DUPHASTON I BROMERGON A PLANOWANIE CIĄŻY

Witam,
jestem pierwszy raz na forum – znalazłam je przypadkiem. Mam 30 lat. Planuję mieć dziecko. Od 16 lat mam bardzo nieregularne miesiączki i bolesne…jak w gra w multilotka np.: cykle są co 89, 56, 43, 16, 38, 71 itd…nigdy nie wiem, ani nie czuję (no może czasami), kiedy będę miała miesiączkę. Zrobiłam badania i okazuje się, że mam wysoki poziom prolaktyny. Dostałam jako terapię hormonalną Bromergon (biorę pół 2,5 mg tabletki codziennie przez cały czas). Dodatkowo od 16 do 25 dnia cyklu biorę Duphaston – 1 tabletkę 10 mg. Później miesiączkuję regularnie co 28 dni. Niestety poważnie zachorowałam na zaplanie oskrzeli. Byłam chora ponad miesiąc – brałam trzy rodzaje antybiotyków po kolei i niestety samodzielnie odstawiłam hormony obawiając się, że biorę za dużo leków i mój organizm się posypie. Jak wyzdrowiałam znowu zaczęłam brać Bromergon. Biorę też Folik. Czy muszę czekać, aż otrzymam miesiączkę i powinnam brać Duphaston od 16 dnia cyklu czy mogę zacząć brać nie czekając i brać przez 10 dni i czekać aż dostanę miesiączkę? Czy to mi nie zaszkodzi?

Jeżeli zajdę w ciążę – wyczytałam, że nie powinnam brać w czasie ciąży Bromergonu. Jeżeli mam tak nieregularne miesiączki – może się okazać, że będę czekać na miesiączkę a np.: zajdę w ciążę i w niewiedzy będę brać Bromergon. Czy to nie zaszkodzi płodowi? Jeżeli mam zbyt niski poziom progesteronu – może się okazać, że będę musiała przez cały okres ciąży leżeć jak szczypiorek w łóżku. Czy nie da się temu zaradzić, aby nie leżeć i wspomagać się dodatkowo terapią hormonalną i normalnie funkcjonować, bez obawy poronienia?

Pozdrawiam serdecznie i czekam na posty.
D

5 odpowiedzi na pytanie: DUPHASTON I BROMERGON A PLANOWANIE CIĄŻY

gosik Dodane ponad rok temu,

Re: DUPHASTON I BROMERGON A PLANOWANIE CIĄŻY

Witaj.
Pewnie niewiele ci pomogę, ale spróbuję choć troszkę.
Otórz u mnie również stwierdzono kiedyś wysoki poziom prolaktyny (wtedy jeszcze nie starałam sie o Dzidzi) lekarz przepisał mi bromergon. Łeb mi od tego pękał, nie mogłam wytrzymać….sama go odstawiłam. Lekarz nr 2 stwierdził, że taki wzrost hormonu to się może zdarzyć z błahej przyczyny np. nerwowego dnia lub ciężko przespanej nocy….powiedział, że powinno się wykonać badania raz jeszcze i potem ew. przepisać. U mnie mies. są regularne a to co ty opisujesz, no wydaje mi się że z całą pewnością problemy z hormonkami masz. Nie wiem jakie badania możesz albo powinnaś wykonać dodatkowo….może dziewczyny powiedzą ci więcej.
W każdym razie chcę cię uspokoić, że bromergon nie zaszkodzi dzidzi…i lekarz powiedzial mi, że często kobiety mające problemy z zajściem w ciążę ,,zachodzą na bromergonie”. Skoro lek powoduje że masz reg. miesiączki, to szybko zorientujesz sie ze jesteś w ciąży i będziesz mogła (po konsultacji z lekarzem) go odstawić.

Zaufaj lekarzowi (choc wiem jakie to ciężkie…) i niech to on zadecyduje. może powinnaś powtórzyć testy? Nie wiem kiedy robiłaś ostatnie, ale po zażywaniu jakiś czas bromergonu, może coś się zmienilo….

Pozdrawiam

Gosia

wodnik Dodane ponad rok temu,

Re: DUPHASTON I BROMERGON A PLANOWANIE CIĄŻY

Cześć, przede wszystkim staraj się nie łykać hormonów bez konsultacji z lekarzem. Z doświadczenia powiem, że bromergon jest b. skuteczny (u mnie przynajmniej obniżył poziom PRL), choć dużo dziewczyn narzeka, że źle się po nim czuje. Powinien Ci wyregulować (skrócić) cykle, więc będziesz wiedziała kiedy zrobić test ciążowy. Może zaczniesz prowadzić pomiary temperatury – to bardzo pouczające i może wiele wyjaśnić jeśli chodzi o funkcjonowanie naszego organizmu, poza tym pomaga w “zlokalizowaniu” owulacji, co jest ważne przy tych naszych staraniach. Pozdrawiam i życzę szybkiego pozbycia się kłopotów

Kasia
[Zobacz stronę]

dori Dodane ponad rok temu,

Re: DUPHASTON I BROMERGON A PLANOWANIE CIĄŻY

Dziewczęta, a bierzecie Duphaston? Czy mogę wziąć Duphaston teraz oczekując na okres czy czekać 60, 80 może 100 dni aż go dostanę (jak pisałam wcześniej mam bardzo nieregularne miesiączki) i jak przyjdzie dzień 16-sty to dopiero brać przez 10 dni? Co o tym myślicie?

Pozdr
Doris:)

Dodane ponad rok temu,

Re: DUPHASTON I BROMERGON A PLANOWANIE CIĄŻY

mnie lekarz dwukrotnie zalecil 10-dniowe kuracje duphastonem na wywolanie miesiaczki i wyregulowanie cyklu. zobaczymy jak bedzie tym razem – mialam piekne objawy ovu, ale czy okres przyjdzie na czas – zobaczymy. a moze w ogole nie przyjdzie?:)))))))

Sylvie

dori Dodane ponad rok temu,

Re: DUPHASTON I BROMERGON A PLANOWANIE CIĄŻY

A czy mogę wziąć Duphaston nie czekając na okres aż dostanę nie wiadomo kiedy? Wcześniej miałam zalecane branie Duphastonu od 11 cyklu do 25 cyklu…Ale też pamiętam, że nie miałam okresu z 70 dni i brałam Duphaston pierwszy dzień 2 tabletki razem z 1/4 Bromergonu. Brałam Duphaston chyba przez 14 dni po 1 tabletce z 1/4 Bromergonu na wywołanie okresu. Dostałam okres i po 30 dniach zwiększyłam dawkę Bromergonu do 1/2…a Duphaston zaczęłam brać od 11 do 25 dnia cyklu. Kiedy zachoroałam poważnie i brałam kupę lekarstw i antybiotyków – odstawiłam hormony….i nie mam okresu. Chciałabym go wywołać, aby znowu mieć regularne co 28 dni jak miałam ostatnio…i polować na owulację. Czy mogę znowu zacząć brać Duphaston, aby wywołać okres – nie czekając aż sam niewiadomo kiedy przyjdzie?

Pozdr
Dori

Znasz odpowiedź na pytanie: DUPHASTON I BROMERGON A PLANOWANIE CIĄŻY?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dla starających się
DUPHASTON I BROMERGON a planowanie CIĄŻY
Witam, jestem pierwszy raz na forum - znalazłam je przypadkiem. Mam 30 lat. Planuję mieć dziecko. Od 16 lat mam bardzo nieregularne miesiączki i bolesne...jak w gra w multilotka np.: cykle
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
JADE DO SZPITALA!!!
chyba się zaczeło!!! skurcze mam od 21 ....coraz bardziej regularne i mocniejsze..teraz co 10 min. ..trzymajcie kciuki zeby to było już... oby to nie był falszywy alarm, chce miec
Czytaj dalej