dziecko a pies

Czy możliwe jest wychowywanie jednocześnie niemowlęcia i ok rocznego pieska?Oboje z mężem myślimy o dziecku. Marzymy również o piesku w domu. Słyszeliśmy o tym, że niemowlęta mogą mieć alergię na sierść. Czy pies, w związku z tym że może przenosić(?) jakieś choroby, może być zagrożeniem dla zdrowia dziecka?

6 odpowiedzi na pytanie: dziecko a pies

 1. Re: dziecko a pies

  Najbardziej alergizuje kot. O psie to dużo nie słyszałam, ale podobno, jeśli dziecko od urodzenia obcuje z psem, to się uczuli na jego sierść. Ale ile w tym prawdy to nie wiem.

  Dorota i Kinga (17.02.2003)

  • Re: dziecko a pies

   jeśli obcuje to sie NIE uczuli:) przynajmniej tak zazwyczaj bywa:))

   Ola i Igorek 25.03.2003

   • Re: dziecko a pies

    …kiedy Igor się urodził nasza labradorka skończyła rok i póki co nie sprawia żadnych problemów…. No może sprawia ale nie takie, które by mogły zaszkodzić Igusiowi:))

    Ola i Igorek 25.03.2003

    • Re: dziecko a pies

     Mój 8-letni jamnik jakoś dogaduje się z Łukaszem. Było mu ciężko pogodzić się z utratą uprzywilejowanej pozycji w domu, ale jakoś to przeżył. Łukasz go uwielbia. Musimy psa chronić przed jego nadmierną wylewnością. Uczulenia nie zauważyłam.

     Kasia i Łukasz (20.12.2002)

     • Re: dziecko a pies

      My mamy kota a nie psa, więc nie wiem jak się układają stosunki między psem a dzieckiem, ale mogę się wypowiedzieć nt. alergii, bo interesowałam się tym. Otóż: najlepiej jeśli zwierzak jest w domu jaiś czas przed poczęciem dziecka, a na pewno jeszcze przed jego urodzeniem. Wtedy dzidziuś od samego początku ma kontakt z ewentualnymi alergenami i przyzwyczaja siędo nich a w rezultacie nie ma uczulenia. Nasz kot był u na 1,5 roku przed urodzeniem Marty i jak na razie nie stwierdziliśmy u niej żadnej alergii. Pewnie ma tu też znaczenie czy rodzice są alergikami, ale pewnie tacy ludzie nie trzymają zwierząt. pozdrawiam

      Ania i Martusia-Już Nie Rudzielec :(( (10.09.02)

      • Re: dziecko a pies

       Ja też mam psa boksera ma już 3 latka a JUlia dopiero 5 mcy i się baliśmy że im się nie uda współpraca ale jest ok na początku troszkę był dziki tz nie spał jak ona płakała to on chodził za mną i nie wiedział co jest ale już jest dobrze

       Znasz odpowiedź na pytanie: dziecko a pies

       Dodaj komentarz

       Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
       Logo