Forum: Karmienie

dzidzia niejadek

Moja 3 miesięczna córeczka za mało przybiera na wadze. Po pierwszym miesiącu przybrała prawie kilogram, natomiast po drugim 300gram, a po 3 miesiącu 470 gram ( w tym 210 gram przez ostatnie 2 tygodnie). Lekarka poleciła dokarmianie i tak dzisiaj próbowałam na noc dac jej mleko Nanha1. Wypiła tylko 50g i za nic nie mogłam jej wmusic więcej. Mleko z piersi je co 3 godziny i ssie tylko 1 pierś przez około 5 minut, nie potrafię jej zmusic do zjedzenia więcej, bo zaczyna płakac i wypluwa brodawkę. Prawie nigdy nie ulewa pokarmu, Co robic? Czy przejmowac się tym, że nie przybiera prawidłowo na wadze? Czy może to byc objawem jakiejś choroby? Mocz oddaje prawidłowo, a kupę robi raz na 2-3 dni. Czy skoro tak mało wypiła mleka sztucznego, to jest sens je wprowadzac.

2 odpowiedzi na pytanie: dzidzia niejadek

daga25 Dodane ponad rok temu,

Re: dzidzia niejadek

Napisze tylko odnosnie mleka sztucznego, bo co do przybierania na wedze niestety nie pomoge 🙁
Mojego Kube przestalam karmic piersia jak mial kolo 2-3 miesiecy. Dalam mu Nan1. Na pudelku sa wypisane ilosci jakie dziecko powinno zjadac. Kuba nigdy tyle nie zjadl. Jadl na poczatku 30, 40g. Czasem sie zdarzylo 50. Dawalam mu po prostu czesciej. Tylko czemu dajesz Nan Ha? Tak zalecila pediatra? Czy mala jest alergikiem lub ma podejrzenie alergii? Pytam, bo Ha jest srednio smaczne i moze dlatego nie bardzo chce je jesc? W koncu mleko cycuszkowe jest przepyszne!
Moze sprobuj z Nan1 zwyklym. I nie przejmuj sie, ze nie zjada tyle ile jest na pudelku.

Kubuś 9m i Zuzia 29m

suzzie Dodane ponad rok temu,

Re: dzidzia niejadek

Przyrost wagi faktycznie nie jest rewelacyjny
U nas było bardzo podobnie – przez pierwszy miesiąc prawie kilogram a potem 300 – 350g miesięcznie. Michałek nie sprawiał jednak wrażenia głodnego…i stale utrzymywał się na tym samym centylu (25) Nasza pediatra zaleciła częściejsze przystawianie do piersi. Nie wiele to pomogło i w piatym miesiącu wprowadziliśy kaszkę Sinlac na noc… to tez nie pomogło – widać taka jego uroda.
Moja rada -jeśli u Was jest podobnie tzn. jeśli dziecko nie płacze z głodu, jest spokojne…. to dałabym sobie spokój z tym dokarmianiem…możesz spróbować częściej przystawiać zwłaszcza wieczorem i w nocy – nocne mleko jest tłuściejsze więc…
Poza tym często jest tak że jeśli dziecko słabo przytyje w jednym miesiącu w kolejnym zwykle przybiera lepiej i ta waga jakos sama się wyrównuje – więc bez paniki 🙂

Michał (11.08.2004)

Znasz odpowiedź na pytanie: dzidzia niejadek

Dodaj komentarz

Tematy, których nie znalazłam w forum
to juz nie kompleks a tragedia zyciowa
pograzam sie w rozpaczy z powodu...zaniku biustu. zawsze mialam maly ale po karmieniu piersia, a raczej uzywaniu czesto laktatora (chociaz tylko 4 miesiace wiec nie tak dlugo) zanikl mi calkowicie.
Czytaj dalej
Dla starających się
Starające się krakowianki
Jesteście? Do jakiego ginekologa chodzicie na wizyty? Jestem w trakcie poszukiwania i chciałabym trafić na dobrego, kompetentnego specjaliste.
Czytaj dalej