Główka w jedna strone

Moi chłopcy uporczywie przekrecaja głowki tylko w jedna strone, nie pomaga robienie rulonikow z pieluszki i inne tego typu zabiegi, bo i tak za chwile tak sie ułoza, ze glowka znowu przekrecona w ta sama strone. Macie moze jakies doswiadczenia w tym temacie?

Marta Macius i Kubus 20/05/2003

5 odpowiedzi na pytanie: Główka w jedna strone

 1. Re: Główka w jedna strone

  Moja córeczka gdy miala 2 miesiące zaczęła w leżeniu na brzuchu układać głowe tylko w prawą stronę. Nic nie pomagało a gdy jej próbowaliśmy obrócić główkę w lewo to zaczynała płakać. Poszliśmy do lekarza i kazał ją rehabilitować metodą Vojty ale wystarczył miesiąc już jest dużo lepiej i sama przekręca główkę w obie strony. Było to przykre ale minęło.I myślę, ze tez powinnas pojść do lekarza.Im wcześniej tym lepiej.

  Gosia i Tamiczek (03.04.03)

  • Re: Główka w jedna strone

   U nas też tak było ale na forum mi powiedziano, ze w tak wczesnym okresie zycia jest to naturalne, wypływa chyba z ułożenia dziecka w brzuszku mamy… przeczekałam i dziś juz tego nie ma!
   A jeszcze miesiąc temu widać było, więc syn był starszy niż Twoje maluchy… szczegóonie widziałąm to gdy brzuszkował, wtedy obracał głowę tylko na jedną stronę
   co mogę polecić, to kiedy nosisz dziecko na ramieniu, nos raz na jednym raz na drugim… zauważyłam, ze ja nosiłam głownie na lewym… i potem dziecko też się tak odkręcało, może dlatego?
   dziś wydaje mi się, ze chętniej wysuwa lewą rączke, ale to jeszcze za wczesnie…. żeby wyrokowac.. a jest to niezauwazalne niemal…

   • Re: Główka w jedna strone

    Nam lekarz zalecił noszenie Tam przed sobą jej plecki do naszego brzuszka tak aby swobodnie mogła ruszać głową w każdą stronę bo na ramieniu ogranicza się te ruchy.Zresztą teraz to ulubiona pozycja naszej córki. No i to zależy od ciebie czy będziesz czekać aż samo minie czy upewnisz się u lekarza-ja bym się upewniła.Ale Lea faktycznie ma rację -najczęściej jest to wynik ułożenia w życi płodowym.A i jeszcze stymulacja odp strony my mieliśmy karuzelę z lewj mówiliśmy z odp strony i tak kładliśmy zabawki.

    Gosia i Tamiczek (03.04.03)

    • Re: Główka w jedna strone

     o, zapomnialam, tak tez nosilismy i nosimy ile damy rade hihi…

     • Re: Główka w jedna strone

      Twoje dzieci są jeszcze bardzo małe, więc nie ma się czym martwić. Staraj się jednak robić wszystko, żeby je do odkręcania główki w drugą stronę zachęcić. Jeśli zauważysz po pewnym czasie, że to się pogłębia, że noszenie, odwracanie uwagi, podkładanie pieluchy nic nie daje – zwróć się do ortopedy. Może zaleci jakieś proste ćwiczenia. Lepiej przecież chuchać na zimne.

      Kasia, mama Łukasza (20.12.2002)

      Znasz odpowiedź na pytanie: Główka w jedna strone

      Dodaj komentarz

      Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
      Logo