fotelik 9-18 – tyłem do kierunku jazdy?

Witajcie

Maciek ma bardzo długie nogi. Używamy teraz Deltim Grillo (0-13), ale nogami opiera się już o siedzenie. Zastanawiam się więc czy przy jakimś incydencie drogowym, jego nogi nie przejmą część uderzenia w tym przypadku. Dlatego rozglądam się za fotelikiem z tej większej kategorii – 9 do 18 kilo. Maciek ma już prawie 10 kilo. No ale wiadomo, że im dłużej dziecko jeździ tyłem do kierunku jazdy tym bezpieczniej. A wszystkie fotelki na jakie natrafiam z tej kategorii można tylko przodem ustawiać. Znacie jakiś, który można ustawiac tyłem do kierunku jazdy?

Pozdrawiam, Madzia i Maciek 28.09.04

11 odpowiedzi na pytanie: fotelik 9-18 – tyłem do kierunku jazdy?

ika Dodane ponad rok temu,

Re: fotelik 9-18 – tyłem do kierunku jazdy?

Zdaje sie renolux i wszystkie te które są od 0 do 18. Powiem Ci, ze pozyczyliśmy taki od kuzyna by na dłuugą trasę igor w wieku 6 miesięcy ( i wadze 9 kg) jechał jeszcze tyłem do kierunku jazdy wygodniej niż w kołysce w której sie nie mieścił. Powiem szczerze, ze w tym foteliku Igor też dotykał nogami oparcia. Marcówka mówi, ze w Szwecji robi sie foteliki samochodowe które dla dzieci do 5 lat montowane są tylem do kierunku jazdy na jakimś specjalnym podwyższeniu. A w Polsce to nie wiem..
My w końcu kupiliśmy normalny ramatti venus – sprawdzalismy tylko czy wygodny i sie dobrze rozkłada.

ika i Igor 01.04.2004

elik Dodane ponad rok temu,

Re: fotelik 9-18 – tyłem do kierunku jazdy?

musisz kupic fotelik w kategorii 0-18 kg. tego typu wszystkie montuje sie i przodem i tylem do kierunku jazdy. my taki mamy – firmy graco

elik i antek 17 mies

emalka Dodane ponad rok temu,

Re: fotelik 9-18 – tyłem do kierunku jazdy?

ale skoro ma dlugie nogi, to siedzac tylem bedzie sie zapieral nimi o kanape…?

emalka i Zuza

kmw Dodane ponad rok temu,

Re: fotelik 9-18 – tyłem do kierunku jazdy?

Ten fotelik mozna montowac tylem i przodem

COMBI AVATAR 8100

Kuba jezdzi w nim (od lutego), przodem od konca marca, czyli prawie od 10 miesiaca i prawie 10 kg.


Karina i Kubus <10.06.2004>

nonnocere Dodane ponad rok temu,

Re: fotelik 9-18 – tyłem do kierunku jazdy?

Hey

Właśnie też słyszałam, że między innymi w Szwecji takie foteliki są dostępne. U nas jeszcze mało kto wie, że dziecko powinno być przewożone jak najdłużej tyłem do kierunku jazdy.
U nas Maciek nie tylko dotyka oparcia, ale ma całe nogi już ugięte, bo się nie mieszczą.
Poprzymierzamy go do jakiś 0-18, chociać dość sceptycznie podchodzę do fotelik dla tak rozległej grupy. To co dobre dla maluszka, niekoniecznie dobre dla 3-latka.
Trzeba też do pasów przymierzyć, bo ten Deltim to na styk u nas wchodzi :).

monikachorzow Dodane ponad rok temu,

Re: fotelik 9-18 – tyłem do kierunku jazdy?

jak fotelik jest lepszy,tj. Nie taki styropianowy za 20 zł z marketu to ma tak dobre mocowania że dziecko jadące przodem do kierunku jazdy jest dostatecznie chronione.pięciopunktowe pasy a do tego stabilny fotelik robią swoje.odkąd marcin przesiadł sie do ramatti venus aż piszczy jak widzi samochód. ma lepsze widoki niz półleżąc w poprzednim foteliku -kołysce bo siedzi wysoko.
marcin do kolosów nie należy a poprzedni fotelik stał się dla niego za mały bo właśnie nózki opierał o oparcie z fotela i na dłuższą trase było to niewygodne bo nie mógł sobie pofikać swobodnie.uważam że skoro producenci robią foteliki od 9 kg montowane przodem to jest to bezpieczne…

Monika i Marcinek (15.01.04)

nonnocere Dodane ponad rok temu,

Re: fotelik 9-18 – tyłem do kierunku jazdy?

Niestety nie jest dostatecznie chronione jadąc przodem 🙁 Przy najczęstrzych uderzeniach głowa pasażerów leci do przodu. Dorośli często doznają w ten sposób urazów kr. szyjnego. Natomiast kręgosłup szyjny u dzieci nie jest jeszcze w pełni ukształtowany, co powoduje, że dziecko jest o wiele bardziej podatne na uszkodzenia kręgosłupa szyjnego. Tu fragment artykulu na ten temat: [Zobacz stronę]
Gdy dziecko jest przewożone tyłem do kierunku jazdy ma kilkakrotnie większe szanse na wyjście z wypadku bez większych obrażeń.

Pozdrawiam, Madzia

qr-chuck Dodane ponad rok temu,

Re: fotelik 9-18 – tyłem do kierunku jazdy?

Polecam renolux.
Ja mam taki (tylko inny kolor, ale kupowałam w hurtowni, więc tego allegrowicza nie sprawdziłam): [Zobacz stronę]. Zagłówek dla mniejszego dziecka można zdemontować – wtedy fotelik jest niższy i można go montować tyłem (piszą że do 10 kg).
Też miałam deltim grillo i Aśce już było niewygodnie – wyła za każdym razem – teraz jak widzi, że bierzemy fotelik to jest uśmiech i “brum brum”. W domu używa go jako fotelika do zabawy. Aśka dalej jeździ tyłem, bo mimo że skończyła rok, ale jeszcze nie osiągnęła magicznych 9 kg.
Podobno to, że dziecko opiera się nogami o siedzenie przy wypadku nie ma żadnego znaczenia (oczywiście jak jest prawidłowo przypięte).
Pozdrawiam,

qr-chuck Dodane ponad rok temu,

Re: fotelik 9-18 – tyłem do kierunku jazdy?

Ups, własnie doczytałam, że Mały waży juz prawie 10 kg… To nie wiem…
Pozdrawiam,

elik Dodane ponad rok temu,

Re: fotelik 9-18 – tyłem do kierunku jazdy?

te foteliki 0-18 sa moim zdaniem wlasnie zupelnie nieadpowiednie dla maluszka;-) (przynajmniej moj) Antek w takim jezdzi (graco) odkad wazy jakies 9 kg

elik i antek 17 mies

aniamp Dodane ponad rok temu,

Tylem do 15 kg

Czesc!

To prawda, w Szwecji zaleca sie fotelik tylem do kierunku jazdy przynajmniej do czasu gdy dziecko bedzie wazyc 15 kg, ale najwczesniej od 3 lat. Sa foteliki na podwyzszeniach i bez. Glownie firmy Akta Graco i Britax.

Ania i Alexander (05.04.04)

Edited by AniaMP on 2005/06/29 13:25.

Znasz odpowiedź na pytanie: fotelik 9-18 – tyłem do kierunku jazdy?

Dodaj komentarz

Polecam
Fisher Price 'Peek-a-ball'
Kuba dostal taki namiocik na urodzinki. Uwielbia tam wchodzic i rzucac pileczkami. Potrafi tam siedziec i siedziec. Sama jestem zaskoczona, bo myslalam ze taka zabawka nie zainteresuje mojego dziecka. A
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
jak przezyc zdrade męża??
jak przezyc zdrade meza?? jak sobie z tymporadzic?? co zrobic, by odzyskac jego zaufanie?? czy kolejny raz wybaczyc i jak dlugo jeszcze wybaczac?? powoli trace cierpliwosc... juz sobie nie radze!! NIE
Czytaj dalej