Fundusze Pioonier

Nie wiem czy dobrze napisałam,ale ostatnio w banku PKO S.A pani zaproponowała Mi załozenie funduszu PIonier,miałam w domu poczytac cos na ten temat.
Ale nie ma to jak zapytac kogos kto w tym siedzi i moze szczerze doradzic. Moja corcia ma 13 lat,wiec chce Jej załozyc(kiedys Moi rodzice załozyli Nam ksiązeczke PKO i pozniej był z tego po latach niezły procent,a teraz co doradzacie?
Czy ktoras ma lub pracuje w tej branzy i moze ten fundusz polecic,czy rzeczywiscie po 5 latach to co wpłace będę mogła wyciągnąc.
Wiem, ze przy załozeniu mam wpłacic 300zł i pozniej co miesiac beda Mi potrącac 100zł z konta.
Czy polecacie?
Dziękuje za odpowiedzi

9 odpowiedzi na pytanie: Fundusze Pioonier

cait Dodane ponad rok temu,

Re: Fundusze Pioonier

Przede wszystkim Witam – jestem Grzegorz, Kasia prosiła, abym Ci pomógł i napisał jak to wszystko wygląda. Niestety wszystkiego napisać się nie da – inwestycje, a w tym fundusze inwestycyjne (FI) – to temat rzeka, ale chciałbym przynajmniej zwrócić Twoją uwagę na kilka elementów.

Po pierwsze funduszy Pioneer jest kilka i nie bez znaczenia jest co Ci zaproponowano. Piszesz o okresie pięciu lat – jeśli po tym okresie chcesz móc wszystko wybrać, to raczej powinnaś myśleć o jakimś funduszu zrównoważonym. Taki okres to tzw. ‘horyzont czasowy’, i w zależności od jego długości należy indywidualnie dobierać rodzaj inwestycji w celu minimalizacji ryzyka przy możliwie największych zyskach (bardziej ryzykowne można brać pod uwagę przy inwestycjach długoterminowych) – np. naszym pociechom założyłem ‘programy inwestycyjne’ na 30lat, choć z zysków na pewno będą korzystały już wcześniej.

Po drugie opłaty – nie wiem jak jest w Pioneerze, ale ważne są wysokości opłat pobieranych przez FI oraz ew. również przez sam Bank. Opłaty są różne i zdarza się niestety często, że są ‘ukryte’ pod z pozoru niewinnymi stwierdzeniami w umowie. Sprawdź opłaty za wstęp, za zarządzanie, za likwidację, za wykup, może też jakaś administracyjna – stała opłata się trafić oraz za inne dodatkowe usługi. Zawsze proś o tabelę opłat i zapytaj czy te opłaty będą stałe, czy też mogą się zmieniać (co jest nieco niebezpieczne), w zaawansowanych rozwiązaniach inwestycyjnych zaletą są właśnie niezmienne opłaty. Ważne jest jaki masz dostęp do zgromadzonego kapitału – czy możesz w każdej chwili zrezygnować i czy coś to będzie cię kosztować. Ostatnim elementem w opłatach jest indeksacja składki – czy jest i czy można z niej ew. zrezygnować.

Po trzecie zyskowność – musisz być absolutnie pewna, że wybierając inwestycję wybierasz świadomie jedną z najlepszych. Tu zadanie jest dość trudne, ja mam dostęp do pewnej grupy wyselekcjonowanych już funduszy i patrząc na ostatnie wyniki raczej akurat z Pioneerem bym był ostrożny (szczegółowe dane już na prv!).

Jeszcze kilka zdań co ja mam do tego 😉 – odkąd urodziły się maluchy sam zacząłem szukać po rynku finansowym rozwiązań/produktów, które pomogą mi jakkolwiek rozwiązać finansowe problemy z wykształceniem dzieci i ich startem w dorosłe życie… szukałem jakiś czas i w między czasie już prawie byłem gotowy zainwestować – a to w mBanku, a to w CU i gdzieś tam jeszcze, ale jak już przychodziło co do czego, to się okazywało, że a to opłaty są b. wysokie, a to gdzieś drobnym drukiem na 12 stronie z 16 😉 regulaminu zawiłym tekstem napisano, że opłaty mogą ulec zmianie albo że tabelkę wysokości opłat to dostanę dopiero jak już podpiszę i zapłacę… a to nie tak powinno wyglądać. No i w końcu znalazłem coś, do czego się przekonałem – i nie jest to 1 fundusz, ani też towarzystwo kilku funduszy, ale coś jeszcze większego – tzw. Fundusz Funduszy – sam sprawdzałem jest pewny i bezpieczny (jest też specjalna opcja pod kątem dzieci). Ale o szczegółach to już ewentualnie na prv’a – jeśli kogoś by to interesowało.

Pozdrawiam,
Grzegorz

Cait + Alka (15 I 2003) + Olaf (06 XII 2006)

ciapa Dodane ponad rok temu,

Re: Fundusze Pioonier

Mój ojciec ma w Pioonierze jest bardzo zadowolony, ale nie wnikałam w szczegóły. Wiem że jakiś znajomy bankier mu polecał.

Kaśka i Mikołaj

cait Dodane ponad rok temu,

Re: Fundusze Pioonier

Hmmm, pytanie od kiedy go ma – Pioneer był jednym z pierwszych na rynku Polskim i do dziś w sumie zarobił krocie – natomiast w ostatnich czasach już ma silną konkurencję (w Polsce mamy coś pod 300 FI).

Cait + Alka (15 I 2003) + Olaf (06 XII 2006)

luczka Dodane ponad rok temu,

Re: Fundusze Pioonier

Mam 2 konta PAK 5-letnie w Pioneerze – fundusz zrównoważony. Jedno mam prawie 3 lata – dla córki a drugie świeże dla syna. Nie liczę na jakiś wielki zysk, najważniejsze żeby nie stracić. Jest to dla nas jakiś sposób oszczędzania na przyszłość dla dzieci. Wpłacamy po 150 zł miesięcznie każdemu.

annia Dodane ponad rok temu,

Re: Fundusze Pioonier

Jaki to Fundusz Funduszy?

pozdr.
annia

jane Dodane ponad rok temu,

Re: Fundusze Pioonier

Oszczedzam pieniadze wlasnie na tym funduszu dla dziewczynek. Pomysl zrodzil sie, gdy nie wiedzialam, co zrobic z pieniedzmi otrzymanymi przez Malgosie na chrzciny. Kupilam wiec obligacje, po dwoch latach je sprzedalam i zainwestowalam wlasnie w Pioneer. Polecila mi go znajoma z PKO SA – babka dobrze mi zyczy i polecala z czystym sumieniem, wiec jej zawierzylam i wplacilam pieniazki wlasnie tam, choc na szczegolach sie nie znam – wstyd sie przyznac, ale wcale glowy nie mam do tego.

Wplacam kiedy chce i ile chce i wcale nie mam konta w ich banku. Oni co jakis czas przysylaja mi wyciagi i musze przyznac, ze jak na razie jestem bardzo zadowolona. Nie wiem, czy ten fundusz tak dobrze stoi, ale przyroslo mi kaski i to znacznie. Oplate pobierali jednorazowa przy pierwszej wplacie, bodajze 70 zl.

Marti 2 & Malgos 4

aniuniaw Dodane ponad rok temu,

Re: Fundusze Pioonier

Dziekuję bardzo za odpowiedz. Tez wolę rozpatrzyc kilka kwestii i wybrac najlepsza dla Mnie.
Rozpisałes się,dziękuję.

klucha Dodane ponad rok temu,

Re: Fundusze Pioonier

[Zobacz stronę]


Izka i…

cait Dodane ponad rok temu,

Re: Fundusze Pioonier

Jaki to Fundusz Funduszy? – To bardzo dobre pytanie… ale odpowiedź już nie 😉 – osobiście z wielu względów odradzam jednak lokowanie pieniędzy w pojedyńczych FI.
FF jest istotnie kilka – i aby odpowiedź, który jest akurat dla Ciebie najlepszy wymaga już na spokojnie przeanalizowania Twojej konkretnej sytuacji. W zależności od potrzeb oraz oczywiście możliwości wybór może być inny. Najlepiej byłoby po prostu usiąść i rozpisać sobie to wszystko… ja akurat aktualnie mogę pomóc w Warszawie i okolicach. Są FF umożliwiające odkładanie na tzw. ‘czarną godzinę’ niewielkich sum, a są i takie z górnej półki, zaawansowane, które poprzez swoją konstrukcję łączą w sobie na raz wiele różnych rozwiązań, a w szczególności to co mnie osobiście przekonało – czyli zintegrowany z kontem inwestycyjnym program rentierski (i to zarówno dla dzieci jak i dorosłych).
Na priva podeślę co dla moich maluchów wybraliśmy i dlaczego.

Natomiast tak czy inaczej, na pewno trzeba Wam wszystkim pogratulować, że już wiecie, że inwestować trzeba, ponieważ w Polsce nadal ta świadomość nie jest za wysoka! Za to już niedługo wszyscy nie tyle będą chcieli – co będą wręcz musieli takie rozwiązania mieć, a Wy zaczynając wcześniej możecie odkładać mniej, a dłużej – stąd też kto tylko chce/może polecam i zapraszam zainteresować się tego typu pracą… spokojnie na początek można po prostu po godzinach.

Pozdrawiam,
Grzegorz

Cait + Alka (15 I 2003) + Olaf (06 XII 2006)

Znasz odpowiedź na pytanie: Fundusze Pioonier

Dodaj komentarz

Jedno- i dwulatki
Jeśli nie zęby to co?????
Jestem zdziwiona i zaniepokojona, bo moja grzeczna córunia, która od 4 miesiąca przesypiała całe noce, przestała spać :( Ma 13 miesięcy, jakiś czas przed roczkiem sama odstawiła się od piersi, w
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Zlinczujecie mnie, ale co tam!;)))
Wczoraj obejrzałam jakiś program o parze gejów i samotnej gwieździe, którzy dostali na 5 dni lalkę-niemowlę do opieki. Lalka, jak żywa, płakała, robiła kupy, ulewała i to wszystko taką zwykłą
Czytaj dalej