expose Marcinkiewicza + IV Rzeczypospolita

Słuchałyście? Co o tym sądzicie? Bo jak tak sobie dziś przy śniadanku gapiałm się w telewizor. I takie mi myśli przyszły do głowy:
– jak będzie tak jak mówią, to żyć – nie umierać
– dlaczego mówią na co wydadzą więcej kasy, a nie mówią skąd ją wezmą?
– to chyba utopia…
– obiecanki ładnie brzmią, ale jakoś chyba mało realnie – a może nie?
– chyba za cztery lata usłyszę (o ile nie rozpiszą przedterminowych wyborów w styczniu) “sorki, nie udało nam się 90% zrealizować, ale to partia XX z partia YY nam w tm przeszkodziła”…

Takie sobie luźne myśli. Na polityce się nie znam, nie pasjonuję się nią i ogólenie uważam, że jest zbyt brudna, by się nią kobietki parały (no chyba, że ktoś lubi – to proszę bardzo).

A co Wy o tym myślicie?

No i jeszcze jedno – czy ktoś mi może wyjaśnić dlaczego oni mówią o IV Rzeczpospolitej ? Przeoczyłam jakąś rewolucję, obalenie ustroju czy coś takiego? Bo jeśli chodzi tylko o zmianę rządu i prezydenta to jest to chyba grube nadużycie. A może nie mam racji i teraz wszytsko zmieni się tak diametralnie (tylko w którą stronę?), że historia za jakiś czas uzna, że był to naprawdę moment przełomowy i początek IV Rzeczypowspolitej. Ale zostawmy to Historii – nie nadużywajmy jej praw na własny użytek.. Ja na razie widzę w tym tylko butę i zarozumialstwo. A może poprostu głupotę?

Magda & Marcia 07.09.04

Strona 4 odpowiedzi na pytanie: expose Marcinkiewicza + IV Rzeczypospolita

 1. Re: Na zakonczenie

  Myśle, że to nie chodzi o to czy w danej wypowiedzi sa watki antysemickie czy nie. Zranić, obrazić można na wiele sposobów.
  Jeżeli nawet moje wypowiedzi pokrywaja sie z tym co narodowi nacjonalisci głoszą to są to tylko jak zauważyłam okrojone hasła i jezeli dlaej spojrzysz to treści nie maja juz nic z nimi wspólnego.
  Ale nie o tym chciałam pisac.

  Laminjo masz racje szkoda czasu na tłumaczenie w oparciu o historię. Jestem pewna, ze gdybyśmy tak usiadły i zaczeły siegać do źródeł to obie znalazłybyśmy “dowody” na pokrycie swoich słów.
  Moze mnie byłoby trudniej bo mówie o współczesnosci. Mam nadzieje, ze być moze za dwadzieścia, trzydzieści lat bedzie znany choć ułamek prawdy.

  Z całej tej dyskusji próbuje wyciągnać wnioski.
  I znalazłam.
  Otóż skoro Ty nie bedaca Żydówka (to w zasadzie nie ma znaczenia no chyba, ze jesteś to dochodzi osobisty stosunek do moich słów) odczułaś moje słowa jako obrazajace Żydów jako nację to…hmmm muszę zweryfikować w takim razie określenie tego układu o jakim wspomniałam. Na razie nie znajduję odpowiedniejszej dla niego nazwy ale…poszukam.
  No i niestety nadal twierdzę, są w nim osoby pochodzenia Żydowskiego.

  Co do współczesnych Żydów. Mówie o tych oficjalnych, zabierajacych głos.
  Jak pewnie wiesz dla nich wiele terminów jest obraźliwych.
  Sami jednak nie widzą nic niewłaściwego w nazywaniu Polaków faszystami. Nie wahaja sie pod terminem holokaust podpinać Polaków. Ządaja przeprosin za mordy itp. To jest bardzo trudny temat.
  I podobnie jak w polityce nikt nie jest bez winy. Wina leży po obu stronach. Byłoby dobrze by to oboe strony zrozumiały i uszanowały.
  Moim zdaniem nie ma potrzeby rozdrapywania tamtych ran. i mnie osobiscie na tym nie zalezy. Były takie a nie inne czas każda strona robiłą wszystko by przetrwać. Ludzkie ideały konforntowane były z rzeczywistościa i czesto przegrywały. Ale teraz sa nowe czasy i mam nadzieje, ze tak jak piszesz Żydokomuna to przeszłosc.

  Nadal mam nadzieje, ze moze sie spotkamy i porozmawiamy.

  P. S mam prosbe nie wpinaj mnie do szeregów Ojca Rydzyka. Ani wszelkich innych ugrupowań. jestem bezpartyjna i niezalezna.

  Jonatan (20.04.2005)

  • Re: Na zakonczenie

   owszem właśnie o to chodzi Olinjo! Właśnie o to, że używając terminu, który związany jest nierozrywalinie w pewnymi wydarzeniami z minionej epoki głosić antysemickie treści. Szkoda, że tego nie zauważasz.

   Nie Olinjo nie zrozumiałaś. Szkoda czasu na tłumaczenie, bo żeby Ci coś wytłumaczyć trzebaby sięgnąć daleko wstecz – w celu ustalenia wspólnego mianownika w podejściu do historii minionego wieku. Ty i ja bardzo sie róznimy. Pochodzimy z diametralnie różnych środowisk. Trzebaby więc najpierw znaleźć jakiś “wspólny” język. W tym wątku wyraźnie widać, że każda z nas inaczej widzi historię minionego wieku. Nie chodzi o szukanie dowodów tylko obiektywnych faktów.

   Mówisz o współczesność z rażącą pewnością siebie. To dobrze, że ufasz tym na których głosowałas i wyznawanej przez nich ideologii, ale nie podpieraj swoich argumentów stereotypami (o wyraźnie negatywnym nacechowaniu w dzisiejszych czasach). Używając terminu żydokomuna siejesz antysemickie treści. Pomyśl jakbyś się poczuła gdyby Twojego tatę nazawano komuchem…

   A termin żydokomuna jest obraźliwy dla wielu osób. Zawiera w sobie mit rozsiewany przez różne środowiska antysemickie. Wygląda to tak w tym terminie zawiera się treść: Żyd=komunista. A pamiętasz jaki był model głoszony w latach między wojennych? Wiesz dlaczego choćby Czesław Miłosz nazywał siebie Litwinem? Po 1918 roku stworzono taki obraz naszego kraju: Polak=katolik. Reszta to były mniejszości bez praw. Efektem takiego podejścia były m.in prześladowania Ukraińców.

   Nie ma znaczenia Olinjo jakiego ktoś jest pochodzenia. Twój nacjonalizm przesłania Ci chyba pewne sprawy.

   Odwołujesz się do postawy wybranych osób pochodzeni Żydowskiego. Czy faktycznie wszyscy Żydzi uważają, że Polacy to faszyści? My Polacy też jesteśmy wrażliwi na pewne opinie na temat naszego narodu. Wyszukujesz informacje, które pasują do Twojej argumentacji. Szukasz ciągle tego co dzieli a nie tego co łączy. Obwiniasz, obrażasz tych, którzy nie powinni być w sprawę mieszani. Uczepiłaś się Żydów, rozumiem, że teraz zajmiesz się zbieraniem dowodów przeciwko nim? Zastanów się co Ty robisz Olinjo. Zaczęłam polemikę głównie po to, żebyś zrozumiała, że używanie terminu żydokomuna jest nie na miejscu w dzisiejszych czasach i ma znamiona postawy antysemickich. I nie chcę tej dyskusji dalej prowadzic, bo jeszcze padną z mojej strony słowa, których będę żałować.

   Nie zgadzam sie z Twoją postawą w całej rozciągłości. Mam zupełnie inne spojrzenie na historię minionego wieku. Uważam, że do terminów histoorycznych nalezy podchodzić ostrożnie. Antysemicki nacjonalizm jest mi obcy, ba jest dla mnie czymś strasznym. Tak jak Andrzej Lepper i jego partja, ojciec Rydzyk i jego rozgłośnia. Człowieka wśród ssaków wyróżnia m.in. wolna wola. PiS nie był skazany na wiązanie się z Samoobroną i LPR. Nie był też skazany na szukanie poparcia u ojca Rydzyka. Wszystko to kwestia wyborów. Jeśli komuś prawdziwie zależy na pozostaniu w zgodzie ze swoją ideologią jest w stanie z wielu rzeczy zrezygnować.

   Mam nadzieję, że rząd Marcinkiewicza spełni Twoje oczekiwania. Mam nadzieję, że Twoje rodzina nie ucierpi przy okzaji dekomunizacji prowadzonej “na hura”. Nie mieszaj jednak do tego, ani Żydów ani homoseksualistów… A juz napewno nie czerp swojej wiedzy o świecie z takich źródeł jak filmy Jacka Kurskiego czy skrajne publikacje (w każdym zakresie).

   I wiesz o ile się nie mylę Twój syn nosi imię żydowskiego pochodzenia… w tym kontekście dziwi mnie to, że z taką łatwością odniosłaś do czasów współczesnych termin żydokomuna. A w tym poście starasz się udowodnić, że Żydzi nie byli bez winy.

   Szymon 8/12/2003

   • Re: Na zakonczenie

    Co do używania terminu Żydokomuna to wydaje mi isę, ze mamy to juz za soba. :o)

    Zgadza sie jak widać pochodzimy z diametralnie różnych środowisk. Co ciekawe jak widze oba sa przekonane o słuszności swojej drogi i to w immie dobra narodu.

    Nie wszyscy Żydzi to Komunisci i nie wszyscy Polacy to faszysci. Jednak nagłaśnia sie w tych dwóch środowiskach właśnie te cechy. Mnie jednak nie zalezy i nie bede sie upierać przy naznaczeniu Żydów jako Komunistów. To juz wyjaśniłysmy.

    Co do Ukraińców hmmmm myślałam ba wrecz jestem przekonana, ze prześladowania te wynikały nie z z tego, ze Ukrancy byli mniejszoscia lecz z tego, ze np w obozach koncentracyjnych pełnili bardzo czesto rolę kapo i często byli okritniejsi od Niemców. To akurat z czasów IIWS ale wcześniej tez nigdy nie było miedzy nami pokoju. A to za sprawą polityki, jak zwykle, i umiejętnosci wykorzystania waśni miedzy sasiadami przez polityków. Trudno powiedziec gdzie był kiedys ten pierwszy krok ku niezgodzie. Madroscia dzisiajeszych polityków powinna być świadomosc tego co historia nam pokazuje i wyciagniecie wniosków. Nie można wracać do pewnych rzeczy ale koiecznie trzeba inne zakończyc by móc budować to czego tak wszyscy pragniemy czyli niezalezna demokratyczna Polskę.
    Nie jestem za tym by teraz wszystkich rozliczać i rozstrzelać. Jestem za tym by wreszcie odsunać od władzy SLD będaca spuścizna po PZPR. Nie chcę żadnych grubych kresek, okrągłego stołu itp. Chce poprostu by ich odsunieto. PO nie dawała na to gwarancji. Tu nie moze byc mowy o delikatnym działaniu. Odsuniecie to odsuniecie.
    Tak zrobiono w innych krajach uwolnionych od Komunizmu i nie patyczkowano sie. W tej chwili np w Czechach gospodarka kwitnie. Pewnie, ze maja jeszcze wiele do zrobienia ale sa juz daleko przed nami. Tak wiem ich historia jest trozeczke inna ale… i oni nie mieli lekko.
    Laminjo uparłaś sie nazywac moje poglądy nacjonalistycznymi hmmm czy na podstawie tylko dwóch określeń: zboczeniec i żydokomuna?

    Jeżeli tak to jest to grube nieporozumienie.

    W odpowiedzi na:


    I wiesz o ile się nie mylę Twój syn nosi imię żydowskiego pochodzenia… w tym kontekście dziwi mnie to, że z taką łatwością odniosłaś do czasów współczesnych termin żydokomuna. A w tym poście starasz się udowodnić, że Żydzi nie byli bez winy


    Laminjo bo Ty jesteś zaślepiona w tej chwili tym co sobie na mój yemat zbudowałaś zreszta na podstawie swoich ograniczeń.
    Masz wiele racji co zdaje mi isę juz Ci przyznałam.
    Ponieważ nie uwazam sie za nacjonalistkę gotowa jestem zrezygnować z używania terminu który może dotknać choć jedna nieinna osobe pochodzenia Żydowskiego.
    Co do imienia mojego syna. Tak, zgdza sie. I własnie od jakiegos czasu próbuje Ci wytłumaczyć brak powiazania używania terminu Żydokomuna z narodem Żydowskim jako takim ale to do Ciebie nie dociera.
    To moze fakt, który sam zauważyłąś, ze mój syn ma imię żydowskie da Ci do myślenia.
    To imię w jezyku hebrajskim oznacza Dar Bozy.
    Pisałam Ci o mojej wierze i jak najbardziej akceptuje role Żydów jako narodu wybranego, Chrystus był żydem. Laminjo to własnie między wierszami a ostatnio dosłownie chciałam Ci powiedzieć ale widzę, ze albo z braku czasu ie doczytujesz wszystkiego albo poprostu nie chcez tego zobaczyć.

    I uwierz ja też bardzo sie powstrzymuje by czegos nie napisac bo nie chcę później żałowac.
    Mam świadomosc ograniczonosci człowieka dlatego też mam wiecej dla niego zrozumienia.

    Jonatan (20.04.2005)

    • Re: Na zakonczenie

     W odpowiedzi na:


     SLD będaca spuścizna po PZPR.


     To kolejny przykład schematycznego myślenia.
     W SLD niewielu jest już prawdziwych komunistów. Spuścizna po PZPR to też margines.
     Ta partia nie pokazała się z najlepszej strony (oględnie mówiąc…), ale to nie jest jeszcze powód, żeby wrzucać ich (wielu z nich ma ok. 30-35 lat!) wszystkich do jednego worka z komunistami i PZPR.

     Beata i Ptysia (30.01.03)

     • Re: Na zakonczenie

      W odpowiedzi na:


      W SLD niewielu jest już prawdziwych komunistów. Spuścizna po PZPR to też margines.
      Ta partia nie pokazała się z najlepszej strony (oględnie mówiąc…), ale to nie jest jeszcze powód, żeby wrzucać ich (wielu z nich ma ok. 30-35 lat!) wszystkich do jednego worka z komunistami i PZPR


      A to przykład myślenia selektywnego.
      Dostosowujesz wypowiedź do swoich potrzeb nie uwzględanijac intencji.

      SLD jeszcze długo bedzie spuścizna po PZPR.
      Odziedziczyła po niej bardzo dużo łacznie z majatkiem.
      Młodzi ludzie zaoisujący sie do tej partii na peno zdaja sobie sprawe, ze aby zmienić ten wizerunek czeka ich dużo pracy i bedzie to wymagało czasu.
      Na razie jest jak jest..

      Jonatan (20.04.2005)

      • Re: Na zakonczenie

       Jakie dziedzictwo (poza majątkiem – o tym napisałaś) masz na myśli?

       W odpowiedzi na:


       Młodzi ludzie zaoisujący sie do tej partii na peno zdaja sobie sprawe, ze aby zmienić ten wizerunek czeka ich dużo pracy i bedzie to wymagało czasu.


       Niektórzy z nich nie są głupcami 😉
       Ale wiedzą, że muszą zmienić wizerunek partii skupiającej nieuczciwych, skorumpowanych ludzi.
       Nie próbują zmieniać wizerunku “członka SLD – komunisty” czy “członka SLD – byłego członka PZPR – bo to w przeważającej większości po prostu… nieaktualne.
       Ludzie którzy mówią i piszą jak Ty, przenoszą na nich odpowiedzialność za coś, co nie było ich udziałem.
       A to cokolwiek nieuczciwe.

       Nie musiałąbym myśleć selektywnie ;), gdybyś napisała

       W odpowiedzi na:


       Jestem za tym by wreszcie odsunać od władzy SLD.


       zamiast

       W odpowiedzi na:


       Jestem za tym by wreszcie odsunać od władzy SLD będaca spuścizna po PZPR.


       Różnica niby niewielka, intencja niby ta sama… a jednak różnica jest.

       Beata i Ptysia (30.01.03)

       • Re: Na zakonczenie

        Wiesz nie rozumiem dlaczego tak bardzo boisz sie zaakceptować fakt, ze SLD to spuścizna po PZPR.
        Gdyby tak nie było ich działania, program byłby naprawde socjal-demokratyczne.

        Jak na razie wiekszosc ustaw raczej była głosowana pod własne interesy członków partii a nie dla dobra Kowalskiego. Mniej wiecej tak działał Komunizm. Kowalski pracował a śmietanke i większosć jego pracy dostawał Sekretarz, partia, Rzad. Jak zwał tak zwal.
        Juz pisałam laminji to, ze zmieniają sienazwy, ludzie na stanowiskach to nie znaczy, ze pewnien ukałd sie zmienił.
        Dobrze jest to widoczne właśnie na owym filmie Kurskiego. Nie trzeba do tego komentarza. Sam film bez komentara mówi za siebie.
        Nie rozumiem o czym tu rozmawiać. Nie mogę uwierzyc, ze nie wiesz o czym mówie..

        Majątek to klucz do ukłądów, ukłądy to klucz do pieniedzy. To wszystko posiadała PZPR plus świetne wyszkolenie swoich czołowych działaczy.

        Nie twierdzę, ze młodzi członkowie SLD sa głupcami. Być moze wierza w ideały tej partii i jest to ich osobista sprawą. Jezeli jednak chca zbudować zaufanie do siebie beda musieli mam nadzieje solidnie popracować.
        Chyba, ze dzisiejszy Rzad nie da sobie rady z problemami jakie sie przed nim piętrza i społeczeństwo jak to juz miało miejsce wcześiej pójdzie za obietnicami socjaldemokratów.

        Jonatan (20.04.2005)

        • Re: Na zakonczenie

         W odpowiedzi na:


         Dekomunizacja w formie do której nawołuje PIS pozbawi Twojego tate jakiś 80% emerytury jako przyznanej niesłusznie bo “kolaborował” bedąc służbistą


         To w takim razie juz nie bedzie miał wogóle emerytury.
         Bo Wałęsa zabrał mu juz ponad połowe.

         W odpowiedzi na:


         nie jest to zasługa partii skrajnie prawicowej w definicjii a skrajnie lewicowej w pragramie- tylko liberalnej z zapleczem ekonomistów, a nie dobrych wróżek rozdających z dziury budżetowej


         Tak, tylko widzisz ja mam duze wątpliwosci czy PO to jest właśnie taka partia. czy działałaby na korzysc społeczeństwa czy jednak na korzysc “sponsorów”.

         W odpowiedzi na:


         a z czym mam ten termin powiązać? z obywatelami arabii saudyjskiej czy gatunkiem pingwinów?


         szpilki, prosze…odrobina dobrej woli.

         W odpowiedzi na:


         Naprawde nie widzisz podobieństwa swoich poglądów wypowiadanych zresztą publicznie do tejże definicji?


         Dobrze napisałaś “podobieństwa”. Aby zgodzić sie na określenie mnie jako homofoba musiałbym zidentyfikować sie choć z jednym z tych określeń.
         A nie znajduje w sobie zastosowania dla żadnego z nich.

         Pozdrawiam.

         Jonatan (20.04.2005)

         • Re: Na zakonczenie

          szpilki jeżeli to nie jest jasne to napiszę jeszcze raz i poraz ostatni.
          Używajac terminu Żydokomuna nie miałam na myśli całego narodu Żydowskiego a jedynie te jednostki, które faktycznie współpracowały z Komunistami tak od strony ekonomicznej jak i politycznej.
          Pochodzenie narodowe Komunistów dowolne.

          Jonatan (20.04.2005)

          • Re: Na zakonczenie

           Ja się boję? 🙂
           A skąd taki pomysł???
           To zdecydowanie jest nadinterpretacja 🙂

           W odpowiedzi na:


           Jak na razie wiekszosc ustaw raczej była głosowana pod własne interesy członków partii a nie dla dobra Kowalskiego.


           to świadczy o wykorzystywaniu władzy

           W odpowiedzi na:


           Mniej wiecej tak działał Komunizm.


           Zadziwiająca definicja komunizmu…
           Możemy więc odnaleźć dziedzictwo komunizmu we wszystkich partiach niestety. I w wielu krajach, w tym tych, któe komunizmu nie zaznały.

           W odpowiedzi na:


           Juz pisałam laminji to, ze zmieniają sienazwy, ludzie na stanowiskach to nie znaczy, ze pewnien ukałd sie zmienił.


           Nie znaczy też, że się nie zmienił. Czy mam rozumieć, że on, ten układ, wciąż u władzy?
           Czy powinnam na podstawie tego zdania wnioskować, że dopóki w polityce będzie się załatwiało swoje sprawy, to będzie się nazywało, że komunistyczny spisek trwa???

           W odpowiedzi na:


           Dobrze jest to widoczne właśnie na owym filmie Kurskiego. Nie trzeba do tego komentarza. Sam film bez komentara mówi za siebie.


           Nie powołuj się proszę na pseudodokument, wyprodukowany przez człowieka o lichej moralności (dla sensacji i zarobku – [Zobacz stronę]). Bo nie chcę tego komentować.

           W odpowiedzi na:


           Majątek to klucz do ukłądów, ukłądy to klucz do pieniedzy. To wszystko posiadała PZPR plus świetne wyszkolenie swoich czołowych działaczy.


           Układy się zmieniają, majątek się konsumuje, działacze odchodzą, umierają lub są odsyłani na emeryturę przez młodszych, następuje wymiana pokoleń – wszystko zmienia się z czasem. Od 1989 roku minęło 16 lat – to mnóstwo czasu. Niektórzy jednak zdają się tego nie zauważać.

           Obecny rząd nie ma szans na poradzenie sobie z problemam państwa i spełnieniem obietnic wyborczych. Bo za dużo naobiecywał i nie ma wystarczającej liczby kompetentnych ludzi do rządzenia. Do tych, któzy mają wiedzę i umiejętności, ale sa niewłaściwych przekonań nie chce sięgać. Fakt, że 30-letni członek lewicowej partii posiada wiedzę i umiejętności, żeby kierować czymś tam w jakimś urzędzie, a mówi się, że nie bo to komuna i spadek po PZPR (i sadza na to miejsce dyrektora szkoły mazurskiej podstawowej, skłądającej się z 4 klas, który nie ma pojęcia o robocie, którą ma się zajmować przez kilka lat) to świadczy to o posiadaniu klapek na oczach, zacietrzewieniu i nieumiejętności perspektywicznego myślenia.
           Uczciwi ludzie są nie tylko w PiS.
           Oni są w każdej partii.
           Ale wydaje mi się, że mi raczej nie uwierzysz 😉

           Dla rozjaśnienia sytuacji podam, że idee socjaldemokratyczne nie są mi bliskie (zapewne dlatego idee PiS również nie są mi bliskie).
           Mam “serce po prawej stronie”, ale nie umiem pogodzić się z tym, że ludzie posługują się wytartymi przez czas pojęciami, wierząc w spiski-widma i szukając winnych.
           Jakby świat stał w miejscu.

           Beata i Ptysia (30.01.03)

           • Re: Na zakonczenie

            nie mogę edytować, więc dopisuję bo mi zjadło…

            Mam “serce po prawej stronie”, ale nie umiem pogodzić się z tym, że ludzie posługują się wytartymi przez czas pojęciami, wierząc w spiski-widma i szukają “winnych” wśród niewłaściwych ludzi.

            Beata i Ptysia (30.01.03)

            • Re: Na zakonczenie

             W odpowiedzi na:


             został poddany lustracji?


             A nie pamiętasz z jakiego powodu?
             No własnie.
             Wałęsa wpadł na pomysł, ze wojskowi maja za dużo.
             I zabrał.
             Tu nie chodziło o przynależnosć do partii a służby mundurowe.

             Jonatan (20.04.2005)

             • Re: Na zakonczenie

              Wiesz podoba mi sie.
              Tak to zdecydowanie lepsza nazwa :o)))))))))

              P. S pisałam juz Laminji, ze sie nie upieram i ze rezygnuje z używania nazwy Żydokomuna :o)

              Jonatan (20.04.2005)

              • Re: Na zakonczenie

               W odpowiedzi na:


               Nie znaczy też, że się nie zmienił. Czy mam rozumieć, że on, ten układ, wciąż u władzy?


               Zakładam, ze naprawde nie wiesz o czym piszee i pytasz szczerze.
               Jeżeli chodzi o układ pewnych kręgów, grup ludzi u władzy to trwał do ostatnich wyborów. Zmieni sie mam nadzieje teraz kiedy Rzad jest budowany przez PiS. Czy zmieni sie na lepsze nie wiem, czy powstanie inny utworzony przez innych ludzi, nie wiem.
               Wydawało m isie sensownym połaczenie PO i PiSu w koalicji ale niestety. Niemniej układ z udziałem SLD sie skonczył.

               W odpowiedzi na:


               Czy powinnam na podstawie tego zdania wnioskować, że dopóki w polityce będzie się załatwiało swoje sprawy, to będzie się nazywało, że komunistyczny spisek trwa


               Pozostawie to zdanie bez komentarza.

               Co do linku to nie za bardzo wiem co mam z nim zrobić. Co mam kupić film czy może jest tam jakaś treś ukryta?

               Podam w takim razie linki przedstawiające odrobinę zamieszanie zwiazane z tym “niemoralnym” filmem.

               [Zobacz stronę]

               W odpowiedzi na:


               Układy się zmieniają, majątek się konsumuje, działacze odchodzą, umierają lub są odsyłani na emeryturę przez młodszych, następuje wymiana pokoleń – wszystko zmienia się z czasem. Od 1989 roku minęło 16 lat – to mnóstwo czasu. Niektórzy jednak zdają się tego nie zauważać


               Ci niektórzy to ja czy np Oleksy?
               Aby ten układ sie zmienił trzeba właśnie innej partii przy władzy.

               W odpowiedzi na:


               Uczciwi ludzie są nie tylko w PiS.
               Oni są w każdej partii.
               Ale wydaje mi się, że mi raczej nie uwierzysz 😉


               Wierze, ale niestety bardzo rzadko lub wcale dochodzą do głosu.

               W odpowiedzi na:


               Mam “serce po prawej stronie”, ale nie umiem pogodzić się z tym, że ludzie posługują się wytartymi przez czas pojęciami, wierząc w spiski-widma i szukając winnych.
               Jakby świat stał w miejscu


               No, to stoimy po tej samej stronie :o)
               A swiat o jakim piszesz stał w miejscu i mam nadzieje, ze w końcu nie bedzie grubych kresek. I że to co miało być zrobione za Solidarnoisci w końcu siestanie. Dla jasnosci mowa w lustracji jest o urzędnikach państwowych. Myslę, ze szarzy obywatele nie muzą sie obawaić “dekomunizacji”.

               .

               Jonatan (20.04.2005)

               • Re: Na zakonczenie

                W odpowiedzi na:


                Co do współczesnych Żydów. Mówie o tych oficjalnych, zabierajacych głos.
                Jak pewnie wiesz dla nich wiele terminów jest obraźliwych.
                Sami jednak nie widzą nic niewłaściwego w nazywaniu Polaków faszystami. Nie wahaja sie pod terminem holokaust podpinać Polaków. Ządaja przeprosin za mordy itp.


                to jest przykład selektywnego odbioru rzeczywistości z podtekstem antysemickim…

                W odpowiedzi na:


                Laminjo bo Ty jesteś zaślepiona w tej chwili tym co sobie na mój yemat zbudowałaś zreszta na podstawie swoich ograniczeń.


                nic sobie na Twój temat nie zbudowałam. Dla mnie to co piszesz jest pełne sprzeczności. Mieszają się różne postawy, stereotypy i sposoby patrzenia na rzeczywistość.

                I owszem używając słowa Żydokomuna nawązujesz do całego narodu. Nie można używwac terminu w którgo skład wchodzi słowo człon Żydo-, nie tworząc przy tym nawiązania do narodu. Zwłaszcza kiedy używasz terminu związanego ze ściśle określonymi wydarzeniami i czasem w kontekście współczesnym.

                Wybacz, ale o dekomunizacji opowiadasz bzdury 🙂 Robienie czegoś subtelnie nie oznacza stawiania grubej kreski i odpuszczania. A już u osoby, która korzystała z dzieciństwa za sprawą przynależności ojca do partii to brzmi dziwnie. Zacznij zatem dekomunizację od własnej rodziny. Wiele z tego co mają Twoi rodzice zawdzięczają członkowstwu w PZPR.

                Szymon 8/12/2003

                • Re: Na zakonczenie

                 A jedak się nie zgadzamy 😉
                 Świat nie stał w miejscu.
                 Nie zgadzam się, że do tych wyborów krajem rządził układ komunistyczny.
                 To, że wybory przed 4 laty wygrała partia, którą rządzili zakochani w sobie, beznadziejnie aroganccy politycy, którzy mają przeszłość partyjną nie oznacza jeszcze “spisku” w formie, jaką nam przedstawiłaś.
                 Wszystko co robili, służyło jednemu – napchaniu sobie portfeli.
                 Ale to ma niewiele wspólnego z komuną czy PZPRem.
                 To po prostu tacy ludzie.
                 Z takimi rządami trzeba skończyć, to fakt i nikt z tym nie dyskutuje.
                 Nie zgadzam się jednak z tym, że SLD jest spuścizną po PZPR!

                 Rozliczenia ze zbrodniami komunizmu – jasne.
                 Ale nie przede wszystkim, nie “tylko i wyłącznie”
                 Przede wszystkim musimy myśleć o przyszłości.
                 O przyszłości naszego kraju, nas, naszych dzieci.
                 O tym, żebyśmy mieli pracę.

                 Poza tym nie podzielam Twojej wiary w odnowę i wreszcie świetne rządy…
                 Przecież wielu członków PiS było już w koalicji rządzącej od 1997… Co prawda pod innymi sztandarami, ale to te same osoby.
                 Niektórzy PiSowcy ze świecznika to nieuczciwi ludzie.
                 Wkurza mnie, kiedy w telewizorze grzmią o uczciwości i pouczają… i biorą łapówki za “załatwienie sprawy”.

                 Niepokoi mnie również Urząd Antykorupcyjny, który ma być organem politycznym, o bardzo szerokich uprawnieniach.
                 Na jego czele ma stanąć człowiek, który aż kipi nienawiścią do “komunistó” a jednocześnie nie bardzo wiadomo, co pod tym pojęciem rozumie – być może, podobnie jak Ty, każdego członka SLD…
                 Nie podzielam Twojej wiary, że uczciwi ludzie nie mają się czego bać.
                 Obawiam się, że uczciwi ludzie o “niewłaściwych” poglądach i odwadze, żeby je głosić, mają się czego bać.
                 Obym się pomyliła.

                 PS. Link był na dowód, że Kurski zrobił ten film między innymi dla kasy…
                 PS2. Fakt, że zrobiło się wokół tego zamieszanie nie zmienia faktu, że autor i “dokument” są “niepewne”. Ja bym się na to nie powołała.

                 Beata i Ptysia (30.01.03)

                 • Re: Na zakonczenie

                  W odpowiedzi na:


                  Na jego czele ma stanąć człowiek, który aż kipi nienawiścią do “komunistó” a jednocześnie nie bardzo wiadomo, co pod tym pojęciem rozumie – być może, podobnie jak Ty, każdego członka SLD…


                  …i Żyda.

                  Szymon 8/12/2003

                  • Re: Na zakonczenie

                   {cytat]Wybacz, ale o dekomunizacji opowiadasz bzdury 🙂 Robienie czegoś subtelnie nie oznacza stawiania grubej kreski i odpuszczania. A już u osoby, która korzystała z dzieciństwa za sprawą przynależności ojca do partii to brzmi dziwnie. Zacznij zatem dekomunizację od własnej rodziny. Wiele z tego co mają Twoi rodzice zawdzięczają członkowstwu w PZPR


                   Ty za to jak widzę jestes wszystkowiedząca.
                   Subtelnie robiono dekomunizacje od lat 80 muszę kończyć?

                   Bardzo żałuję, ze podałam Ci tą informacje, bardzo…
                   To wszystko co mam zawdzieczam rodzicom9ich madrosci) i sobie.
                   Pisanie, ze cos zawdzieczam PZPR jest bezczelnościa z Twojej strony, którą mnie zaskoczyłaś. Ale jak widac “oliwa na wierz wypływa”/ Można udawać przez chwilę ale predzej czy później wyjdzie jakim sie jest człowiekiem.
                   Po raz kolejny pokazałas, ze wiedza nie idzie w parze z mądroscią. Nie uszanowałaś tego co Tobie powiedziałam o mojej rodzinie. Wykorzystałaś do złośliwej uwagi pomojajac to wszystko co Ci napisałam.

                   Jeżei w Twojej dojrzałosci stać Cie tylko na tyle to zweryfikuj swoje pojęcie tolerancji. Bo owszem moze wobec Homoseksualizmu jesteś ale rozmówce traktujesz juz na innych prawach. Dlatego uważam, ze człowiek mówiacy o sobie “jestem tolerancyjny” to hipokryta. Dałaś tego dowód.

                   Skończyłam z Toba rozmawiac na jakikolwiek temat.
                   W tym nie znajduję ani celu ani przyjemnosci.
                   Na bicie piany nie mam czasu.
                   A dla osób, które mnie obrażaja nie mam szacunku.

                   Jonatan (20.04.2005)

                   • Re: Na zakonczenie

                    W odpowiedzi na:


                    Nie zgadzam się, że do tych wyborów krajem rządził układ komunistyczny


                    Masz takie prawo

                    W odpowiedzi na:


                    Wszystko co robili, służyło jednemu – napchaniu sobie portfeli.
                    Ale to ma niewiele wspólnego z komuną czy PZPRem


                    Wszystko siezgadza ale… miało. Bo dzieki temu rozmiar tych kradziezy był dużo wiekszy a duza ich czesć “na prawie”

                    W odpowiedzi na:


                    Rozliczenia ze zbrodniami komunizmu – jasne.
                    Ale nie przede wszystkim, nie “tylko i wyłącznie”
                    Przede wszystkim musimy myśleć o przyszłości.
                    O przyszłości naszego kraju, nas, naszych dzieci.
                    O tym, żebyśmy mieli pracę


                    Zgadzam sie ale… PO popierali tacy ludzie jak Kwasniewski, Urnban boje sie, ze tenże układ poprzedniej włądzy ciagnąłby sie dalej.
                    I z naprawy gospodarki byłby nici. Tak sobie myśle, ze ta częsc elektoratu PO odeszła właśnie p otym jak zaczeli ja popierać ludzie powiedzmy lewicowi.

                    W odpowiedzi na:


                    Poza tym nie podzielam Twojej wiary w odnowę i wreszcie świetne rządy…


                    To nie wiara tylko nadzieja, nigdzie nie pisałam, ze wierzę tylko, ze mam taka nadzieję i wcale nie jestem tego pewna.

                    W odpowiedzi na:


                    Przecież wielu członków PiS było już w koalicji rządzącej od 1997… Co prawda pod innymi sztandarami, ale to te same osoby.
                    Niektórzy PiSowcy ze świecznika to nieuczciwi ludzie.
                    Wkurza mnie, kiedy w telewizorze grzmią o uczciwości i pouczają… i biorą łapówki za “załatwienie sprawy


                    Dokładnie mam tak samo. Wkurza mnie wszelka nieuczciwosc.

                    W odpowiedzi na:


                    Niepokoi mnie również Urząd Antykorupcyjny, który ma być organem politycznym, o bardzo szerokich uprawnieniach.
                    Na jego czele ma stanąć człowiek, który aż kipi nienawiścią do “komunistó” a jednocześnie nie bardzo wiadomo, co pod tym pojęciem rozumie – być może, podobnie jak Ty, każdego członka SLD…


                    Nie przypominam sobie bym mówiła o każdym członku SLD. Owszem ów Urzad też mnie niepokoi ponieważ nie wiadomo jak piszesz dokłądnie czego ma dotyczyć.

                    W odpowiedzi na:


                    Nie podzielam Twojej wiary, że uczciwi ludzie nie mają się czego bać.


                    A dlaczego uczciwi ludzie mieli by sie czegoś bac?

                    W odpowiedzi na:


                    Obawiam się, że uczciwi ludzie o “niewłaściwych” poglądach i odwadze, żeby je głosić, mają się czego bać


                    Jacy na przykład?

                    W odpowiedzi na:


                    PS. Link był na dowód, że Kurski zrobił ten film między innymi dla kasy..


                    To nie jest argument. Filmy robi sie minnymi dla kasy. A biorąc pod uwagę budzet to chyba były mu potrzebne pieniadze np dla tajnych kamer, bo nie wierzę, ze to co nakęcił zrobił oficjalnie.
                    Mi to nie przeszkadza ale.. napisałam, ze nie opieram sie na tym filmie jako dowodzie. Napisałam, ze dla mnie jest on wiele mówiacym materiałem.

                    Figo ponieważ po ostatnim poście laminji zrobiło sie mocno niesmacznie jeżeli o mnie chodzi to nie bede brała udziału juzw tej dyskusji.
                    Dzięki za wymiane poglądów.

                    Pozdrawiam

                    Jonatan (20.04.2005)

                    • Re: Na zakonczenie

                     to nie była prawdziwa dekomunizacja… choć mimo wszystko sporo zostało zrobione.

                     Nie kwestionuję wartości Twoich rodziców. Zbyt emocjonalnie do tego podchodzisz. Jednak prawda jest taka, że gdyby Twój tata do partii się nie zapisał Wasze życie byłoby trudniejsze. Pisałam Ci juz, że doskonale rozumiem decyzję, którą podjeli – też być może podjęłabym taką samą. Jednak jeśli się ma taką przeszłość nie można innych dykredytować za podobną. A to właśnie robiłaś. Inni też mieli istotne powody, ale oni u Ciebie nie znajdują zrozumienia. Innych oceniasz surowo – zupełnie nie odnosząc tego do dziejów swojej rodziny.

                     Jestem daleka od twierdzenia, że ludzie którzy należeli do PZPR to ludzie źli. Nie świadczy to o ich mniejszej wrtości jako ludzi. Ale skoro piszesz, że wszystkich mierzysz jedną miarką to rób to, bo inaczej są to puste słowa.

                     To co napisała pozbawione jest złośliwości. Poprostu dla mnie ktoś kto był w PZPR czerpał z tego korzyści. Byc może tylko pośrednio. Wmawianie całemu światu, że tak nie było jest nieuczciwe. Inną sprawą są powody i tutaj dobro rodziny jest dla mnie powodem zrozumiałym, ale nie można się tego wypierac. Wobec swoich stosujesz zasadę grubej kreski… Przy Twoich poglądach nie dziwię się, że reagujesz emocjonalnie. Nie pomijam tego wszystkiego co napisałaś – tylko to nie zmienia postacii sprawy. Żydów którzy nelażeli do partii komunistycznej (a im naprawdę groziła śmierć) oceniasz negatywnie. Ale taty, który należal do partii w latach, w których nie zabijano za odmowę rozumiesz. Sama napisałaś, że temu iż Twój tata należał do partii zawdzięczasz szczęśliwe dzieciństwo. Zatem może najpierw zweryfikuj swoje własne słowa zanim zaczniesz się na mnie rzucać i obrażać. Oczekujesz zrozumienia czasów w których Twój tata podejmował taką decyzję, a nie umiałaś sięgnąć do historii żeby sprawdzić w jakich czasach i okolicznościach powstał termin żydokomuna. Były znacznie trudniejsze niż lata 60-70.

                     W swoich postach obraziłaś bardzo wiele osób. A mnie teraz wyzywasz od osób niedojrzałych i nietolerancyjnych. I wiesz przyznam Ci rację. Nie uważam się za osobę dojrzałą, a w wobec homofobii i postaw antysemickich czasem brak mi tolerancji. Starałam się Ciebie zrozumieć, ale nie potrafię.

                     Szymon 8/12/2003

                     Znasz odpowiedź na pytanie: expose Marcinkiewicza + IV Rzeczypospolita

                     Dodaj komentarz

                     Angina u dwulatka

                     Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                     Czytaj dalej →

                     Mozarella w ciąży

                     Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                     Czytaj dalej →

                     Ile kosztuje żłobek?

                     Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                     Czytaj dalej →

                     Dziewczyny po cc – dreny

                     Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                     Czytaj dalej →

                     Meskie imie miedzynarodowe.

                     Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                     Czytaj dalej →

                     Wielotorbielowatość nerek

                     W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                     Czytaj dalej →

                     Ruchome kolano

                     Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                     Czytaj dalej →
                     Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                     Logo
                     Enable registration in settings - general