Dziecko a telewizor

Nasza 7-letnia Lenka odkąd skończyła 5 lat ciągle przesiadywałaby przed telewizorem. Bardzo ciężko namówić ją na zabawę z nami albo rówieśnikami. Jeśli już uda się ją przekonać do wspólnej gry czy malowania, to musimy ten czas spędzać w salonie, gdzie stoi telewizor. Boję się, że jak pójdzie do szkoły zaniedba naukę. Chciałabym ją oduczyć telewizji. Na wyszukiwarce [USUNIĘTY LINK DO STRONY] znalazłam zajęcia pozalekcyjne – taniec i język angielski. Mam nadzieję, że znajdzie swoją pasję i zrezygnuje z czasu wolnego spędzanego przed telewizorem. Tylko czy będzie chciała na nie chodzić. Przecież “pudła” tam nie będzie. Pomóżcie, co mam zrobić?

7 odpowiedzi na pytanie: Dziecko a telewizor

beamama Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Marble:Nasza 7-letnia Lenka odkąd skończyła 5 lat ciągle przesiadywałaby przed telewizorem. Bardzo ciężko namówić ją na zabawę z nami albo rówieśnikami. Jeśli już uda się ją przekonać do wspólnej gry czy malowania, to musimy ten czas spędzać w salonie, gdzie stoi telewizor. Boję się, że jak pójdzie do szkoły zaniedba naukę. Chciałabym ją oduczyć telewizji. Na wyszukiwarce [edit] znalazłam zajęcia pozalekcyjne – taniec i język angielski. Mam nadzieję, że znajdzie swoją pasję i zrezygnuje z czasu wolnego spędzanego przed telewizorem. Tylko czy będzie chciała na nie chodzić. Przecież “pudła” tam nie będzie. Pomóżcie, co mam zrobić?

Skoro musicie, to ja rozwiązania problemu nie widzę, serio.

goracakawa Dodane ponad rok temu,

Beamama – no właściwie to ujęła – pokrętnie – ale słowo “musimy” jest tu ciekawe.

Ja prosta jestem – to zapytam – co znaczy “musimy” – nie pozwalasz i już.
Wprowadź limit dzienny np. 1 h lub 2h i koniec kropka.

klucha Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Marble:Nasza 7-letnia Lenka odkąd skończyła 5 lat ciągle przesiadywałaby przed telewizorem. Bardzo ciężko namówić ją na zabawę z nami albo rówieśnikami. Jeśli już uda się ją przekonać do wspólnej gry czy malowania, to musimy ten czas spędzać w salonie, gdzie stoi telewizor. Boję się, że jak pójdzie do szkoły zaniedba naukę. Chciałabym ją oduczyć telewizji. Na wyszukiwarce [USUNIĘTY LINK DO STRONY] znalazłam zajęcia pozalekcyjne – taniec i język angielski. Mam nadzieję, że znajdzie swoją pasję i zrezygnuje z czasu wolnego spędzanego przed telewizorem. Tylko czy będzie chciała na nie chodzić. Przecież “pudła” tam nie będzie. Pomóżcie, co mam zrobić?

Zacząć od siebie
nauczyć sie bycia konsekwentną
to rodzic wyznacza granice i zasady
nie dziecko.

jusstyna Dodane ponad rok temu,

Czego ludzie nie wymyślą żeby zamieścić reklamę :Boje się:
Ten “przymus” siedzenia w salonie mnie rozbroił.

goracakawa Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Jusstyna:Czego ludzie nie wymyślą żeby zamieścić reklamę :Boje się:
Ten “przymus” siedzenia w salonie mnie rozbroił.

o ja głupia – nie zauważyłam

jusstyna Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez GorącaKawa:o ja głupia – nie zauważyłam

Czego nie zauważyłaś? Reklamy?

goracakawa Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Jusstyna:Czego nie zauważyłaś? Reklamy?

no
chociaż to raczej antyreklama

Znasz odpowiedź na pytanie: Dziecko a telewizor

Dodaj komentarz

Tematy, których nie znalazłam w forum
mamia....
Witajcie...:-) długo nie było mnie tutaj, życie jakośtakoś stanęło na głowie....moje życie i mojej rodziny mąż nie pracuje... dzieci chorują... teściowa buntuje się...sama nie wiem o co chodzi... nie udało mi się
Czytaj dalej
Polecam
Prostownica do włosów
Zamierzam sobie sprezentować na urodziny :), ale kompletnie nie mam pojęcia, na co zwracać uwagę przy zakupie. Mam gęste, grube włosy, mało podatne na układanie, więc potrzebuję porządnego sprzętu, ale
Czytaj dalej