„Dzika latarnia”

Jak byłam mała, to rodzice puszczali mi przed zaśnięciem płyty analogowe z bajkami… Płyty już gdzieś przepadły, a ja tak bym chciała odzyskać jedną z nich i puścić moim dzieciom… Niestety, nie znam tytułu, ani nawet nei pamiętam jak wyglądała okładka. Pamiętam tylko dwa fragmenty treści:
1. jakaś bajka (czy moze piosenka?) o tym, jak ktoś sobie szedł, doszedł do przejścia dla pieszych i zapaliło się niebieskie światło, które oznaczało, że można fruwać.
2. kawałek wierszyka: „A księżyc świeci i światłem całe miasto ogarnia. Coś podobnego, to dzika latarnia.”
Może ktoś pamięta coś takiego z dzieciństwa i pomoże mi przypomnieć sobie jeszcze jakieś szczegóły? A najlepiej tytuł płytki?

Kra+Wiktor+Marcel

Oczekując na dziecko
LISTOPADÓWKI 2007 w kwietniu
Dziewczyny [img]/images/forum/icons/smile.gif[/img] mamy nowy miesiąc, przybywa nas coraz więcej na liście i oby tak dalej [img]/images/forum/icons/smile.gif[/img] Życzę nam wszystkim samych przyjemności, mało dolegliwości, wielu wzruszeń podczas podglądania na USG[img]/images/forum/icons/smile.gif[/img] Proszę o sprawdzenie,
Czytaj dalej
Dla starających się
Dziwne to wszystko
no i @ przyszła.Dodam, że ostatnia była 19 lutego, w marcu miała przyjść 21, ale nie przyszła , pzryszła wczoraj( 1.04.2007), czyli jakby w marcu nie było cyklu? Cykle różne-29-34 najdłuższy
Czytaj dalej