Gorączka u 5 tyg Dzieciaczka

Poratujcie!!!!!!!
Dzisiaj moja Mała (5 tyg) od rana była bardzo senna. Na początku nawet się cieszyłam bo miałam czas wszystko porobić. Ale koło południa jak nie wstawała na 2 jedzenie zaniepokoiłam się. Jak dotknęłam główki wydała mi się dość ciepła. Zmierzyłam gorączkę termometrem smoczkiem i wyszło 38. Zadzwoniłam do lekarza. Kazał przyjść. Po osłuchaniu powiedział że płuca i oskrzela czyste i dał skierowanie do laryngologa z podejrzeniem zapalenia ucha. Ale laryngolog też nic nie znalazł. Nie wiem co mam robić. Mała budzi się na jedzenie ale zamiast zwyczajowych 110 ml zjada 50 i tyle jej wystarczy do następnego karmienia. Co mam z nią zrobić. Czy walić do apteki po środki przeciwgorączkowe czy pozwolić organizmowi samemu zwalczyć tą przypadłość.

AGAK + 5 tygodniowa Izabela

5 odpowiedzi na pytanie: Gorączka u 5 tyg Dzieciaczka

lea Dodane ponad rok temu,

Re: Gorączka u 5 tyg Dzieciaczka

Dobrze że je i nie wymiotuje… 50 ml to nie tak dramatycznie… ale nic nie poradzili? 38 stopni to niedużo na dziecko, ale objawy są wyraźne… wiesz co, ja nie jestem doświadczona, ale poszłabym po te czopki zbijające gorączkę, zeby być gotowa w razie czego, a przy tych 38 stopniach jeszcze bym nie dała, bo gorączka w sumie oznacza bronienie się orgamizmu… no i znak dla Ciebie, ze coś jest nie tak… a jutro jesli bedzie bez zmian chyba bym siła wydarła od lekarza skierowania na badania krwi i moczu.

Lea i Mateuszek (14.03.03)

Dodane ponad rok temu,

Re: Gorączka u 5 tyg Dzieciaczka

Jak moja niuńka miała gorączkę (miała 2 tyg) to wezwałam lekarza i ten zapisał jej Apap w kropelkach. Jest smaczny, truskawkowy i ma wygodny aplikator.
Właściwie to niby 38 st. to jeszcze nie jest straszna gorączka, ale ja mojej kluseczce aplikuję czasem mniejszą dawkę niż wynika z instrukcji i czuję się wtedy spokojniejsza. Zresztą lekarz powiedział mi że czasem dziecko jest niespokojne i nie można sobie dać z nim rady to Apap jest jak znalazł (zresztą przyda ci się pewnie za tydzień – po szczepieniu). Oczywiście jest to lek i nie wolno go nadużywać!!!

Pozdrawiam ciepło

Mama Oli (20.03.03)

figa Dodane ponad rok temu,

Re: Gorączka u 5 tyg Dzieciaczka

A ja jutro rano poszłabym (może do innego) lekarza.
Jeśli ten stwierdził, że jeśli płuca i oskrzela są czyste to nie ma sprawy, to chyba nie jest najlepszy…
Nasza pani doktor mówiła, że temperatura 37,5 – to może być skutek przegrzania organizmu, ale wyższą trzeba zawsze u takiego malucha uważnie przeanalizować.
Nawet jeśli jutro będzie lepiej (czego życzymy z całego serca) i tak przeszłabym się. 5 tygodni – to jeszcze takie maleństwo.
Ps. Spróbuj może wykąpać małą w nieco chłodniejszej wodzie niż zwykle. Podobno to świetny sposób.

Beata i Ptyśka – jeszcze trzy dni i będzie 5m.

izka1 Dodane ponad rok temu,

Re: Gorączka u 5 tyg Dzieciaczka

Wiesz co Lea ma racje.Lepiej zawsze miec w domu cos na zbicie goraczki.Goraczka u malych dzieci moze byc bardzo niebezpieczna.Nigdy nie wiadomo co moze sie przydazyc w nocy.Oby jutro bylo lepiej.Nie owijaj mala kocami,ubiez ja leciutko.

Iza

ani-ani Dodane ponad rok temu,

Re: Gorączka u 5 tyg Dzieciaczka

Na razie bym obserwowała, bo raczej cośjest nie wporządku. A jak temp. nie spadnie to ponownie do lekarza. Niech da na badania, a nie marudzi!!!!!!!!!!!! W końcu to malutkie dziecko!

Ani_ani i Izunia-Kropunia (9 miesęcyi 1/2)

Znasz odpowiedź na pytanie: Gorączka u 5 tyg Dzieciaczka

Dodaj komentarz

Dla starających się
Bromergon.
Mam pytanko do osób, które go zażywają. Czy rzeczywiście te skutki uboczne leku są aż takie nieprzyjemne? Naczytałam się o wymiotach,potwornych bólach głowy itd. A Wy??Jak się
Czytaj dalej
Dla starających się
standard-spoznia sie
czesc dziewczynki, nio u mnie standard okres spoznia sie dzis juz 3 dzien, mam krotkie cykle 21 dni i czekam nadal:)
Czytaj dalej