dojrzewanie pecherzyka i owulacja

Dziewczyny,
czytam często, że monitorujecie pęcherzyk. Czy to robi się za pomocą USG. Nie znam się na tym i chciałabym się dowiedziec. Człowiek uczy się przez całe życie. Jakie są wymiary takiego pęcherzyka w poszczególnych dniach cyklu? Rozumiem, że monitoruje się taki pęcherzyk, gdy ma się problemy z zajsciem w ciążę, żeby potem dobrze w niego ” trafić ” tak? Może znacie jakies strony na których można się dokładnie dowiedzieć a jeślli nie licze na wasze doświadczenie.
Dziękuję za informacje.

Pozdrawiam

Milena
+aniołek 17.09.2003
https://circles2.fertilityfriend.com/home/mojetempki

4 odpowiedzi na pytanie: dojrzewanie pecherzyka i owulacja

marti1 Dodane ponad rok temu,

Re: dojrzewanie pecherzyka i owulacja

milw…

Dokładnie tak…monitoring owu to badanie usg, które powinno być połączone z badaniami hormonalnymi estradiolu i progesteronu aby mierzyć jakość owulacji…
Pęcherzyki są różnej wielkości…z reguły jest kilka…jeden dominujący..rosną około 2 mm na dobę a pękają jak mają koło dwudziestukilku mm ale może być wcześniej i później….

Marti z aniołkiem i wielką nadzieją

sasanka Dodane ponad rok temu,

Re: dojrzewanie pecherzyka i owulacja

Dzięki Marti:)

Milena
+aniołek 17.09.2003
[Zobacz stronę]

anita200 Dodane ponad rok temu,

Re: dojrzewanie pecherzyka i owulacja

Marti, ładnie to ujęła…

betsi Dodane ponad rok temu,

Re: dojrzewanie pecherzyka i owulacja

Skarbie, co do tego monitoringu to jest tak: Wiem ze niektóre dziewczyny chodzą wiele razy w cyklu, ale moja ginka dała mi skierowanie na jeden dzień 15 z 30 dc jakie miałam. Stwierdziła, że częste chodzenie na USG to tylko wydawanie pieniędzy. Tak więc tego 15 dnia miałam piękny jeden pęcherzyk 24 mm i dostałam polecenie od mojej ginki abyśmy z mężęm przez następne 3 dni zabrali się z mężęm do pracynad maleństwem. Pracowaliśmy tylko przez następny dzień, ale tak ochoczo że się udało!!! Okazało się że doskonale trafikliśmy, a zwłaszcza chłopaczki mężą miały łatwą drogę.
Jeśli nie mialabym tego pęcherzyka to od następnego cyklu miałam łykać clo i duphastron, oraz robić testy ovulacyjne i napewno czekałby mnie następny monitoring. Ale obyło się.
Co do wiesiołka, ponieważ też się pytałaś, to Ja kupiłam w zielarskim sklepie 100 kapsułek za 18 zł /w warszawie/. Łykałam od ostatniego dnia @ do momantu aż mi się owulacja skończyła. Poprawa była, tak więc można łykać tym bardziej że wiesiołek ma również inne zalety.
Do tego już od dziś możesz, a nawet powinnaś łykać folik, wit. E, Mg z wit B6.
Cóż zostaje mi tylko teraz zaciskać mocno kciuki aby już w styczniu się udało!
Pozdrawiam

Udało się, jest kruszynka!!!
Betsi

Znasz odpowiedź na pytanie: dojrzewanie pecherzyka i owulacja

Dodaj komentarz

Dla starających się
I wszystko jasne: bede mama!!!!!!!!!!!!
Wlasnie wrocilam do domku i jestem tak szczesliwa, ze......... Badanko beta wyszlo super, dzis mialam 62,01, wiec mocno uroslo. Tak sie ciesze!!!!!!!!!!!!!! Jutro ide do pana doktora i mam nadzieje,
Czytaj dalej
STRATA DZIECKA
po wizycie :-))
Hj :-))) Jestem już po wizycie u pani doktor endokrynolog i niby wszystko wiem.A więc tak co do moich przeciwciał tarczycowych ( norma 115 a ja miałam 403.z groszami ) pani
Czytaj dalej