Gronkowiec złocisty

Moja córka miała nawracające zapalenia krocza, po wymazie okazało się ,że gronkowiec złocisty. Dostała doustnie antybiotyk i w maści. Ja też mam czasami zapalenia krocza, zazwyczaj dostaję globulki od lekarza,ale teraz myślę,ze może to też ten gronkowiec. Nie mam pojęcia czy ma on jakiś wpływ na płód… i czy jakoś się go leczy w ciąży. Czy któraś miała z tym problem lub wie coś na ten temat?

4 odpowiedzi na pytanie: Gronkowiec złocisty

malgosiabezjasia Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez bunny111:Moja córka miała nawracające zapalenia krocza, po wymazie okazało się ,że gronkowiec złocisty. Dostała doustnie antybiotyk i w maści. Ja też mam czasami zapalenia krocza, zazwyczaj dostaję globulki od lekarza,ale teraz myślę,ze może to też ten gronkowiec. Nie mam pojęcia czy ma on jakiś wpływ na płód… i czy jakoś się go leczy w ciąży. Czy któraś miała z tym problem lub wie coś na ten temat?

Wiem, że gronkowiec jest bardzo częsty u dzieci i w większości przypadków nie jest wcale groźny. Co do ciąży to nie znam się, ale proponuję zrobić posiew z pochwy, by sprawdzić czy czasem nie jesteś nosicielem, bo wówczas moglabyś zapewne podczas porodu zarazić maleństwo.

nala Dodane ponad rok temu,

Dzięki z aodpowiedź, lekarz powiedział,ze nawet jak to złapałam to nie ma żadnego zagrożenia dla płodu uf…

caffem79 Dodane ponad rok temu,

Słuchajcie, a ten wymaz z pochwy, który sie robi przed porodem miedzy 34 a 36tc to jest na gronkowca czy paciorkowca??

ma-ma Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez caffem79:Słuchajcie, a ten wymaz z pochwy, który sie robi przed porodem miedzy 34 a 36tc to jest na gronkowca czy paciorkowca??

To na paciorkowca i chodzi tu głównie o Streptococcus agalactiae.

Znasz odpowiedź na pytanie: Gronkowiec złocisty?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wiek przedszkolny
Jutro szczepienie!!!
Kurczę, jutro mamy szczepienie...:Boje się: tj Synuś będzie miał, ma 5latek. I kurczę nie wiem kto się boi bardziej: ja, czy On? :Strach: Mamy może macie jakieś rady jak przetrwać tę wizytę
Czytaj dalej
Polecam
"Inny punkt widzenia" z Agnieszką Graff - bardzo polecam :)
[url]http://www.tvn24.pl/11589,2,inny_punkt_widzenia.html[/url] Warto posłuchać imo.
Czytaj dalej