Glupie pytanie cd…..

Na wstępie chciałam podziękować wszystkim dziewczynom, które odpowiedziały na moje pytanie (chodziło o dopochwowe badanie USG). Jeżeli chodzi o mojego męża, niestety podziękował za tę “przyjemność” oglądania mnie w takiej sytuacji (no i może dobrze, ponieważ pokoik był mały i nie wiem jak by kombinował, to nie uniknąłby widoku….. wiecie jakiego….). Ja natomiast jestem szczęśliwa, że nie było to takie “straszne” jak mi się wydawało….
Dzidzia ma 58mm i według maszyny to 13 tydzień i troszeczkę (a tak przy okazji wyszło na rację gina)….
Widziałam główkę, brzusio, rączki, nóżki i bijące serduszko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
No tak, mam jednak kolejne pytanie….. otóż…. Na USG wyszło, że mam dość nisko położone łożysko a właściwie jego zaczątki ( nie jest jeszcze w pełni uformowane). Gin uspokajał mnie, że to typowy obraz przy wczesnej ciąży. W miarę jak macica będzie rosła, to i łożysko pójdzie w górę. No i tu właśnie jest moje pytanie! Jak to było z Wami? Nie powiem trochę się zmartwiłam….
Pozdrowienia
Kale& 58mm szczęścia

4 odpowiedzi na pytanie: Glupie pytanie cd…..

kzaremba Dodane ponad rok temu,

Re: Glupie pytanie cd…..

Myśle że gin. miał racje, to jeszcze nie czas na ocenę łozyska. Ja też miałam USG gdy skończyłam 13 tyg., i było tylko że kosmówka na ścianie tylnej. Taraz jestem w 35-tym i łożysko prawidłowe.
Myśle że nie ma co sie martwić na zapas. A na kolejne USG, takie przez powłoki brzuszne, koniecznie weź męża. To będzie dla niego niesamowite przeżycie.
Pozdrawiam-

Dodane ponad rok temu,

Re: Glupie pytanie cd…..

jesli łozysko jest na górze, przedniej lub tylnej sciane to jest wszystko ok

gorzej jesli jest “przodujące” tzn na dole macicy niedaleko szyjki

ale ponoc w początkowej ciązy moze tak sie zdarzyc i ze samo potem pój dzie w góre i na razie nie ma sie czym martwic.

jesli cie to nie uspokaja mozesz napisac do eksperta na stronie: [Zobacz stronę]

evi i maleństwo (grudniowe – 18.12.2003)

usianka Dodane ponad rok temu,

Re: Glupie pytanie cd…..

“Przodujące” oznacza że nachodzi na ujście szyjki macicy (częściowo lub całkowicie) – nie że jest blisko. Łożysko ułożone nisko, nawet blisko ujścia szyjki macicy jest po prostu łozyskiem nisko ułozonym i w niczym to nie przeszkadza (oczywiście dopóki nie przesunie sie na ujście szyjki). Ja mam łozysko ułozone nisko od samego początku, ale na szczescie nie zsunęło sie na ujście szyjki.
pozdrawiam serdecznie 🙂

Usianka i listopadowa dziewczynka (9.XI.2003)

Dodane ponad rok temu,

Re: Glupie pytanie cd…..

U mnie było dokładnie to samo. Niestety, zaczęłam krwawić (po wysiłku) i teraz jestem na zwolnieniu, odpoczywam i czekam, aż łożysko urośnie. Dbaj więc o siebie i się nie przemęczaj 🙂
olencja i marcowe maleństwo

Znasz odpowiedź na pytanie: Glupie pytanie cd…..

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
jestem już w domku !!!
13.09.2003 urodziłam przesliczną córeczkę,,, własnie przyjechałam do domu, byłam 8 dni w szpitlau bo mała miała zóltaczke, i miałam bardzo szybki i łatwy poród, od rana miałam delikatne skurcze co
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Lutoofki czy znacie już płeć???
Bo ja jeszcze nie. Mój gin powiedział,że dopiero PO tygodniu można coś powiedzieć na ten temat!! Czemu tak pózno. A jak to wygląda u was???
Czytaj dalej