Glukoza PILNE !!!

Dziś rano robiłam test obciążenia glukozą, po godzinie 50 g. Odebrałam wynik i co widzę: 78 mg %. Prawdę mówiąc zastanawiam się czy to nie za mało, skoro norma na czczo wynosi 65-110, a czytałam że po godzinie do 140. A co z dolną granicą po 50 g glukoży?????????????????????
Poradźcie, bo do jutra już nie wytrzymam ( a jutro i tak powtórzę badanie, fuj)

10 odpowiedzi na pytanie: Glukoza PILNE !!!

bernard Dodane ponad rok temu,

Re: Glukoza PILNE !!!

Nic sie nie musisz martwic wynik jest w normie a to najwazniejsze.Mysle ze nie ma potrzeby powtarzania badania.Nie mozesz zadzwonic do swojego lekarza zeby sie upewnic ze wszystko jest ok i nie denerwowac sie ?
ania

ankalenka Dodane ponad rok temu,

Re: Glukoza PILNE !!!

Martwić się trzeba zbyt wysokim wynikiem a nie niskim. co do powtórzenia badania, to jeśli koniecznie chcesz to możesz, dla zwiększenia “przyjemności” picia glukozy, wziąć ze sobą cytrynę i wycisnąć sok z połowy.
A.

Dodane ponad rok temu,

Re: Glukoza PILNE !!!

Dla pewności powtórzyłam, wynik odbieram po południu, ale do końca życia nie wezmę już do ust tego świństwa. Na widok moich ulubionych bezów też już mam mdłości :-(((((((((
Pozdrawiam

sylwia111 Dodane ponad rok temu,

Re: Glukoza PILNE !!!

Czeć Ewa,
dolna granica to 65.
Osobiście musiałam robić takie badanie trzy razy. Pierwszy raz 50 g glukozy po 1 godzinie, później musiałam powtórzyć, ponieważ mojej Pani doktor nie podobal sie wynik i wypiłam 75g po 1 godzinie. Wynik był dobry, ale pani doktor wyslała mnie dla pewności do diabetologa. Diabetolog ponownie skierowal mnie na badania, ponieważ stwierdził, że obciążenie glukozą 75g nalezy zbadać po 2 godzinach. Na szczęście wynik był ok!!! Tak więc piłam to świństwo trzy razy, ale co się nie zrobi dla Dzidziusia.

Pozdrawiam,
Sylwia

Dodane ponad rok temu,

Re: Glukoza PILNE !!!

Wielki dzięki, lubię takie odpowiedzi (bo wychodzi na to, że wynik 78 jest OK)
Pozdrawiam

edka Dodane ponad rok temu,

Re: Glukoza PILNE !!!

Skoro tyle razy robiłaś badania z tą przekletą glukozą to na pewno wiesz jakie są normy po obciążeniu 75g po jednej i po dwóch godzinach. Ja właśnie dzisiaj powtarzałam test z 75g, bo po 50g miałam za dużo i nigdzie nie mogę znaleźć norm dla 75. Jęśli wiesz, napisz proszę. Pozdrawiam,

Edzia

Dodane ponad rok temu,

Re: Glukoza PILNE !!!

Nigdy nie robiłam po 75 g, przykro mi, że nie mogę pomóc

sylwia111 Dodane ponad rok temu,

Re: Glukoza PILNE !!!

Edyta,
oto normy jakie są podane na moim wyniku badań, ale zaznaczam, że są to normy dla wszystkich
50g glukozy po 1 godzinie 65-160
75g glukozy po 1 godzinie 65-160
75 g glukozy po 2 godzinach 65-130
W przypadku kobiet w ciązy jeżeli test obciażenia 50g wynosi powyżej 140 trzeba powtórzyć wynik. Polecam stronę Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego [Zobacz stronę], a najlepiej konsultację ze swoim lekarzem lub diabetologiem.
Mój ginekolog skierował mnie do diabetologa, żeby wypowiedział się w tej kwestii specjalista i okazało się, że wszystko jest ok!!! Dlatego dziewczyny do czasu konsultacji z lekarzem nie ma co panikować.

edka Dodane ponad rok temu,

Re: Glukoza PILNE !!!

Sylwio,
dziękuję Ci bardzo za szybką odpowiedź. Odebrałam właśnie swoje wyniki po 75g i mam: na czczo-86, po1h-154, po2h-106. Więc według norm które podałaś jest OK. Pójdę oczywiście do lekarza, ale już teraz troche się uspokoiłam. Jeszcze raz dziękuję.

Edzia

Dodane ponad rok temu,

Re: Glukoza PILNE !!!

Jak już pisałam miałam powtórzyć badanie. Po pierwszym wynik: 78 mg %, po drugim 139 mg %. Badania robiłam w innych laboratoriach, ale nie wiem co mam myśleć. Aż taka wielka różnica????
Teraz zastanawiam się, czy wyniki morfologii, którą robiłam w pierwszym laboratorium są prawidłowe (może naciągają wyniki???).
No ale nie będę nic powtarzać, bo wpadnę w paranoję, a w czwartek idę do lekarza.
Cieszę się tylko, że wynik w normie (choć na granicy); ale mnie to zastanawia.

Znasz odpowiedź na pytanie: Glukoza PILNE !!!

Dodaj komentarz

Karmienie
powrót do pracy - karmienie
Bardzo prawdopodobne że będę musiała wrócić do pracy 1 wrzesnia.Poradźcie mi jak mam sie za to zabrać.Oczywiście maluszek bedzie karmiony moim mlekiem ale odciąganym. W pierwszych tygodniach moje piersi były
Czytaj dalej
Zdrowie i uroda
pytanie
Czy jak zmieniam tabletki antykoncepcyjne czesto i jak biore tez postinor to moze to miec wpływ na to jakbym chiała zostać przyszłą mama:)
Czytaj dalej