Erytromecyna a ciąża ???

Jestem w 39 tygodniu ciąży. Dwa tygodnie temu przeszłam zapalenie gardła, na które mój lekarz ginekolog przepisał mi Erytromecynę. Wczoraj była u mnie położna, którą bardzo zdziwiło to, iż dostałam taki lek. Mówiąc szczerz nieźle mnie wystraszyła mówiąc że Erytromecyna uszkadza między innymi zawiązki zębów płodu….
Mam do Was pytanie ? Czy któraś z Was brała ten lek w ciąży a może już jesteście po i powiecie jakie były tego konsekwencje dla Waszych pociech ???

3 odpowiedzi na pytanie: Erytromecyna a ciąża ???

gonia23 Dodane ponad rok temu,

Re: Erytromecyna a ciąża ???

Polozna pomylila prawdopodobnie erytromycyne z tetracykliną, bo wlasnie ta druga uszkadza zalazki zabkow. nie martw się, przeciez przepisał Ci to lekarz…w tym okresie ciąży dzieciaczkowi naprawde juz niewiele rzeczy szkodzi. a ja na pocieszenie powiem Ci, ze o porodzie dostalam naprawde silne leki i kazali mi karmic…i dziecku nic nie jest.

Gosia i Zuzia ur. 26.04.2003

agusiak Dodane ponad rok temu,

Re: Erytromecyna a ciąża ???

Ja dostałam erytromycynę w 5 m-cu ciąży, lekarz mnie uspokajał, że jest zupełnie bezpieczna. A położna mogła się zdziwić, bo i aptekarka się dziwiła, jak pokazałam receptę. Ale chodziło o to, że to jest lek starszej generacji, dziś niezbyt często stosowany, bo są nowoczesne zamienniki. Tyle, że ich się nie podaje w ciąży.
A zawiązki zębów rzeczywiście może uszkadzać tetracyklina.

Agusia ze styczniowym Bąbelkiem

Edited by AgusiaK on 2003/10/01 21:25.

beata810 Dodane ponad rok temu,

Re: Erytromecyna a ciąża ???

Ogromne dzięki za te słowa otuchy. Teraz już bardziej spokojnie będę oczekiwać mojego bobasa.

Znasz odpowiedź na pytanie: Erytromecyna a ciąża ????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dla starających się
jak to się liczy?
Na ulotce testu ciążowego przeczytałam, że wykrywa on ciążę już po 6 dniach. Ale po sześciu dniach od czego?: od owu, od zapłodnienia, czy może od zagnieżdzenia???? Serdecznie pozdrawiam, kasia.m.m[img]/images/forum/icons/wink.gif[/img] moje cykle
Czytaj dalej
Dla starających się
jak sie za wami steskniłam
już jakieś trzy tygodnie mnie tu nie było, Boże cała wieczność.Ale cóż najpierw ślub potem padł mi internet.Ale cały czas praca wrze nad małą fasolką. Teraz to musi nam się
Czytaj dalej