Główka w jedna strone

Moi chłopcy uporczywie przekrecaja głowki tylko w jedna strone, nie pomaga robienie rulonikow z pieluszki i inne tego typu zabiegi, bo i tak za chwile tak sie ułoza, ze glowka znowu przekrecona w ta sama strone. Macie moze jakies doswiadczenia w tym temacie?

Marta Macius i Kubus 20/05/2003

5 odpowiedzi na pytanie: Główka w jedna strone

tam Dodane ponad rok temu,

Re: Główka w jedna strone

Moja córeczka gdy miala 2 miesiące zaczęła w leżeniu na brzuchu układać głowe tylko w prawą stronę. Nic nie pomagało a gdy jej próbowaliśmy obrócić główkę w lewo to zaczynała płakać. Poszliśmy do lekarza i kazał ją rehabilitować metodą Vojty ale wystarczył miesiąc już jest dużo lepiej i sama przekręca główkę w obie strony. Było to przykre ale minęło.I myślę, ze tez powinnas pojść do lekarza.Im wcześniej tym lepiej.

Gosia i Tamiczek (03.04.03)

lea Dodane ponad rok temu,

Re: Główka w jedna strone

U nas też tak było ale na forum mi powiedziano, ze w tak wczesnym okresie zycia jest to naturalne, wypływa chyba z ułożenia dziecka w brzuszku mamy… przeczekałam i dziś juz tego nie ma!
A jeszcze miesiąc temu widać było, więc syn był starszy niż Twoje maluchy… szczegóonie widziałąm to gdy brzuszkował, wtedy obracał głowę tylko na jedną stronę
co mogę polecić, to kiedy nosisz dziecko na ramieniu, nos raz na jednym raz na drugim… zauważyłam, ze ja nosiłam głownie na lewym… i potem dziecko też się tak odkręcało, może dlatego?
dziś wydaje mi się, ze chętniej wysuwa lewą rączke, ale to jeszcze za wczesnie…. żeby wyrokowac.. a jest to niezauwazalne niemal…

tam Dodane ponad rok temu,

Re: Główka w jedna strone

Nam lekarz zalecił noszenie Tam przed sobą jej plecki do naszego brzuszka tak aby swobodnie mogła ruszać głową w każdą stronę bo na ramieniu ogranicza się te ruchy.Zresztą teraz to ulubiona pozycja naszej córki. No i to zależy od ciebie czy będziesz czekać aż samo minie czy upewnisz się u lekarza-ja bym się upewniła.Ale Lea faktycznie ma rację -najczęściej jest to wynik ułożenia w życi płodowym.A i jeszcze stymulacja odp strony my mieliśmy karuzelę z lewj mówiliśmy z odp strony i tak kładliśmy zabawki.

Gosia i Tamiczek (03.04.03)

lea Dodane ponad rok temu,

Re: Główka w jedna strone

o, zapomnialam, tak tez nosilismy i nosimy ile damy rade hihi…

cat Dodane ponad rok temu,

Re: Główka w jedna strone

Twoje dzieci są jeszcze bardzo małe, więc nie ma się czym martwić. Staraj się jednak robić wszystko, żeby je do odkręcania główki w drugą stronę zachęcić. Jeśli zauważysz po pewnym czasie, że to się pogłębia, że noszenie, odwracanie uwagi, podkładanie pieluchy nic nie daje – zwróć się do ortopedy. Może zaleci jakieś proste ćwiczenia. Lepiej przecież chuchać na zimne.

Kasia, mama Łukasza (20.12.2002)

Znasz odpowiedź na pytanie: Główka w jedna strone

Dodaj komentarz

Książka kucharska
Pomidory po toksansku
Polecam pomidory po toksansku. Potrzebne: duze pomidory, mieso mielone, kawalek sera bree lub innego byle z plesniawa obwodka, oregano,bazylie,sol,pieprz i jak tam kto woli Z pomidorow wylyzeczkowac miaz. Miesko na patelni podsmazyc. Najlepiej cebulke
Czytaj dalej
Mam z dzieckiem taki problem
szukam dobrego alergologa w W-wie
POTRZEBUJĘ INFORMACJI O DOBRYM ALERGOLOGU DZIECĘCYM ALBO PAŃSTWOWYM ALBO PRYWATNYM OCZYWIŚCIE W WARSZAWIE, MOŻE KTOŚ WIE JAK WYKONUJE SIĘ TESTY U MAŁYCH DZIECI -DZIĘKI MAŁGOŚ, OLA (16.12.01) i WERONIKA (23.05.03)
Czytaj dalej