Dodatnie IGG przy tokso …

Dzisiaj odebrałam moje wyniki.
Przy badaniu na przeciwciała tokspolazmozy moje IGG wynosi 12,4, norma jest do 8 .
Czy mam się niepokoić??
Do lekarza idę dopiero w środę 17.12.

Dziewczyny jak coś wiecie dajcie znać.
Dzięki

pozdrawiam
Aga i Lipcowe Słoneczko /10.07.2004/

7 odpowiedzi na pytanie: Dodatnie IGG przy tokso …

marcela-30 Dodane ponad rok temu,

Re: Dodatnie IGG przy tokso …

Odszukaj wczesniejsze watki o toxo. W jednym z nich podane sa normy i komentarze do wynikow.

Marcela i mala Fasolina 3.05.04

ika Dodane ponad rok temu,

Re: Dodatnie IGG przy tokso …

Igg nie powinno Cię niepokoić, niepokoić może podwyższone Igm.
Pozdrawiam

ika z syneczkiem Igorem marcowym (28.03.2004 )

gusia2004 Dodane ponad rok temu,

Re: Dodatnie IGG przy tokso …

Nie martw się. Z tego, co wyczytałam (a jestem bezpośredio zainteresowana bo moje IGG wynosiło w 1 badaniu 84 przy normie 6,5) jeśli IGG jest nisko dodatnie – a Twoje to chyba takie jest (nawet czytałam o IGG 180 i więcej) oznacza to, że chorowałaś na toksoplazmozę bardzo dawno temu i nabyłaś na nią odporność. Tak zwana reinfekcja może się zdarzyć ale występuje rzadko. Jeśli natomiast IGG jest wysoko dodatnie (moje lekarz już ocenił jako wysoko dodatnie) musisz powtórzyć za 3 – 4 tygodnie badanie. Jeśli wzrośnie poziom trzy – cztero – krotnie – oznacza to, że nadal chorujesz i jest to (nie pamiętam dokładnie – przebieg ciągły choroby czy jakoś tak). Wtedy podaje się antybiotyk ale leczenie zaczyna się od 3 trymestru ciąży.
Natomiast jeśli IGM jest dodatnie no to już jest nieciekawie, bo to oznacza, że: jeśli jest nisko dodatnie – chorowałaś bardzo niedawno temu (okres 3 – 4 tygodni przed badaniem), jeśli jest wysoko dodatni – aktualnie chorujesz.
Ale też nie należy się załamywać – moja koleżanka chorowała w ciąży na toksoplazmozę, całą ciążę przeleżała w szpitalu ale urodziła śliczną zupełnie zdrową dzewczynkę.
Naczytałam się tego troszkę:) Jeśli chcesz jeszcze coś to mogę podesłać Ci artykuły o toksoplazmozie.
Pozdrawiam,

ruda77 Dodane ponad rok temu,

Re: Dodatnie IGG przy tokso …

Bardzo dziekuję za informacje, naprawdę mnie uspokoiły, a dodatkowo fakt iż moje IgM jest ujemne !

pozdrawiam
Aga i Lipcowe Słoneczko /10.07.2004/

basiek3 Dodane ponad rok temu,

Re: Dodatnie IGG przy tokso …

Gusia
Jestem w 7 tygodniu ciąży /dziś byłam u lekarza/ ale wcześniej już robiłam badania na toxo i w kwietniu wyniosło IGG72,6 – nie wiedziałam wtedy że to oznacza coś złego, pozatym tak do końca nie wiedziałam że zajdę w ciąże – prędzej chciałam skonsultować te wyniki. Lekarz dziś nie był zadowolony ale powiedział że bywają wyższe i to nie jest aż tak źle. Jutro idę zrobić ponownie badania na obecność toxo ale również lekarz skierował mnie do instytutu medycyny tropikalnej na badania. Proszę powiedz cos więcej o tym co pokazały twoje następne wyniki i czy musze aż tak strasznie się tym martwić bo lekarz nie miał zachwyconej miny, mówiąc szczerze myślałam że podniesie mnie na duchu że to nic takiego. Dziękuję za szybką reakcję …

gusia2004 Dodane ponad rok temu,

Re: Dodatnie IGG przy tokso …

Mój kolejny wynik wykazał IGG 112 i nie zamierzam się przez to zamartwiać. Niektórzy mają nawet ponad 200 – to zależy od tego kiedy chorowałaś. Lekarz kazał mi zrobić jeszcze jedno za kilka tygodni (nie ma jak zasilenie finansowe laboratorium :)) A robi się kolejne badania po to żeby sprawdzić czy nie nastąpiła reinfekcja. (wtedy IGG raptownie wzrasta 3-4 krotnie a potem pojawia się dodatnie IGM)
Wymądrzam się strasznie – daj maila to prześlę Ci te artykuły.

Pozdrawiam,
GUSIA2004 + Maleństwo 08.06.2004

basiek3 Dodane ponad rok temu,

Re: Dodatnie IGG przy tokso …

Dziękuję Ci za odpowiedź.
Bardzo mnie to uspokoiło. Muszę jutro zrobić badanie ale jeśli nie ma reinfekcji to chyba nie ma się czym martwić – po prostu dodatkowe badania na głowie /co jakiś czas/. Mój email [email]basiania@wp.pl[/email]. Będę wdzięczna. A w którym mcu jesteś?
Pozrowienia!!

Znasz odpowiedź na pytanie: Dodatnie IGG przy tokso …?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
HOP HOP SIERPNIÓWECZKI!!
KOCHANE SIERPNIÓWKI !! TAK MOCNO OBIECAŁYŚMY SOBIE ŻE NASZE FORUM NIE SKOŃCZY SIĘ WRAZ Z URODZENIEM DZIECI !!!! NISTETY ALE CHYBA TAK SIĘ STAŁO . CO U WAS SŁYCHAĆ JAK WASZE
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
jak zimowe brzuchy spedzaja dzien.
proponuje nowy temacik. jestem ciekawa jak wy przyszle zimowe mamy spedzacie dzien (reszta mam pewnie jeszcze nie taka ociezala i "gruba" wiec ich tryb zycia pewnie jeszcze wyglada w miare
Czytaj dalej