gronkowiec

czy ktoś ma maluszka zarażonego gronkowcem złocistym? czy jest to groźne?

8 odpowiedzi na pytanie: gronkowiec

czarna Dodane ponad rok temu,

Re: gronkowiec

sprubuj napisac na priva do Pluto wiem ze ona miala gronkowca zlocistego i karmila piersia napewno wie cos na ten temat
asia

Czarna mama Ewy

pluto Dodane ponad rok temu,

Re: gronkowiec

Ja miałam i podejrzewam,że mały też ma….z tym że nieaktywnego…lekarka mówi, że gdyby był aktywny to Mały miałby jakieś stany zapalne itd….i wtedy dopiero należałoby zrobić wymaz i zacząć leczenie…. A tak nie trzeba….chcąc nie chcą wierzę lekarce, zwłaszcza że jej diagnozę potwierdziło kilka innych……
Julka

julka

gosia1801 Dodane ponad rok temu,

Re: gronkowiec

u mojej małej jest jednak aktywny – jest już w szpitalu i właśnie się kuruje. Aktywność gronkowca objawiła się w postaci małych pęcherzyków wypełnionych białą lub żółtawą wydzielną (są podobne do klasycznych pryszczy, można je pomylić z potówkami). Z tego co już wiem, to większość ludzi jest nosicielami gronkowca, ale – tak jak w twoim przypadku – nie u wszystkich się uaktywnia. Żeby go wykryć trzeba zrobić posiew wydzieliny. Zarażeni nie wiedzą nawet, że wypryski na różnych częściach ciała w postaci czyraków, trądziku itp. to sprawka gronkowca. Ponoć niektóre szczepy wywołują objawy zatrucia pokarmowego.
Moja mała dostaje antybiotyk i za parę dni wszystko będzie OK.
A lekarze? Jeden stwierdził ropne zapalenie skóry, drugi zmiany na tle alergicznym, trzeci potówki a czwarty podejrzewał rumień…..

pluto Dodane ponad rok temu,

Re: gronkowiec

O kurcze… Mału tez ma taką malutką wysypkę….wygląda to na potówkę…chyba ja też zrobię Jemu wymaz…tak na wszelki wypadek…. A u Ciebie jak się to objawiało?
Julka

julka

gosia1801 Dodane ponad rok temu,

Re: gronkowiec

Malutkie, okrągłe pryszcze, pod cienką warstwą naskórka podchodzące białą lub żółtawą wydzieliną – zwilżone spirytusem szybko pękają i pozostawiają niewiekie, zasuszone strupki. U małej zlokalizowały się głównie na klatce piersiowej i na szyji, pojedyncze trafiały się na nogach i rękach. Pojawiały się szybko i szybko pękały (1-2 dni). Zrobienie wymazu jest bezpolesne – lekarz nakłuwa pęcherzyk i pobiera wydzielinę. Nie było żadnych innych objawów – gorączki, braku apetytu, apatyczności itp.
Wynik badania jest już następnego dnia.
Mała dostaje antybiotyk przez 7 dni i widać, że już działa bo “pryszcze” znikają i nie pojawiają się nowe.
Chyba lepiej zrobić posiew, bo w jakiejś encyklopedii było napisane, że gronkowce (złocisty lub ropny) mogą być również przyczyną m.in. nieżytu dróg oddechowych i moczowych, zapalenia ucha środkowego, płuc, mózgu.
Ponoć gronkowce są szeroko rozpowszechnione, występują w powietrzu, wodzie, ściekach, na przedmiotach. Moja mała została prawdopodobnie zarażona w szpitalu przy pobieraniu krwi na CRP.

pluto Dodane ponad rok temu,

Re: gronkowiec

To chyba Karolek nie ma aktywnego….. Ale za to ja właśnie zostałam zasypana takimi krostkami, właśnie z ropką… Na szczęście po ostatnim antybiotyku mi pszeszło i już nie mam tego świństwa…teraz tylko mi jest dość duszno i mnie boli serce, ale to chyba nie od tego…
pozdrwaiam
Jula

julka

dikamba Dodane ponad rok temu,

Re: gronkowiec

wiesz Julka, może Cie po prostu grypa łapie: ogolne osłabienie, duszności…..może łykaj profilaktycznie wit C
Pozdrawiam

pluto Dodane ponad rok temu,

Re: gronkowiec

Grypa to chyba nie jest, bo już tak mam od jakiegoś czasu…chyba, że po prostu jestem zmęczona…
Julka

julka

Znasz odpowiedź na pytanie: gronkowiec

Dodaj komentarz

Dla starających się
Nowy Kącik Dla Was Kochane forumowiczki
KOCHANE FORUMOWICZKI I FORUMOWICZE Wpadłam na pomysł, który wydał mi się dobry po przeczytaniu postów Waszych Postów właściwie w naszym forum jest "przestrzeń, puste miejsce " dla nowego tematu Zauważyłam
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Na co komu szkoła rodzenia??
Czy wam szkoła rodzenia coś daje? Czy te dziewczyny, które są już dumnymi matklami, zdobyły tam jakieś konkretne i przydatne umiejętności? Bo albo ja chodzę do złej szkoły rodzenia, albo
Czytaj dalej