gorączka i biegunka??

Mam pytanie odnośnie ząbkowania. Moj Maciulek,któremu naraz wychodzą górne lewe 1 i 2, prześwituje kieł i ma napuchnięte dziąsła pod dwójkami na dole, od wczoraj jest bardzo osłabiony.Wczoraj miał gorączkę37,5, tulił się i spał całe popołudnie, w nocy płakał i spał tylko w moich ramionach, rano miał jeszcze nieznaczną gorączkę i był słaby. Xrobił dziś trzy kupy,1.była normalna i twarda,2.- rzadka, a 3.- prawie całkiem wodnista, nie ma apetytu. Okołopołudnia poprawiło się, tzn zaczął się uśmiechać samodzielnie raczkować ale caly dzieńjest śpiący i co 1- 1.5 godziny zasypia.
Czy to napewno są objawy powiązane z ząbkowaniem??
Annka i Maciek 15.05.2003

3 odpowiedzi na pytanie: gorączka i biegunka??

Dodane ponad rok temu,

Re: gorączka i biegunka??

To nie są objawy związane z ząbkowaniem, może Twoje dziecko jest odwodnione, podajesz mu dużo płynów?
Radziłabym jednak wybrać się do lekarza – tak dla świętego spokoju…

[i] Asia i Julia (18 m-cy)

izaiwikus Dodane ponad rok temu,

Re: gorączka i biegunka??

Kiedy mojej córeczce wychodził pierwszy ząbek towarzyszyła temu tzw. ‘trzydniówka” – gorączka. Ponieważ było to w grudniu to myslałam, że to jakieś przeziębienie… A to “tylko” ząbki. Wiele mam potwierdza, że przyz zabkowaniu ich dzieci miały biegunkę, moja nie miała, przy pierwszych zębach, ale teraz gdy idzie 3-ci ząb mamy biegunkę, ale jakoś trudno jest mi połączyć to z ząbkowaniem ponieważ to biegunka (wprawdzie nie wodnista) trwa już 3 tygodnie, bierzemy smectę i jakąś zawiesinę, której nazwy nie pamietam, naszczęście do odwodnienia nie doszło.

Może to zęby u twojej pociechy, a może akurat w tym samym czasie jakiś wirus zadziałał. narazie obserwuj, jeżeli kupki (rzadkie) będą się naslać,koniecznie udaj się do lekarza, to napewno nie zaszkodzi. no i podawaj dużo płynów.

Miłego ząbkowania.


Iza i Wiktoria (05.04.03r)

annka Dodane ponad rok temu,

Re: gorączka i biegunka??

Dzisiaj znówbyły dwie kupy bardzo wodniste. Maciulek jest słaby i cały czas chce być noszony. Dopiero po południu (po tych kupach) trochę wrócił mu humor i siły. Ale w dalszym ciągu nie ma apetytu.
Lekarka kazała brać smectę i trilak i dawać tylko cyca do jedzenia.
Tak mi go szkoda.
Annka i Maciek 15.05.2003

Znasz odpowiedź na pytanie: gorączka i biegunka??

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
100 dni do porodu:)
w śdode zaczynam 7 miesiąc i 27 tydzien:) ...ujejejeejje:) Czerwcowa córeczka
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Pocieszcie, bo mam dość...
Drogie dziewczyny, tak naprawdę to jestem w forum dla starających się, ale tam czasami tak smutno.... Za 15 dni kończę 29 lat i ciągle nie jestem mamą. Dopiero zaczęliśmy się
Czytaj dalej