Gdzie ta kupka

Martynak od 5 dni nie zrobiła kupki, chociaż zwykle robiła dwa czasem trzy razy dziennie. Karmię ją piersią i zaczynam wprowadzać nowe jedzonko, z tym, że dostała tylko trzy razy jabłuszko i raz kaszkę. Brzuszek jej raczej nie boli bo jest pogodna i chętnie się bawi czasem trochę marudzi ale to raczej z powodu zębów. Robi za to więcej „bączków”. Czy to może być spowodowane tym nowym jedzonkiem, czy ząbkowaniem (tzn. jeszcze nie ma zęba ale ma wszystkie objawy ząbkowania). Kiedy będzie kupa?


Ewa i Martynka 24.09.2003

3 odpowiedzi na pytanie: Gdzie ta kupka

oliweczka Dodane ponad rok temu,

Re: Gdzie ta kupka

Jezeli mala nie marudzi, jest pogodna i chce sie bawic, to wszystko jest w porzadku. Z doswiadczenia wiem, iz dzieci w tym wieku moga przechodzic takie kilku lub nawet kilkunastodniowe „zatrzymanie” kupki. I jest to zupelnie normalne. Nie masz sie czym martwic, ale jak kupka juz przyjdzie, to bedzie po pachy .
Pozdrowienia,

Ania i Natunia (12.01.04)

marzena29 Dodane ponad rok temu,

Re: Gdzie ta kupka

Julia tez od czasu gdy wprowadzilam nowe pokarmy ma klopoty z kupką,robi co 2-3 dni ale ma zaparcia i nawet pojawia sie krew.Wydaje mi sie ,że zaczęło sie własnie od kaszek,bo kaszki powoduja zaparcia i teraz juz ich nie podaję Julii.

Marzena z Julią 28.07.03

iwus25 Dodane ponad rok temu,

Re: Gdzie ta kupka

Kochana! Dobrze trafiłaś, bo ten temat mam dokładnie przeanalizowany. Z doświadczenia i od b. dobrego lekarza wiem, że dziecko ma czas ze zrobieniem kupki do 7 dni, o ile mu to nie przeszkadza. Potem trzeba dziecko pomóc za pomocą termometra lub czopkami glicerynowymi dla dzieci. Mój Oli od momentu skończenia trzech tygodni do 5,5 mies. robił dokładnie co 7 dni, skoro nie marudził było OK. Musiałam ograniczać soczki z marchwi, bo one powodują zaparcia, dużo jabłka. Przy karmieniu piuersią do częsty problem. U Oliwierka skończył się problem, gdy zaczął jeść mięsko w zupkach ( gotowanych własnoręcznie przez mamusię ). Teraz robi ogromne kupki codziennie. Lekarz mi doradził ( gdy mały miał ok. 5 mies. ) żebym podawała mu danonki i dużo płynów – woda min. niegaz. herbatki ziołowe. Uwierz mi, ten problem nie pozwalał mi spać, teraz jest SUPER!!. A! jeszcze jedno, Oli nigdy sam nie zrobi kupki do pieluchy, zawsze jest tak, że ja widzę kiedy się pręży i stęka i wtedy rozbieram go i podnoszę nóżki do góry ( lekko przyciskam do brzuszka ) – efekt gwarantowany, dziecku chyba tak wygodniej i łatwiej zrobić. Sróbuj tak samo. Życzę powodzenia. Pozfdrawiam.

Iwuś i Oli ur. 08.08.03r.

Znasz odpowiedź na pytanie: Gdzie ta kupka?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
sama sie przestawila...
Mateusz: nasza cora wczoraj ni z tego ni z owego przestawila sie z trybu wiele malych posilkow (ok. 7x110) na tryb malo duzych (ok. 4x170) to chyba dobrze nie? Monika, Mateusz &
Czytaj dalej
Leczenie niepłodności
Która klinika lepsza do in vitro?
Kochani! Byliśmy w dwóch klinikach Novum w Warszawie i Intermedice w Poznaniu. Wiemy już napewno, że czka nas in vitro. Czy ktoś może nam poradzić, która z tych klinik jest lepsza?
Czytaj dalej