Fenoterol i…nagłe problemy z serduchem!

I znowu problem. Ja się w tej ciąży chyba wykończę. Tym razem chodzi o serce. Moje. Otóż od prawie miesiąca zazywam fenoterol ( przeciw skurczom macicy), najpierw brałam go sześć razy dziennie, potem cztery, teraz – ponieważ bóle podbrzusza zdecydowanie odpuściły, łykałam go 3xdziennie.Oczywiście biorąc też Isoptin 40, przepisywyny zawsze łącznie, z Fenoterolem. I jakby na przekór zmniejszonej dawce, rozpoczęły się u mnie niepokojące objawy: czuję bardzo mocno przyspieszoną akcję serca, która nie mija po Isoptinie, duszność w klatce piersiowej, płytki oddech, niepokój, wręcz słyszę swoje tętno, łopoczące serce. Poza tym serce mnie boli, zarówno z przodu jak i z tyłu, cierpnie mi też lewa ręka. Wczoraj ledwo udało mi się zasnąć po Relanium. I dziś rano cały czas czułam ucisk w piersi. Zdecydowałam się jednak wziąć tabletkę fenoterolu ( ginka nie pozwalała mi sama przerywać brania go). I co? Znów po tej jednej tabletce, plus Isoptinie, pojawiło się łopotanie serca, duszność, itd. Wystraszyłam się nie na żarty, pojechałam na EKG, które jak można się było spodziewać niewiele wyjaśniło. Zresztą, ci lekarze są chyba na łupież i odciski, wciąż się o tym przekonuję. Sieroty, które nic ponad to co sama wiem nie potrafią mi wyjaśnić, rozwiac obaw. Kardiologa nie było,ale zbadał mnie Internista. Tętno b. wysokie( 117) i ciśnienie też dosć wysokie. Kurczę, a wzięłam przecież znów relanium i dwa Isoptiny! Skąd te objawy??Bardzo się niepokoję. Zadzwoniłam do mojej ginki prowadzącej, kazała mi odstawić Fenoterol. Teraz się boję,że wrócą skurcze macicy..Czy któraś z Was miała podobne kłopoty podczas brania Fenoterolu? Ze z opóźnionym zapłonem ( po miesiącu brania!!!) tak dał się we znaki serduszku???…Pocieszcie..

Apolosia i bliźniątka najukochańsze:))

3 odpowiedzi na pytanie: Fenoterol i…nagłe problemy z serduchem!

myszka23 Dodane ponad rok temu,

Re: Fenoterol i…nagłe problemy z serduchem!

Może niewiele da moja odpowiedź, gdyż ja nie brałam fenoterolu (ale miałam brać). Lekarz kazał mi najpierw spróbować brać preparat magnezowy na moje skurczyki. Pomogło. Może spróbuj i Ty łykać magnez, na czas odstawiania fenoterolu?

Pozdrawiam Ciebie i Bliźniaki.

Myszka-mama 3,5 letniej Natalki i Kacperka(29.03.04)

pasiasta Dodane ponad rok temu,

Re: Fenoterol i…nagłe problemy z serduchem!

Nie powinno tak być, a może masz jakąś wadę serca, która się dopiero teraz ujawniła (na EKG nie wszystko wyjdzie)??? Ja takową mam; pogłębiła mi się w ciąży i teraz jestem też pod opieką kardiologa (bez brania Fenoterolu mam bardzo podobne przypadłości)

Kasia z lwiątkiem 06.08.04

madziki Dodane ponad rok temu,

Re: Fenoterol i…nagłe problemy z serduchem!

Właśnie wróciłam ze szpitala, gdzie zaczęto mi podawać Fenoterol. Cały czas mówiono, że mogę po nim odczuwać problemy z sercem. Miałam ścisłe wskazówki zażywaniatych tabletek. Najpierw Isoptim, a dopiero po 15 minutach Fenoterol. Gdyby mnie bardzo kołatało, Fenoterol trzeba dzielić na pół i brać w odstępie ok. 10 minut.
Może faktycznie jest to kwestia techniki zażywania tych leków albo samego organizmu. Mnie raczej nie telepie po nich. Biorę 4 razy dziennie.

MAGDA i majowy Lesio

Znasz odpowiedź na pytanie: Fenoterol i…nagłe problemy z serduchem!?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecam
Bajki, wiersze....
Polecam stronkę na ktorej jest mnóstwo baśni, bajek, wierszy. Dla dzieci w sam raz :) [url]http://www.gajdaw.pl/wiersze/jan_brzechwa/sto_bajek.html[/url] Pozdrawiamy [img]http://www.eriska.republika.pl/images/1.jpg[/img] Marta i Mateusz 26.10.2003
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Jak podać żółtko?
Wpadłam na chwilę na forum , po radę. Chce zacząć Soni podawać żółtko, ale zastanawiam się w jakiej postaci. Czy mogę po prostu pół surowego żółtka ( na poczatek )
Czytaj dalej