywa, ostatnio nawet jak mała spała w wózku to opieliła ogródek. Po przyjściu z pracy zawsze zastaję porządek, zabawki poukładane, naczynia pozmywane.

joanka5 Dodane ponad rok temu,

Re: do mam, które zatrudniają opiekunki

W czasie 2 drzemek Jagi nasza opiekunka prasuje rzeczy nasze i małej, umyje podłogę, poukłada zabawki i ogarnie kuchnię. Niestety mamy nianię, która nie lubi gotować. Wszystkie te czynności robione są wyłącznie w czasie snu małej (śpi w wózku w ogrodzie) i jeżeli młoda ma gorszy dzień i mało śpi nikt nie ma do niej pretensji, że jest niepoprasowane (podłoga i ogólne ogarnięcie salonu i kuchni jest zawsze). Czasami niania z własnej inicjatywy umyje krzesełko do karmienia i wywiesi pranie, ale ogólnie jak jej zostanie trochę czasu, a wszystko już zrobi to czyta lub ogląda tv. Ustaliliśmy też 2 tyg. płatny urlop raz w roku, dni, kiedy jest chora, itp odrabia w weekendy, zostaje po godzinach lub za jej zgodą odliczamy jej od pensji (czasami zastępuje ją jej mama).

Joanka i Jagoda (04.09.2003)

pipi1234 Dodane ponad rok temu,

Re: do mam, które zatrudniają opiekunki

Moja opiekunka do JUlki nic nie robiła oprócz opieki nad dzieckiem, tak się z nią umówiłam, bo po pierwsze chciałam żeby skupiła sie na dziecku, a pod rugie dodatkowe obowiązki to dodatkowe koszty. Jak Julka spała, ona czytała, opalała sie na balkonie, jadła. Teraz opiekunka Antosia mieszka na przeciwko w bloku, więc przeważnie bierze go do siebie. Zabiera ze sobą kaszki, zupke przeze mnie ugotowaną, sama często robi mu jakies deserki owocowe.
pozdrawiam
Monika, Julka 6 lat i Antoś 25.11.2003

inti Dodane ponad rok temu,

Re: do mam, które zatrudniają opiekunki

moja teoretycznie też nic nie miała robić.
ale ciągle mówiła, ze się nudzi…..
no zaczęła – sprzątać kuchnię – codziennie, jak ma chwilkę przy spaniu Julki – prasuje, bo ja mimo najszczerszych chęci się nie wyrabiam, raz w tygodniu myje podłogi i odkurza, podlewa kwiatki. czasem sprzata lodówkę.
czasami poprosze ją o coś ekstra – typu – ugotowanie kompotu, zupy, odmrożenie rybki itp, dopranie czegoś ręcznie(Julki rzeczy)
oprócz tego pilnuje nam czasami domu jak wyjeżdząmy dalej i wtedy już z własnej inicjatywy pucuje dom na nasz przyjazd. aż miło mi się czasami robi…..
a urlop płatny dostał teraz tydzień. za chorobę obcinam, bo sama wtedy musze brać zwolnienie i też mi obcinają…

anet Dodane ponad rok temu,

Re: do mam, które zatrudniają opiekunki

codzienne odkurza i myje podlogi rano – nie chodzi o to zeby mi sprzatala tylko o to ze dzieci bawia sie na podlodze i co tam znajda to najprosciej mowiac: jedza:)
gotuje im zupke – gdy spia
prasuje ubranka dzieci – gdy spia
Moja opiekunka jest super jesli tylko dzieci spia i ma czas, choc ja zawsze powtarzam zeby sobie w tym czasie cos zjadla, poczytala no generalnie odpoczela/ to ona czasem cos ugotuje dla nas np kopytka, pierogi Czasem umyje okna itp
Wazne coby na samym poczatku okreslic scisle zasady co ma robic a co nie i kiedy Bo potem moze dojsc do niedomowien itp

mamanikosia Dodane ponad rok temu,

Re: do mam, które zatrudniają opiekunki

Ja nie zatrudniam opiekunki, ale moja siostra pracuje jako opiekunka w Warszawie. Napiszę ci jakie są jej obowiązki ile zarabia i w ogóle wszystko, może to coś ci pomoże. zarbia 800 zl, pracuje od pon. do piatku w godz. 8-18/czasem 18,30; czasem przed 18 trochę wyjdzie/.do jej obowiązków nalezy sprzatanie zabawek, wystawianie brudnych pampersow za drzwi do takiego pudla, czasami przyrzadza jej jakis obiadek typu zupka, smazenie ryby czy coś w tym stylu;czasmi chodzi z małą na kontrolę do lekarza.oprócz tego może sobie zrobić jakąś kanapkę lub coś do jedzenia, i ma 2 tygodnie płatnego urlopu. Pozdrawiam Ela &

Nikodem 10-01-04

marta75 Dodane ponad rok temu,

Re: do mam, które zatrudniają opiekunki

Moim zdaniem bardzo mało zarabia!!! Jej pracodawcy trochę przesadzają :(. Przecież koszt utrzymania się w Warszawie jest ogromny.

Marta i Nela 04.01.2004

planetka Dodane ponad rok temu,

Re: do mam, które zatrudniają opiekunki

To mało dostaje jak na Warszawę… Za tyle godzin? Ja ostatnio zastanawiałam się, czy nie zmienić niani, ale boję się że nie znajdę za tą cenę, co teraz płacę (1050 PLN za 8 godzin, urlopy i chorobowe – niepłatne, gotuje dla nas, dla Oli i dla siebie, prasuje ubranka Olci, zapierze jak się mała ubrudzi, wyrzuca pieluchy, dwa razy w tygodniu odkurza i zmywa podłogę).

,

Planetka i Olencja 05.10.2003

belflower Dodane ponad rok temu,

Pytanie do wszystkich mam: opiekunka z angielskim

Witam, mam zamiar założyć firmę zatrudniającą opiekunki do dziecka z angielskim, tzn żeby opiekowałyby się dzieckiem tyle godzin ile rodzice sobie zażyczą ale w tym np przez 60min będą bawić się z dziećmi w języku angielskim, śpiewać, tańczyć itp. (materiały potrzebne do nauki zapewniałaby moja firma i byłyby bezpłatne). Oferta dla rodziców dzieci w wieku 0-5 lat. W tym wieku dzieci najlepiej przyswajają język obcy. Moje pytanie brzmi: Jaka jest przeciętna wypłata za godzinę dla opiekunki, którą zwykle zatrudniacie i ile byście dopłaciły dla tej która uczyłaby wasze dziecko angielskiego poprzez zabawę oczywiście. Czy myślicie ze jest to dobry pomysł?

Znasz odpowiedź na pytanie: do mam, które zatrudniają opiekunki

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
opryszczka u dziecka
Adzie coś wyskoczyło na wardze, najpierw taki duży biały pryszcz, potem zrobił się czerwony, wygląda jak opryszczka. Nie wiem, czy to smarować jakimś środkiem typu zovirax czy nie ruszać. Może
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
przyzwyczajanie do spania w łóżeczku
Ten temat był poruszany pewnie juz setki razy, ale chciałabym sie pochwalić naszym malutkim sukcesem dzisiejszej nocy. Pare dni temu opuściliśmy łóżeczko na najniższy poziom. Antoś podciąga się za szczebelki,
Czytaj dalej