dziwne jak dla mnie

Na Usg wyszło, że mam ciążę bliźniaczą. Jeden malusi jest zupełnie zdrowiutki i ma wielkość jak najbardziej odpowiednią, a drugi (dwujajeczne) maleje, jest trzy razy mniejszy. Czy to prawda, że na początku ciąży jedno “zjada” drugie?

5 odpowiedzi na pytanie: dziwne jak dla mnie

nician Dodane ponad rok temu,

Re: dziwne jak dla mnie

Mówił mi o tym lekarz,jak również trochę czytałam.Jest to tzw.”zespół podkradania w ciąży bliżniaczej”Jedno dziecko jest biorcą,a drugie dawcą i ono cierpi.Jest to wada naczynia krwionośnego w łożysku.Występuje to chyba wtedy,kiedy dzieci mają wspólne łożysko.

darianna32 Dodane ponad rok temu,

Re: dziwne jak dla mnie

dziękuję, chociaż i tak mnie to nurtuje, według zdjęć z USG są dwa ciałka żółte, to bliźniaki są dwujajeczne, no i często krwawię, to wnioskuję, że jedno jednak umiera

nician Dodane ponad rok temu,

Re: dziwne jak dla mnie

Do 12tego tygodnia powinno się wszystko wyjaśnić. Niestety, może się to zakończyć niepomyślnie dla jednego z nich. Około 60%ciąż bliźniaczych kończy się zanikiem jednego płodu. Tak mi powiedział lekarz i położna.Z tego powodu mój lekarz nie chciał wydać mi karty ciąży dopuki się sytuacja nie ustabilizuje. Na szczęście moi chłopcy rosną zdrowo czego i Tobie życzę.

gosia Dodane ponad rok temu,

Re: dziwne jak dla mnie

Słyszałam że większość ciąż to ciąży bliźniacze, ale w początkowym stadium ciaży tak właśnei siedzieje. Często nawet nikt sie nie orientuje, że to ciaża bliźniacza.

Gosia i Artek

iwonan Dodane ponad rok temu,

Re: dziwne jak dla mnie

Ja mialam na poczatku ciaze blizniacza. Pozniej jeden zarodek zaczal zanikac. drugi dzidzius rosl tak jak powinien. Moja ciaza zakonczyla sie tragicznie w 22 tyg, ale to juz inna historia. Chcialabym miec bliznieta, ale podejrzewam, ze drugi raz cos takiego sie nie przytrafi:)

Pozdrawiam.IwonaN

Znasz odpowiedź na pytanie: dziwne jak dla mnie

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Smutno mi
Poprostu..... Patrycjad i Kamilek (01.02.03r.)
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
jakie zabawki maja trzymiesieczniaki?!
no to mamusie..pochwalcie sie..co tam nakupilyscie dla swoich pociech..czy sa tam tez jekies gadzety przyspieszajace rozwoj umyslowy..?..bo chyba tera takie w modzie.. u mnie jak narazie..praktycznie..tylko grzechotki..w jaskrawe kolory..i miski z
Czytaj dalej