Drugi poród dłuższy!

Nie raz czytałam, że drugi poród zazwyczaj jest łatwiejszy. A u mnie było odwrotnie. Może dlatego, że nastawiłąm się, że nie będzie tak źle. Poszłam do szpitala, jak miałam bóle co 5 min, ale niezbyt mocne. A potem pomału, pomału akcja porodowa zanikała i jak poszłam o 23.00, tak do 8.00 nic się za bardzo nie dział. Już myślałam, ze zostanę na oddziale, ąle na wizycie ordynator przebił i pęcherz i akcja ruszyła. O 9.30 dzidzius był na świecie. Z tego wszystkiego najgorsze było szycie. No w porównaniu z pierwszym porodem to było ciężko. Ale do przeżycia. Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie…Trzymajcie się! :))

Mama Tosi (02.09.2002r.), Fasolki (15.04.2005) i Aniołka (02.09.2001)

4 odpowiedzi na pytanie: Drugi poród dłuższy!

aneci Dodane ponad rok temu,

Re: Drugi poród dłuższy!

Przede wszystkim gratuluję:-)
Niestety, jesteś kolejną mamusią u której nie sprawdził się mit o ekspresowym drugim porodzie.
Ja rodziłam młodego równo 12 godzin od mom odejścia wód płodowych. Myślałam że zejdę, ale przeżyłam i teraz mogę się cieszyć kurczaczkiem:-)
Pozdrawiamy:-)

Aneta + Kinga (10 l.) i Igorek (20.03.05)

nan31 Dodane ponad rok temu,

Re: Drugi poród dłuższy!

No to ja chyba jestem wyjątkiem.Pierwsze dziecko rodziłam 11 lat temu.Poród trwał 22 godz. ale można powiedzieć że przebiegł bezboleśnie – najgorsze bóle trochę silniejsze od tych przy okresie.
Położna powiedziała mi że po tak długiej przerwie będę rodzić jak pierwiastka a tu niespodzianka. O godz.10.00 lekarz przebił mi pęcherz przy rozwarciu na 3 cm ( które zresztą miałam od dwóch tygodni).13.00 – rozwarcie na 4 cm – dostaję kroplówkę z oksytocyny. 13.30 zaczynają się bóle. Skurcze są bardzo silne i od razu co minutę.14.15 – pełne rozwarcie.14.25 – moja kochana córcia była na świecie.Same przyznacie że poszło bardzo szybko.
Pozdrawiam
Ania

gosia Dodane ponad rok temu,

Re: Drugi poród dłuższy!

Czasami sobie myślę, że skoro Artka urodziłam szybko, to drugie napewno znacznie dłużej, bo przecież jakaś równowaga musi być 😉

kra Dodane ponad rok temu,

Re: Drugi poród dłuższy!

Nie strasz…
Ale u mnie chyba dłużej nie będzie, bo gdyby miało być, to już zrobią cesarkę (oby nie!). Pierwszy poród trwał 47 godzin. Chyba nie dadzą mi się drugi raz tyle męczyć?

Kra, Wiktorek (19.11.2003) i * (10.08.2005)

Znasz odpowiedź na pytanie: Drugi poród dłuższy!?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mam z dzieckiem taki problem
NIE CHCE PIC !!!!!!! Prosze o rady...
Dziewczyny poradzcie bo juz nie wiem co robic. Probowalam chyba juz wszystkiego .... Moj Kuba (10 m-cy) nie chce pic !!! Nic ! Czasem od swieta wypije troche herbatki albo wody.
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Mój brzuś :) Pochwalam się ;)
[img]http://republika.pl/blog_dm_459769/888405/sz/zalacznik_1.jpg[/img] [img]http://lilypie.com/days/051028/3/2/1/+10/images/obrazek.gif[/img]
Czytaj dalej