dziwne problemy gastryczne – jak sobie radzić?

Moje problemy zaczęły się po rozpoczęsciu brania preparatu żelazowego i liczę na waszą pomoc…

Nietypowość polega na tym, że mam na przemian zatwardzanie i rozwolnienia i dlatego nie wiem CZYM sobie pomagać 🙁 jak już idę do toalety z rana to leci ze mnie prawie woda przez chwilę ale nic poza tym jakbym miała zatwardzenie…pójdę tak jeszcze parę razy w ciągu dnia i nic nie mogę zrobić a raz na 2 dni tyle mi się tego zbierze, że idę i robię normalnie ale na bardzo rzadko.

Sorry, za szczegółowy opis ale tylko tak mogę wytłumaczyć o co mi chodzi i nie wiem czy zażywać coś na zatwardzenie, rozwolnienie, nic i sie męczyć a jeśli tak to co?

Będę wdzięczna za pomoc

Aniołek (8.2003) +..

6 odpowiedzi na pytanie: dziwne problemy gastryczne – jak sobie radzić?

teo Dodane ponad rok temu,

Re: dziwne problemy gastryczne – jak sobie radzić?

a moze ogranicz dawke żelaza – bo to ewidentnie od tego – a żelazo często powoduje taki obajwy….. Albo zmień preparat.

ILONA,KUBEK
+ LIPCUSIĄTKO

agathhha20 Dodane ponad rok temu,

Re: dziwne problemy gastryczne – jak sobie radzić?

Wiesz… ja na początku ciąży także miałam zatwardzienie, a gdy mi się już zachciało do toalety to leciałam czym prędzej i cieszyłam się jak głupia 🙂 Te objawy wskazują raczej na za dużą dawkę, ale może lepiej było by gdybyś poszła do lekarza i opowiedziała mu o swoim problemie. Może zmieni Ci na inny lek.
Pozdrawiam

Agathhha

angica Dodane ponad rok temu,

Re: dziwne problemy gastryczne – jak sobie radzić?

Ja mysle, ze powinnas zasiegnac rady lekarza-moze przepisze inny preparat. Ja w ciazy mialam wysoki niedobór zelaza, z tym przy braniu preparatu zawsze mialam problem z oddaniem stolca (zatwardzenie), o czym wczesniej uprzedzil mnie lekarz.
Powodzenia i buziaki dla brzusia:)

Gosia i Olivia (26.06.05)

galek Dodane ponad rok temu,

Re: dziwne problemy gastryczne – jak sobie radzić?

Miałam takie same jazdy tylko że z rozwolnieniem bo zatwardzenia nie mialam. Biorę Tardyferon. Powiem Ci że przeszło samo, najgorsze były poranki. Miałam tak przez 2 miesiące a teraz już nie mam. Może i tobie to przejdzie.

marti1 Dodane ponad rok temu,

Re: dziwne problemy gastryczne – jak sobie radzić?

nie wiem czy mniej można 🙁 biorę tylko jedną tabletkę. wiem, że czasem organizm może się musieć przyzwyczaić do leku więc może poczekam do następnej wizyty i jak się nie zmieni to pogadam z lekarzem cxy jest sens zmieniać. dzięki

Aniołek (8.2003) +..

marti1 Dodane ponad rok temu,

Re: dziwne problemy gastryczne – jak sobie radzić?

ja biorę ten sam lek 🙁 i najbardziej martwi mnie to, że jak rano idę do toalety to leci mi mnóstwo zbrudzonej wody. i boję się, że to doprowadzi do odwodnienia chociaż staram się bardzo dużo pić. Też miałaś coś podobnego? czy takie klasyczne rozwolnienia?

Aniołek (8.2003) +..

Znasz odpowiedź na pytanie: dziwne problemy gastryczne – jak sobie radzić?

Dodaj komentarz

Mam z dzieckiem taki problem
Coś ją bierze - jak pomóc?
Aśkę od wczoraj bierze jakieś choróbsko - rano miała katar, potem było ok, a od popołudniowej drzemki dziecko nieżywe - całe popołudnie przesiedziała na wersalce otoczona pluszakami i tylko kazała
Czytaj dalej
Odradzam
wózki Graco
Rok temu kupiliśmy spacerówkę Graco Ultima. Miesiąc po zakupie rozwaliła się blokada przednich kół. Zgłosiliśmy reklamację i wymienili nam część. 2, 3 tyg. temu znowu rozwaliła się ta blokada. Dodam,
Czytaj dalej