Dziecko zaraziło się wszami – co mam robić?

Zapisałam syna do przedszkola, na czas wakacji, bo wracam do pracy i chcę aby był gotowy do rozłąki. Niestety złapał tam wszy, jak się ich pozbyć? Czy mogę go jakoś zabezpieczyć, aby się to więcej nie powtórzyło?

7 odpowiedzi na pytanie: Dziecko zaraziło się wszami – co mam robić?

 1. U nas w przedszkolu publicznym już nie raz była akcja: uwaga, panuje wszawica. Niestety nie ma zabezpieczenia. Są jakieś preparaty “odstraszające” w aptece ale nie wiem na ile skuteczne. A na wszy kup specjalny szampon w aptece, wyczesz włosy dziecka specjalnym grzebykiem (trzeba zdjąć larwy-białe jajeczka) i zastosuj szampon kilkakrotnie wg. ulotki bo wszy mogą być w różnym stadium. Chyba po tygodniu myje się włosy jeszcze raz. Obserwuj dziecko i sprawdzaj włosy. Trzeba też pościel zmienić, wyprać i wyprasować w której dziecko spało, najlepiej też poprać maskotki, dywany, kanapy itd. bo larwy czy wszy mogą pozostać. To samo dotyczy przedszkola-trzeba to im zgłosić bo inaczej Twoje starania pójdą na marne. Być może jest jeszcze inne dziecko co ma wszy i nawet jak Ty się ich pozbędziesz to za jakiś czas znów ktoś je przyniesie. Powinni baczniej sprzątać w przedszkolu zwłaszcza maskotki i dywany, miejsce do leżakowaia, nie należy przynosić maskotek z domu w tym czasie i zostawiać zbędnych rzeczy w szatni. U mojej córci w grupie były dzieci ze wszami ale moja córka się tfu tfu nie zaraziła. Mówi się, że jak ktoś ma grubsze włosy, albo rozpuszczone, opadające na kark to jest większa tendencja do wszawicy.

  • jedyne zabezpieczenie skuteczne dla chłopca jakie znam to krótkie włosy
   bardzo krótkie

   • Są specjalne szampony w aptekach przeciwko wszom. I tak jak mama2011 wypierz wszystkie rzeczy, na których mogą być wszy lub jajeczka. Bo tak w przedszkolach to ciężko wytępić.

    • dziękuję za radę, podskoczę do apteki po jakiś preparat i zrobię wszystko tak jak napisałaś. Muszę się pozbyć tych wszy raz na zawsze. A czy ty stosujesz jakiś konkretny preparat, wiesz może co jest skuteczne?

     • Witam,
      jestem tutaj nowa na forum.. Moje dziecko również ma robaki, czy zna ktoś ? Czy golenie głowy dziecka jest konieczne?? Czy można się tego pozbyć po jednym zabiegu??

      Zależy mi głównie na skutecznych sposobów wykonywanych w domu, bez zbędnych kosztów

      • Wszystkie nieszczęścia ma ten Twój dzieciak 😉

       • Zamieszczone przez stasia23
        Witam,
        jestem tutaj nowa na forum.. Moje dziecko również ma robaki, czy zna ktoś ? Czy golenie głowy dziecka jest konieczne?? Czy można się tego pozbyć po jednym zabiegu??

        Zależy mi głównie na skutecznych sposobów wykonywanych w domu, bez zbędnych kosztów

        Domowych sposobów moja mama kiedyś próbowała i były męczące, a co ważniejsze nie skuteczne. Miała nas 4 na wychowaniu, więc co chwila któraś ze szkoły czy przedszkola na pewnym etapie przynosiła. Teraz ta najmłodsza przynosi co chwila. Przytula się na każdym kroku z koleżankami, ma długie włosy i taki jest efekt. Golenie włosów? Nie!!! To nic nie da. Musisz przebadać czas rozwoju i życia gnid i wesz. Jak masz w domu ten problem to całą pościel i ubrania wszytsko co możesz wypierz w wysokiej temp. A to czego nei możesz to do worków szczelnie zamknij, na minimum 48h bo bez żywiciela i krwi do 48 godzin może żyć. A głowę umyć szamponem albo innym spacyfikiem. Teraz są takie bez zapachowe, antyalergiczne, i nawet tylko po jednej aplikacji działają bez konieczności powtórzenia. Warto zainwestować np, w żel Hedrin raz. Ostatnio odkryłam i mama dziękowała za podrzucenie produktu, jest bardzo zadowolona. Jeszcze raz napiszę ogolenie głowy dziecka nic nie pomoże. Pozdrawiam. 🙂

        Znasz odpowiedź na pytanie: Dziecko zaraziło się wszami – co mam robić?

        Dodaj komentarz

        Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
        Logo