Doradźcie mi jakie mleko i jak żywić malucha

Sprawa u Nas jest skomplikowana na tyle że nie koniecznie może chodzić o alergię czy nietolerancję konkretnego produktu
Syn ma zdiagnozowane przez gastrologa zapalenie układu pokarmowego (zapalenie żołądkowo jelitowe i jelita grubego spowodowane działaniem pokarmu) nie mamy ciekawie,bo jak go dorwie zapalenie to jest ciężko. Bierze AC Zymes i jest na bezglutenowej,bezmlecznej diecie z ograniczeniem cukru.Kubie wyszła tylko alergia na pszenicę,alergii na gluten wg badań nie ma ale źle toleruje produkty glutenowe na diecie jest rewelacja.

Chodzi mi o córę bo przejawia problemy ze strony układu pokarmowego,od kilku miesięcy walczymy z candidą której wzrost jest bardzo obfity a lek który można jej podać nie działa bo w mykostatyku wyszło że grzyb jest średnio wrażliwy na lek. Pomimo tego próbowaliśmy podawać lek przez kilka tygodni,po odstawianiu po 3 dniach nawrót,więc został odstawiony definitywnie.
Na piersi bardzo wymiotowała,krzyczała pomimo że trzymałam dietę,ciągłe eliminacje produktów skończyło się dla mnie anemią, zanikaniem pokarmu i musiałam zacząć podawać mleko modyfikowane.Zaczęłam od Bebilonu pepti,ulewała mniej,ale tak pierdział że można było puścić pawia 😉 na czole miała bardzo malutkie suche placki,było ich malutko,bebilon ma laktozę w ilości 7,1 na 100ml gotowego mleka,wtedy zmieniliśmy mleko na HIPP które ma 2,7 gazy przestały męczyć więc jasne było że to laktoza.Kupiliśmy nutramigen ale powodował zaparcia, zmieniliśmy na Enfamil0-Lac ale skończyło się w szpitalu na wyciąganiu kamienia kałowego,mała tak się darła przy kupie że zajechała gardło.

Wróciliśmy do HIPP który bardzo szybko wyregulował jelita i kupka zrobiła się rzadka ale problem w tym że mała mi się nim nie najada i budzi się w nocy po 4 razy,bywało więcej paść na twarz można po takiej nocce.
Spróbowałam z dosypywaniem mleka również HIPP z błonnikiem pokarmowym który rozluźnia stolce ale nie jest z hydrolizowanym białkiem i pierwsza kupka po tym mleku była gęstsza,jaśniejsza niż do tej pory ale to nie zaparcie,dzisiaj ninęła 2 doba i kupki brak,robiła jak w zegarku co 2 dni ale nie przejawia objawów zaparcia,nawet nie próbowała dzisiaj robić,więc może bardzo dobrze przyswoiła mleko i stad brak kupki? Na takiej mieszance potrafi w nocy spać 5 godzin i potem się budzi.

Z wprowadzeniem nowości nie spieszymy się bo jednak boję się glutenu bo u syna bardzo namieszał,on to nawet ma objawy z strony układu nerwowego po spożyciu glutenu.Jedynie czasami podaję trochę jogurtu naturalnego z względu na żywe kultury bakterii które również podajemy w probiotykach.Zacząć od okruszków innego rodzaju zboża np.żyta?

Małej wprowadziłam produkty z HIPP bo np. z bobo fruta sokami wymiotuje po chwili,HIPP jest dobrze przyswajany,może to sprawa ekologicznych upraw,nie wiem.

Nie wiem co zrobić z tym mlekiem,mieszać ciągle? HIPP comfort jest do 6mca i nie ma 2,ale pisałam do konsultanta HIPP i odpisano mi że może być podawany dłużej,problem z tym że się nim nie najada.

Syn jest uczulony na to co powszechnie występuje czyli kurczak,orzechy,mleko,pszenica,jajka,cytryna (kwasek cytrynowy) i jeszcze kilka innych produktów.Domyślam się że też był zaatakowany przez candidę która sprawiła że jelito zrobiło się nieszczelne i stąd te alergie,również robił zielone kupy ale od ok 6mca do 15mca.

1 odpowiedzi na pytanie: Doradźcie mi jakie mleko i jak żywić malucha

  1. Zaczęłam od Bebilonu pepti,ulewała mniej,ale tak pierdział że można było puścić pawia na czole miała bardzo malutkie suche placki,było ich malutko,bebilon ma laktozę w ilości 7,1 na 100ml gotowego mleka,wtedy zmieniliśmy mleko na HIPP które ma 2,7 gazy przestały męczyć więc jasne było że to laktoza

    Znasz odpowiedź na pytanie: Doradźcie mi jakie mleko i jak żywić malucha

    Dodaj komentarz

    Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
    Logo