Forum: Karmienie

Doradźcie mi jakie mleko i jak żywić malucha

Sprawa u Nas jest skomplikowana na tyle że nie koniecznie może chodzić o alergię czy nietolerancję konkretnego produktu
Syn ma zdiagnozowane przez gastrologa zapalenie układu pokarmowego (zapalenie żołądkowo jelitowe i jelita grubego spowodowane działaniem pokarmu) nie mamy ciekawie,bo jak go dorwie zapalenie to jest ciężko. Bierze AC Zymes i jest na bezglutenowej,bezmlecznej diecie z ograniczeniem cukru.Kubie wyszła tylko alergia na pszenicę,alergii na gluten wg badań nie ma ale źle toleruje produkty glutenowe na diecie jest rewelacja.

Chodzi mi o córę bo przejawia problemy ze strony układu pokarmowego,od kilku miesięcy walczymy z candidą której wzrost jest bardzo obfity a lek który można jej podać nie działa bo w mykostatyku wyszło że grzyb jest średnio wrażliwy na lek.Pomimo tego próbowaliśmy podawać lek przez kilka tygodni,po odstawianiu po 3 dniach nawrót,więc został odstawiony definitywnie.
Na piersi bardzo wymiotowała,krzyczała pomimo że trzymałam dietę,ciągłe eliminacje produktów skończyło się dla mnie anemią, zanikaniem pokarmu i musiałam zacząć podawać mleko modyfikowane.Zaczęłam od Bebilonu pepti,ulewała mniej,ale tak pierdział że można było puścić pawia 😉 na czole miała bardzo malutkie suche placki,było ich malutko,bebilon ma laktozę w ilości 7,1 na 100ml gotowego mleka,wtedy zmieniliśmy mleko na HIPP które ma 2,7 gazy przestały męczyć więc jasne było że to laktoza.Kupiliśmy nutramigen ale powodował zaparcia, zmieniliśmy na Enfamil0-Lac ale skończyło się w szpitalu na wyciąganiu kamienia kałowego,mała tak się darła przy kupie że zajechała gardło.

Wróciliśmy do HIPP który bardzo szybko wyregulował jelita i kupka zrobiła się rzadka ale problem w tym że mała mi się nim nie najada i budzi się w nocy po 4 razy,bywało więcej paść na twarz można po takiej nocce.
Spróbowałam z dosypywaniem mleka również HIPP z błonnikiem pokarmowym który rozluźnia stolce ale nie jest z hydrolizowanym białkiem i pierwsza kupka po tym mleku była gęstsza,jaśniejsza niż do tej pory ale to nie zaparcie,dzisiaj ninęła 2 doba i kupki brak,robiła jak w zegarku co 2 dni ale nie przejawia objawów zaparcia,nawet nie próbowała dzisiaj robić,więc może bardzo dobrze przyswoiła mleko i stad brak kupki? Na takiej mieszance potrafi w nocy spać 5 godzin i potem się budzi.

Z wprowadzeniem nowości nie spieszymy się bo jednak boję się glutenu bo u syna bardzo namieszał,on to nawet ma objawy z strony układu nerwowego po spożyciu glutenu.Jedynie czasami podaję trochę jogurtu naturalnego z względu na żywe kultury bakterii które również podajemy w probiotykach.Zacząć od okruszków innego rodzaju zboża np.żyta?

Małej wprowadziłam produkty z HIPP bo np. z bobo fruta sokami wymiotuje po chwili,HIPP jest dobrze przyswajany,może to sprawa ekologicznych upraw,nie wiem.

Nie wiem co zrobić z tym mlekiem,mieszać ciągle? HIPP comfort jest do 6mca i nie ma 2,ale pisałam do konsultanta HIPP i odpisano mi że może być podawany dłużej,problem z tym że się nim nie najada.

Syn jest uczulony na to co powszechnie występuje czyli kurczak,orzechy,mleko,pszenica,jajka,cytryna (kwasek cytrynowy) i jeszcze kilka innych produktów.Domyślam się że też był zaatakowany przez candidę która sprawiła że jelito zrobiło się nieszczelne i stąd te alergie,również robił zielone kupy ale od ok 6mca do 15mca.

1 odpowiedzi na pytanie: Doradźcie mi jakie mleko i jak żywić malucha

aaahnoor Dodane ponad rok temu,

Zaczęłam od Bebilonu pepti,ulewała mniej,ale tak pierdział że można było puścić pawia na czole miała bardzo malutkie suche placki,było ich malutko,bebilon ma laktozę w ilości 7,1 na 100ml gotowego mleka,wtedy zmieniliśmy mleko na HIPP które ma 2,7 gazy przestały męczyć więc jasne było że to laktoza

Znasz odpowiedź na pytanie: Doradźcie mi jakie mleko i jak żywić malucha

Dodaj komentarz

Szkolniaki
Wiersze Wandy Chotomskiej poszukuję
Poszukuję 4 wierszy: "Pięć supełków", "Wiersz o mrukliwych parasolach", "Zebra grymaśnica", "Zgaduj zgadula". M.ma konkurs z wybranej twórczości Chotomskiej i brakuje nam tych 4 pozycji. Może ktoś ma i może nas
Czytaj dalej
A-psik: moje dziecko jest uczulone…
Kazeina
Mimo, że moim dziewczynkom nigdy w testach skórnych (Zoi też w tych z krwi) nie "wyszła" alergia na mleko, zauważyłam bardzo gwałtowną reakcję po wypiciu mleka. Obie mają cieknący katar,
Czytaj dalej