Dwa pytania: odciąganie napletka i asymetria ciała

1) Czy odciągacie napletek swoim “męskim” maluszkom? Spotkałam sie ze sprzecznymi opiniami dwóch lekarzy, do których trafiłam (pediatra – nie, ortopeda – tak). 2) Zauważyłam od jakiegoś czasu, że Mateusz jak leży na pleckach, to tak jakby się bardziej przekręcał w prawą (jego) stronę. Główką obraca ładnie na wszystkie strony, ale całe ciałko leciutko wykręca się właśnie w prawą stronę. Czy to może być asymetria? Co z tym robić? Chyba powinnam wybrać się do neurologa. Jutro idziemy na szczepienie, więc powiem o tym naszej lekarce.

Dorota i Mateuszek (14.01.2003)

4 odpowiedzi na pytanie: Dwa pytania: odciąganie napletka i asymetria ciała

dorotkaln Dodane ponad rok temu,

Re: Dwa pytania: odciąganie napletka i asymetria ciała

Co do pierwszego pytania to ja mojemu synkowi podczas kapieli naciagam napletek(zalecenie naszej pani doktor)-podobno jak sie tego nie robi to pozniej mozna miec powazny problem.
A jesli chodzi o sklonnosc przekrzywiania sie to moje dzidzi tez leeko skreca sie -tyle, ze na lewa strone. Mysle, ze nie ma co wyolbrzymiac problemu-ale oczywiscie lepiej jak sie poradzisz pediatry.

Pozdrawiam

Dorota z Kubusiem (15,01,2003)

irena Dodane ponad rok temu,

Re: Dwa pytania: odciąganie napletka i asymetria ciała

Moja lekarka tez kazala mi odciagac napletek.A jezeli chodzi o wyginanie cialka w prawo lub w lewo to przechodzi samo. Tez sie tym martwilam jak Szymon byl mlodszy ale nawet nie zauwazylam kiedy przeszlo.Oczywiscie pytalam o to lekarki a ona powiedziala, ze samo przejdzie i tak bylo.

Pozdrowienia
Irena i Szymonek 5 miesiecy

figa Dodane ponad rok temu,

Re: Dwa pytania: odciąganie napletka i asymetria ciała

A nas wysłano do fizjoterapeuty

Beata i Zuziaczek (MysiaPysia z 30.01.03)

rena Dodane ponad rok temu,

Re: Dwa pytania: odciąganie napletka i asymetria ciała

Zdaje się, że dopiero od 5 miesiąca ma leżeć w linii prostej.

Znasz odpowiedź na pytanie: Dwa pytania: odciąganie napletka i asymetria ciała

Dodaj komentarz

Leczenie niepłodności
in-vitro
cześć chciałam Was zapytać o metodę in-vitro (pytam z ciekawośći) czy w tej metodzie wykorzystuje sie obce nasienie (nie od własnego męża/partnera) i jak reagowali Wasi partnerzy na takie
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Hej czerwcówki, mam problem ze skurczami
Witajcie dziewczyny. Niedawno dołączyłam do waszego grona i widzę, że takie forum to naprawdę super sprawa. Potrzebuję czyjejś rady! Jestem teraz w 32 tygodniu ciąży zagrożonej przedwczesnym porodem. Od 6 tygodni leżę
Czytaj dalej