gazowane…

moje pytanie brzmi…:czy można pić napoje gazowane w ciąży i jeść lub pić (ale ja lubie jeść) te plussze witaminowe

chmurka i wrześniowy bobas

5 odpowiedzi na pytanie: gazowane…

 1. Re: gazowane…

  Ja miałam straszną ochotę na gazowane napoje w ciąży. Ogólnie można je pić ale lepiej unikać coli i pepsi bo zawierają kofeinę itp. Po gazowanych napojach może ci jednak bardzo dokuczac zgaga. Nie można pić gaazowanych dopiero mamom które karmią bo może to powodować bolesne kolki, a teraz poużywaj sobie. Co do witaminowych tabletek do rozpuszczania to ja bym unikała – kiedyś czyałam, że zawarta w nich fenyloalanina jest niewskazana dla płodu. Najlepiej zrezygnuj z nich na jakiś czas – a ten składnik jest też w niektórych gumach itp. Nieprzejmuj się jednak za bardzo, po prostu odstaw je teraz i wszystko będzie o.k.. Kasia i Kamilka.

  • Re: gazowane…

   Jesli chodzi o napoje gazowane na pewno nie są wskazane, bo jest w nich spora ilośc dwutlenku węgla, który pewnie dzidzi specjalnie nie służy. Na niektórych napojach nawet pisze: “niewskazane dla kobiet w ciązy i matek karmiących”. Zresztą w późniejszych miesiącach napełnienie brzuszka dodatkowo taką np. gazowaną cola-colą spowodowałoby chyba eksplozję, bo tam i tak jest niewiele miejsca na sam żołądek. Wydaje mi się jednak, że witaminy typu plussss to inna sprawa. One chyba nie są musowane na bazie dwutlenku węgla. Na niektórych pisze wręcz, ze są zalecane przy niedoborach witamin u kobiet planujących ciążę i w ciąży. Trzeba by czytać informacje na opakowaniach. Picie chyba nie powinno zaszkodzić, ale jedzenie… Nie mam pojęcia. Może chociaż popijaj wodą…( hi hi)
   ada77 i miki

   • Re: gazowane…

    To jeszcze ja dorzuce swoje trzy grosze 😉
    Napoje gazowane napewno nie są wskazane w ciąży. Zawierają niewskazany dwutelnek węgla i działają wzdymająco i drażniąco na układ pokarmowy. Napoje gazowane mają też dużo sztucznych barwników, których i tak dużo jest wszędzie, że można sobie oszczędzić tego w napojach.
    Odnosnie musujących tabletek witaminowych to tylko po konsultacji z lekarzem prowadzącym… Nadmiar witamin może bardziej zaszkodzić niż pomóc.
    Pytałam lekarza odnosnie Calcium C, które dobrze likwiduje moje małe uczulenia i z tego co powiedziała to nie ma problemu i można ale rozsądnie, nie wiecej niż 1 x dziennie.
    Pozdrawiam 🙂

    Ja & Ktoś (lub Ktosia) 11.09.2003

    • Re: gazowane…

     te tabletki musujące z witaminami zawierają sól, która umożliwa szybsze jej rozpuszczenie. Nadiar soli w organiżmie ciężarnej może spowodować zatrzymywanie wody w organiżmie, a co dalej za tym idzie, opuchliznę rąk i nóg. Ja dawno odstawiłam te wątpilwe rarytasy włąśnie przez zawartą w nich sól.
     Jak lubisz pić coś kolorowego, to wyciskaj sobie soki lub do wody mineralnej dolewaj sobie zagęszczonego soku!

     ,

     • Re: gazowane…

      Gazowane w ciązy jest beeeeeeeeee Moja położna nawet mni kawą chciała poczestowac (wow!) – oczywiscie nie podczas porodu tylko duzo przed, ale wodę mineralną gazowana to już nie…

      Ja pilam gazowane tylko na początku, kiedy mi naprawde pomagalo na mdlosci – ale nieduzo.

      Znasz odpowiedź na pytanie: gazowane…

      Dodaj komentarz

      Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
      Logo