Forum: Szkolniaki

drogie mamy… czwartą klasę zaczynamy !!!!

z tej racji,że trzecia klasa się kończy -zaczynam wątek naszych czwartoklasistów 🙂

Strona 8 odpowiedzi na pytanie: drogie mamy… czwartą klasę zaczynamy !!!!

bociek Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Madzia’1409:u nas lektury takie: Dynastai Miziołków, Pinokio, Narnia (1), Przygody Tomka Sayera, i jeszcze jedna tylko nie pamiętam dokładnie, chyba Wakacje nad morzem?!? A nie “Spotkanie nad morzem” 🙂

O lekturach jeszcze nic nie wiem…Ale Ala lubi czytać, więc nie powinno być z nimi żadnych problemów.

agnessa Dodane ponad rok temu,

z lektur Pinokio jako pierwszy…. potem chyba Harry Poter, Akademia Pana Kleksa…. i chyba Narnia….

lekcji nie ma dużo, ale tak jest nieprzyzwyczajona, że masakra…
angielski się zapomniał i najprostsze słówka pouciekały…..

ahimsa Dodane ponad rok temu,

Mat zachwycony 4kl. Pierwsze 5 przyniesione:) no I od wczoraj mamy dziennik elektroniczny-bardzo mi się podoba! Są tam oceny, plan, uwagi, korespondencja z wychowawca, usprawiedliwienia, frekwencja, I zadane zadania domowe! Mam we wszystko wgląd.

mamusiapaulinki Dodane ponad rok temu,

wczoraj byłam na zebraniu. Oczywiście poruszanym tematem była plastyka. Uzgodniliśmy, że dzieci będą mieć pudełka w szkole i tam będą trzymać wszystkie niezbędne rzeczy na plastykę. Poza tym nuda.

mamusiapaulinki Dodane ponad rok temu,

Pisałyście o drugim języku, u córy na razie tylko angielski. Ponoć w 5 klasie ma być niemiecki.
W temacie plecaka na kółkach. Pola miała i tak nie ciągła plecaka tylko nosiła na plecach. Więc nie zamierzam zmienić. Jestem mega zadowolona z tego Topgala.
Lektury też oczywiście już mają podane. Na pierwsze jak u waszych dzieci Pinokio. Tylko u nas jest problem, że Poli nie mogę zagonić do czytania. Teraz chorowała i jak już czuła się dobrze mówiłam, żeby zaczęła ale ona zapomniała………. Oj ciężko to widzę.

Ocen na razie nie stawiają dzieciom. Lekcji zadają umiarkowanie. Codziennie coś ale bez przesady.

monikachorzow Dodane ponad rok temu,

marcin juz wykombinował ,że lektury są w wersji audiobooka i takie cos mu odpowiada….on lubi słuchac jak ktos mu czyta.sam bardzo dobrze i płynnie czyta ale nie lubi tego robic sam…. no chyba ze komiksy albo jakies gazetki o muzyce i nowinkach elektronicznych,to pochłania bez gadania 🙂
dowiedzieliśmy sie,że dzieci będą miały szafki w szatni więc może częśc najcięzszych rzeczy będzie mogła tam zostawac.zebranie w poniedziałek więc pewnie szczegóły wtedy .

agnessa Dodane ponad rok temu,

u nas w szatni w boksie ich klasy jest …..12 wieszaków….
a dzieci 26….
teraz jeszcze nie ma problemu, ale zimą….
czekam na zebranie,
ale na razie taki chaos mają….. próbują obiady ogarnąć… moje nie chodzą, ale widziałąm pierwszy jadłospis…. zupa krewetkowa i naleśniki ze szpinakiem w sosie cytrynowym …. mniam 😉 ja bym tego nie zjadła….

w poniedziałek dyktando, wczoraj odrabiała lekcje z tatą z muzyki…. nie spodziewałam się, że z tego też będą prace domowe…. na szczęście muzyk w domu, wiec nie muszę tłumaczyć ósemek i szesnastek 🙂 skupię się na ó i u , bo robi tyle błędów, których nie robiła w tamtym roku,że zaczynam stwierdzać,że wakacje to niepotrzebny czasookres, w którym dzieci się uwsteczniają…..

Olka dzisiaj pierwszy raz idzie na tańce 🙂
a młody zachwycony zajęciami judo…..

kas Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez MONIKACHORZÓW:marcin juz wykombinował ,że lektury są w wersji audiobooka i takie cos mu odpowiada….on lubi słuchac jak ktos mu czyta.sam bardzo dobrze i płynnie czyta ale nie lubi tego robic sam…. no chyba ze komiksy albo jakies gazetki o muzyce i nowinkach elektronicznych,to pochłania bez gadania 🙂

Szczerze mówiąc nie zgodziłabym się na “czytanie” lektur w postaci audiobooka.

asik Dodane ponad rok temu,

U nas i oceny i kartkówki już na porządku dziennym 😉
Dziennik elektroniczny też ma być lada dzień – nie mogę się doczekać.
Młoda generalnie zadowolona, trochę ciężko jej wejść w rytm szkolny po wakacjach – ale już ogarniamy 😉
Co do lektur – też jestem za czytaniem a nie słuchaniem

monikachorzow Dodane ponad rok temu,

u nas dziś zebranie -męża wydelegowałam….

w kwestii lektur- oczywiście w pierwszej kolejności będzie czytanie,audio w rezerwie…

młody nawet już ogarnia…. zdarza mu się jeszcze nie zdążyć z czymś… ale pracujemy ciągle nad tempem…

pesciorka Dodane ponad rok temu,

U nas już była pierwsza niezapowiedziana kartkówka z matematyki :Hmmm…:

madzia-1409 Dodane ponad rok temu,

u nas już matma (3+) i angielski (5)

monikachorzow Dodane ponad rok temu,

po zebraniu. hmmm krótko zwięźle i na temat -mąż został przewodniczącym trójki klasowej:) uffff będę miała z głowy zebrania :):)
popłacone wszystko na cały rok ubezpieczenia 40 zł na rok ,komitet i klasowe po 50 zł na rok. więcej informacji ogólnych ,podpisy zgody itp….
pierwsze oceny już są,z angielskiego 4+, z przyrody 5,z matmy 3+ i 5 . do tego jakies plusiki za aktywności i chyba jeden minus za brak zadania z czegoś tam …. temat ciężkich tornistrów został podsumowany faktem,że lada chwila dostaną szafki i tam mogą trzymać rzeczy… choć z doświadczenia wiem,że nie dużo to da, bo szafki w szatni na piętrze minus 1,lekcje 1-2 piętro więc nie będą latać co przerwa po książki i i tak będą dźwigać i tak…. no cóż….
w październiku wyjście do teatru i do kina.
póki co tyle.
bardzo dobre wrażenia zrobiła na rodzicach nowa pani.

asik Dodane ponad rok temu,

U nas w łikend wyjazd do Łagiewnik – taki niby piknik szkolny
gry, zabawy, kiełbaski itp.
Jadą dzieciaki i rodzice – licze na miłą zabawę 🙂
w październiku wycieczka w okolice Łowicza

oceny już są – na razie dwie 5 z angielskiego, chyba 6 z religii, jakieś plusy za aktywność i dodatkowe zadania z matmy
więcej nie pamiętam, a dostępu do elektronicznego dziennika jeszcze nie ma

bociek Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez MONIKACHORZÓW:po zebraniu. hmmm krótko zwięźle i na temat -mąż został przewodniczącym trójki klasowej:) uffff będę miała z głowy zebrania :):)

Ooo, ale fucha mu się trafiła! Męski głos w RR się przyda a ty będziesz mieć wolne… fajnie!
U nas trójka bez zmian, wybory to była czysta formalność.

bociek Dodane ponad rok temu,

właśnie… wycieczki… Nasza pani coś nie za bardzo skora do ich organizowania, musimy ją jakoś zmobilizować do działania w przyszłym miesiącu. W klasach 1-3 mieli sporo wyjść, jednodniowych wycieczek i była też 2-tygodniowa zielona szkoła.

Oceny u nas też już są – na razie jest ok :). Zadań wciąż niewiele
Czekam tylko na pierwsze dyktando – ocena z niego może być dla mojej córki przykrym zderzeniem ze szkolną rzeczywistością.
Do czytania jest już pierwsza lektura – Rogaś z Doliny Roztoki. Czas na przeczytanie – 2 tygodnie i tak ma być z każdą lekturą niezależnie od jej objętości.

mamusiapaulinki Dodane ponad rok temu,

Monika dobrze sie urządziłaś z tymi zebraniami. Co ja bym dała żeby nie musieć chodzić.

Co do ocen u nas też już są pierwsze oceny. Angielski 5 i przyroda 5 z niezapowiedzianych kartkówek. Oby tak dalej.

Wycieczka u nas ma być na wiosnę do muzeum chleba. Zobaczymy.

renata-fx Dodane ponad rok temu,

Monia, Twój Marcin no wypisz , wymaluj mój Kuba . Lektura na początek “Pan Kleks” i już ojca przekabacił zeby mu ściągnął :Hyhy: Na szczęście przeczytał ją pod koniec wakacji. Następne lektury to “Pinokio”, “Mikołajek” i “Przygody Tomka S. “. Pierwsze oceny ok. Oby tak dalej. Trochę się boję bo zapisał się na kółko plastyczne, kółko muzyczne, kółko przyrodnicze i biblioteczne , a poza tym ma jeszcze dodatkowy angielski 2 razy w tygodniu :Stres: . Nie wiem jak to wszystko pogodzi :Hmmm…:
Mamy też dziennik elektroniczny , ale jeszcze nie wszystko w nim działa. Jutro wywiadówka więc informacji wszelakich zasięgnę 😉
W sobotę obie klasy czwarte mają ognisko klasowe z nowymi paniami.
Aaaa zapomniałam dodac ze robi OOOOOKROPNE byki z ortografii :Boje się: A matka uczulona na to ze HOHO :Hyhy:

monikachorzow Dodane ponad rok temu,

marcin od tygodnia chodzi do biblioteki po “mikołajka” i jakoś dotrzeć nie potrafi….ciekawe kiedy przeczyta :Fiu fiu:
byków nie robi prawie wcale,wiadomo-czasami się zdarzy -ale raz poprawiony pamięta i więcej nie zrobi,bardzo ładnie też pisze…
nawet matme ostatnio “oswoił”. dostał 5 za zadanie rozwiązane przy tablicy i sam w domu chciał,żeby z nim poćwiczyć dodawanie i odejmowanie… w szoku byłam…. może jak polubi to będzie mu lepiej wchodziła… do tej pory był “na nie” z samej idei: “nie lubię matematyki i koniec” to było jego wytłumaczenie…
za to do zajęć dodatkowych wcale się nie garnie…. z gitary zrezygnował i sama nie wiem co mu podsunąć,musiałby coś robić … teraz pogoda to na podwórku jeszcze zostaje po szkole,wraca robi lekcje,obiad,trochę odpoczynku i już wieczór ale zimą będzie więcej czasu i fajnie by było jakby jakoś mądrze go rozdysponował…. muszę zobaczyć czy okoliczne domy kultury coś ciekawego mają…

bociek Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez renata-fx:
Aaaa zapomniałam dodac ze robi OOOOOKROPNE byki z ortografii :Boje się: A matka uczulona na to ze HOHO :Hyhy:

to możemy sobie podać ręce:Fiu fiu:. Byk byka pogania – w każdym zeszycie, w każdych ćwiczeniach codziennie znajduję jakąś perełkę… Oj będzie cieżko, tym bardziej, że wychowawczyni jest polonistką :Stres:. Zdecydowanie moje dziecko ignoruje wszelkie zasady pisowni. Ja przy niej sama już przestaje być pewna jak co się pisze….

monikachorzow Dodane ponad rok temu,

witajcie:)
od tygodnia szukam “mikołajka” w bibliotekach nie ma ,w ksiegarniach są wszystkie częsci tylko nie pierwsza,w matrasia znalazlam po 42 zl …. chyba oszaleli:Boje się:…. młody lektury nie przeczyta bo nie ma skąd….ściagnęłam mu tego audiobooka i chyba posłucha….
szkolna biblioteka nie przygotowana na 150 uczniów przerabiających w tym samym czasie tą sama lekturę….miejska nie ma w żadnej ze swoich filii bo mało mają a zapotrzebowanie duże…. codziennie ktos pyta o mikołajka….

rybcia001 Dodane ponad rok temu,

U nas na pierwszy ogień “Pinokio”. Na szczęście kupiłam w Biedronce, książka kosztowała niecałe 8 zł, więc nawet się nie zastanawiałam.
Nasza biblioteka też słabo wyposażona, chociaż uczniów mniej, bo tylko dwie IV klasy

monikachorzow Dodane ponad rok temu,

mam mikołajka !!!!!
ściągnęłam sobie eboka i wydrukowałam….:Wstyd: potrzeba matką wynalazków 🙂

asik Dodane ponad rok temu,

U nas na pierwszy ogień “Akademia pana Kleksa”
Młoda wypożyczyła bez problemu z biblioteki

monikachorzow Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Asik.:U nas na pierwszy ogień “Akademia pana Kleksa”
Młoda wypożyczyła bez problemu z biblioteki

jakby mój śpiący królewicz poszedł od razu to pewnie by tez wypożźyczył ….. a on zapominał chyba tydzień i jak wreszcie mu uświadomiłam,że nie zdazy przeczytac to poszedł i nie było….. 150 dzieci w 5 czwartych klasach ,wszyscy na pierwszy rzut mikołajka czytają i brakło….

asik Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez MONIKACHORZÓW:jakby mój śpiący królewicz poszedł od razu to pewnie by tez wypożźyczył ….. a on zapominał chyba tydzień i jak wreszcie mu uświadomiłam,że nie zdazy przeczytac to poszedł i nie było….. 150 dzieci w 5 czwartych klasach ,wszyscy na pierwszy rzut mikołajka czytają i brakło....

Też bez sensu, że wszystkie 4 klasy przerabiają w tym samym czasie tą samą lekturę

bociek Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez MONIKACHORZÓW:mam mikołajka !!!!!
ściągnęłam sobie eboka i wydrukowałam….:Wstyd: potrzeba matką wynalazków 🙂

Grunt to pomysłowość 🙂

bociek Dodane ponad rok temu,

Kleksa czytali w zeszłym roku.
Teraz mają czytać “Rogasia”.
Widzę, że u każdego lista lektur jest inna…

bociek Dodane ponad rok temu,

Zgadzam się. Nie wiem jak jest teraz ale do tej pory panie zawsze ustalały, która w jakiej kolejności będą omawiać lektury – właśnie po to, aby dzieci miały dostęp do książek z biblioteki. Inna sprawa, że moja nigdy nie miała czasu na wizytę w bibliotece, zawsze potem brałam książkę z biblioteki miejskiej.

akademia-nauki Dodane ponad rok temu,

Akademia Nauki mieszcząca się w samym sercu Warszawy zaprasza na Dni Otwartych Drzwi 27-28 września 2014r., podczas których będzie można uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach adresowanych do dzieci od 3 do 15 roku życia. Przyjdź i poznaj zasady Efektywnej Nauki i Druku 3D oraz naucz się angielskiego!
Zgłoszenia: [email protected]
22 533 84 32/33
[Zobacz stronę]

pesciorka Dodane ponad rok temu,

No kurcze, przed chwilą dzwoniła wychowawczyni B , że kolega uderzył syna i przy tym połamał mu okulary, a moje dziecko bez okularów praktycznie nie jest w stanie funkcjonować w szkole 🙁 A nowe oprawki kosztują 140 zł !

zuraf21 Dodane ponad rok temu,

Masakra jakś w tej szkole się dzieje. Okularów szkoda wszak to nie mały koszt

monikachorzow Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Pesciorka:No kurcze, przed chwilą dzwoniła wychowawczyni B , że kolega uderzył syna i przy tym połamał mu okulary, a moje dziecko bez okularów praktycznie nie jest w stanie funkcjonować w szkole 🙁 A nowe oprawki kosztują 140 zł !

o kurcze…szkoda… może jednak dałoby sie naprawić…

pesciorka Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez MONIKACHORZÓW:o kurcze…szkoda… może jednak dałoby sie naprawić…
Po południu pojedziemy do optyka i zobaczymy, ale mama tego chłopca już do mnie dzwoniła z przeprosinami i od razu zadeklarowała pokrycie kosztów, aż byłam w szoku !

monikachorzow Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Pesciorka:Po południu pojedziemy do optyka i zobaczymy, ale mama tego chłopca już do mnie dzwoniła z przeprosinami i od razu zadeklarowała pokrycie kosztów, aż byłam w szoku !

no ładny gest….. dzieciaki się okładają ale szkoda,jak coś takiego ma miejsce…. są jednak rodzice na poziomie 🙂

tak mi się skojarzyło, czytamy akurat mikołajka i jest tam jeden kolega który ma okulary i zawsze mówi ” mnie nie bijcie bo mam okulary ” :):)

asik Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Pesciorka:Po południu pojedziemy do optyka i zobaczymy, ale mama tego chłopca już do mnie dzwoniła z przeprosinami i od razu zadeklarowała pokrycie kosztów, aż byłam w szoku !

szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie innego rozwiązania
w końcu czemu Ty miałabyś pokrywać koszty nowych okularów,
skoro zostały uszkodzone nie z Twojej/Twojego dziecka winy

pesciorka Dodane ponad rok temu,

B z tamtym kolegą nie bili się bardziej wygłupiali i tamten chciał machnąć mojego po czubku głowy, a że jest niższy to machnął go w twarz i spadły okulary, w których złamał się plastik przy zawiasach i w grę wchodzi tylko wymiana całych oprawek, które optyk musi zamówić, a to potrwa kilka dni, bo oprawki muszą być takie same, żeby pasowały do nich stare szkła , w dodatku optyk jest na drugim końcu miasta , ale i tak szkoda mi tamtego chłopca , bo ma bardzo surowego tatę i na pewno będzie miał “solidną ” karę .

crazy Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Pesciorka:B z tamtym kolegą nie bili się bardziej wygłupiali i tamten chciał machnąć mojego po czubku głowy, a że jest niższy to machnął go w twarz i spadły okulary, w których złamał się plastik przy zawiasach i w grę wchodzi tylko wymiana całych oprawek, które optyk musi zamówić, a to potrwa kilka dni, bo oprawki muszą być takie same, żeby pasowały do nich stare szkła , w dodatku optyk jest na drugim końcu miasta , ale i tak szkoda mi tamtego chłopca , bo ma bardzo surowego tatę i na pewno będzie miał “solidną ” karę .
skoro jest tak jak piszesz, że obaj się wygłupiali i kolega nie zrobił tego umyślnie – nie zgodziłabym się na pokrycie straty;

pesciorka Dodane ponad rok temu,

Była przerwa B zrobił innemu koledze rogi, a ten myślał, że to jemu B zrobił i chciał go walnąć w głowę , a nie trafił w głowę tylko w okulary , które spadły i się połamały, a walnąć musiał solidnie, bo te okulary jak do tej pory myślała, że są niezniszczalne !

Rozmawiała z wychowawczynią, która praktycznie widziała co się działo i ona od razu dzwoniąc do tamtej mamy powiedział jej , żeby szykowała pieniądze na nowe okulary!

pesciorka Dodane ponad rok temu,

Ale dzisiaj mam dzień ! Syna najlepszy kolega dzwonił, że ma różyczkę, tylko czekać kiedy mojego wysypie :Boje się:

Znasz odpowiedź na pytanie: drogie mamy… czwartą klasę zaczynamy !!!!?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prezenty dla dzieci
prezent na 18tkę?
Szukam pomysłu na prezent na 18-tkę dla bratanicy - możecie coś polecić? Sama 18 lat miałam 20 lat temu i nie bardzo się orientuje, co teraz jest na topie...a jeśli
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Ginekolog z Trójmiasta szybki termin
Witam:) zwracam się z prośbą o polecenie ginekologa, , który wykonuje bardzo dobre usg i jest gotowy przyjąć szybko pacjentkę.Dziekuje z góry za wszystkie namiary.
Czytaj dalej