E-Gestosis???

Przy wypisie ze szpitala, po porodzie, nie zauważyłam wpisu w książeczce zdrowia dziecka w rubryczce: przebieg ciąży wpisano mi e-gestosis. Dopiero pediatra uświadomiła mi, że to oznacza, iż miałam problemy w czasie ciąży, m.in. pytała sięczy miałam podwyższone cisnienie. Aż się zdziwiłam: ciąża przebiegała u mnie wzorcowo, a ciśnienie krwi miałam wspaniałe! Macie może taki wpis w książeczkach? I jakie powikłania miałyście w ciąży?
Chyba muszę ów błąd (wg mnie) wyprostować, bo jak mówi pediatra może się “to” ciągnąć przez całe cieciństwo mojego maluszka. (???)


Emila z Marcelkiem (14.12.2003)

1 odpowiedzi na pytanie: E-Gestosis???

kzaremba Dodane ponad rok temu,

Re: E-Gestosis???

To faktycznie dziwne, jeżeli ciążę przechodziłaś wzorcowo. E- oznacza obrzęki – oedema. Może miałaś obrzęki? A może na wpisali Ci gestoze na jakimś L-4 albo jakimś skierowaniu? Czasem coś takiego lekarz napisze i się ciągnie za człowiekiem. A jeżeli nic takiego nie było, no to chyba pomyłka. Nic innego nie przychodzi mi do głowy.
Sprostuj to w szpitalu, tak będzie najlepiej.

Kasia i Sylwia Margareta 25.10.03

Znasz odpowiedź na pytanie: E-Gestosis???

Dodaj komentarz

Jedno- i dwulatki
9 miesiac ?
Dziewiaty miesiac dziecka ..... i stad moje pyt.? Naczytalam sie o tym ze w wlasnie w tym miesiacu dziecko przechodzi pewenego rodzaju bunt. Ponoc zaczyna sie bac obcych i wogole ludzisk
Czytaj dalej
Karmienie
Kiedy wprowadzac soczki i owoce?
Czesc! Jestem po raz pierwszy na tym forum. Ostatnio bylam na Oczekujac na dziecko:) Moja coreczka ma 2,5 miesiaca. Mam do was pytanie... Kiedy zaczac wprowadzac soczki, marchewke i jabluszko?
Czytaj dalej