Dzwonki Chromatyczne

Jestem zła :/
Panie wychowawczynie na początku roku zażyczyły sobie po 100zł na wyprawkę dla dzieci (zeszyty, farbki, kredki, bloki, etc..) jako, że moim zdaniem to zbyt duża kwota zwłaszcza przy zakupach hurtowych poprosiłam o “rozpiskę” na co dokładnie mają być przeznaczone pieniążki.
Panie wytłumaczyły, że z tej kwoty zakupią również dzwonki chromatyczne drewniane (innych nie uznają). Ok zapłaciłam.
W piatek Ola przyniosła w dzienniczku informację, że panie proszą o wpłatę 60zł na ww dzwonki – zagotowałam…
Na allegro sklep muzyczny z Krakowa sprzedaje dzwonki w cenie 48zł/szt – dowiozą je nam do szkoły gratis, wpisałam taką informację w dzienniczku pod prośbą o wpłatę….
Jestem zła bo uważam, że to naciąganie na kolejny niepotrzebny wydatek – ile oni pograją na tych cymbałkach? Tydzień/dwa?
Napiszcie jak to u Was w szkołach wygląda?
Aaa i może ma ktoś odsprzedać używane? Chętnie przygarnę 😀

4 odpowiedzi na pytanie: Dzwonki Chromatyczne

 1. Głowa do góry. Moja córcia tak zapałała miłością do grania na dzwonkach, że teraz wylądowała w szkole muzycznej i gra na skrzypcach.
  U nas co prawda to trochę inaczej jest zorganizowane, bo dzwonki mają zakupione do domu a w przedszkolu do ćwiczeń są przedszkolne.
  Jeśli panie mają zapał to mogą uczynić cuda. U nas na wszystkich imprezach jest zespół grający na dzwonkach. Widząc 5-7 dzieciaków razem grających np. Lulaj że Jezuniu oddasz za to każde pieniądze….
  Mam nadzieję, ze trochę Cię pocieszyłam. Niestety nie zanam twoich Pań i nie wiem na co faktycznie poszły pieniążki: u nas na początku w szkole też były duże wydatki: ubezpieczenie, komitet, klasowe wydatki itp.
  Teraz szkoły nie zapewniają nawet w klasach mydła i ręczników. Na to wszystko składaja sie rodzice. Kserowanie, dzień chłopca….
  Wrzesień to trudny czas….

  • Dzięki – 100zł poszło (nikt nie wie na co) osobno płaciłam komitet, osobno ubezpieczenie, osobno za basen, dzień chłopca i wszystko inne :/ eeeh szkoda gadać…
   A o dzwonki popytam dzieciaków z 4ej klasy – może odsprzedadzą uzywane 😉

   • ubezpieczenie/komitet/skladki – 120
    mundurek i polówka – 70
    wyprawka we własnym zakresie.
    a o dzwonki tez bym podpytala starsze klasy.

    • My kupowaliśmy dzwonki we własnym zakresie ( ja właśnie na Allegro) a grają na nich od pierwszej klasy. Niewiele, ale co jakiś czas coś tam sobie pukają 🙂

     Znasz odpowiedź na pytanie: Dzwonki Chromatyczne

     Dodaj komentarz

     Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
     Logo