Dzieci z obniżonym napięciem mięśniowym. Jakie są?

Witam i mam pytanko: Czy to prawda, że dzieci z obniżonym napięciem mięśniowym są mniej aktywne, spokojniejsze, mniej się poruszają? No i czy są tak sprawne umysłowo jak ich rówieśnicy?

Ala z Julią (3 miesiące)

1 odpowiedzi na pytanie: Dzieci z obniżonym napięciem mięśniowym. Jakie są?

iwwoj Dodane ponad rok temu,

Re: Dzieci z obniżonym napięciem mięśniowym. Jakie są?

Do pół roku KONRAD był niesamowicie cichym , spokojnym dzieckiem. Wszyscy nam zazdrościli , ze on w ogóle nie płacze. No chyba , że coś go bolało , albo miał gorączkę. Po kilku mies. ćwiczen met.Vojty , gdy nauczył się przekręcać na brzuch nie dało się go przewinąć. Potem szybko nauczył się pełzać i raczkować. ( Raczkował gdy miał 6,5 mies. ) I wtedy to trudno go było powstrzymać. Ciągle w ruchu, nie mogłam go spokojnie nakarmic. Ale ciągle przy tym był grzeczny i mało płaczliwy. Tylko bardzo ruchliwy.
Jezeli chodzi o rozwój umysłowy to lekarze i my z męzem nie mieliśmy do niego zastrzezeń od samego poczatku. Jak powiedziałam rehabilitantowi , ze moze go pokazać psychologowi ,tak dla pewności i z ciekawosci , to mnie wyśmiał. Kilka razy powtarzał, ze jest wszystko ok, a mój synek jest bardzo cwany, mądry i inteligentny, co widać po tym jakie uniki stosuje przy ćwiczeniach.
Wydaje mi sie , ze panikujesz niepotrzebnie, ale rozumiem to bo jestem podobna.
Wszystko bedzie dobrze, zobaczysz.
Pozdrawiamy.

Iwona i KONRAD (ur.10.01.03)

Znasz odpowiedź na pytanie: Dzieci z obniżonym napięciem mięśniowym. Jakie są?

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
usg 3D/4D Poznań pilne
Czy któraś z Was wie, gdzie można w Poznaniu wykonać USG 3D/4D. To bardzo pilne
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Czy wszystkie Lipcówki maja juz zęby???
takie pytanie mnie nurtuje... bo u nas mimo zębowych zapowiedzi stan uzebienia nadal jest zerowy..... nie to zebym sie specjalnie martwiła, tak z ciekawosci chcialam wiedziec... [b]Ewa i Jaś - 7
Czytaj dalej