grypa

Pomocy! Jestem w 12 tygodniu i właśnie złapałam grypę. Biorę codipar, rutinoscorbin i wapno – wszystko zapisane przez mojego gin, poza tym wszystkie sposoby domowe jak miod i cytryna itp. Najbardziej martwi mnie temperatura, ktora wacha się od 37.5 do 38.8, oraz to że prawie nic nie jem chociaż bardzo się staram. Czy to wszystko może zaszkodzić mojemu maleństwu?
A właściwie 12 tydzień to jeszcze 1 czy już 2 trymestr?

2 odpowiedzi na pytanie: grypa

ada77 Dodane ponad rok temu,

Re: grypa

Ciiii ! Spokojnie! Główka do góry!!!!! Wszystko będzie dobrze, jesli tylko będziesz się stosowac do zaleceń lekarza, zwłaszcza jeżeli chodzi o zbijanie gorączki-to bardzo ważne. Kiedy nie wiedzialam jeszcze czy choruję na grypę czy na przeziębienie (jakis czas temu) pytałam wszystkie kobiety, które wcześniej były w ciąży i chorowały czy grypa może zaszkodzić dziecku. Okazuje się, że najczęściej nie zostawia najmniejszych śladów. Znajoma chorowała na grypę z gorączką i antybiotykami w pierwszym trymetrze i urodziła wspaniałego chłopca (zresztą w ogóle ma piątkę cudownych, inteligentnych, pieknych, zdrowych dzieci, choć w ciązy często chorowała). Siostra mojej mamy miala w ciąży grype z opryszczką a moja kuzyneczka jest okazem zdrowia. Grypę w ciązy leczy się antybiotykami. Nie szkodzą tylko te, które podaje się na zlecenie lekarza ( tylko niektóre sa właściwe). Uważaj tylko na gorączkę – stosuj zimne okłady i broń Boże nie wygrzewaj się “pod pierzyną”. Słuchaj lekarza, bo na grype niestety domowe sposoby nie skutkują. Sa dobre, ale na zwykłe przeziębienie. Duzo zdrówka, daj znac jak się czujesz.

ave Dodane ponad rok temu,

Re: grypa

Też mam grypsko, ale nie mam gorączki więc leczę siędomowymi sposobami (zalecenie gina) i idzie to bardzo wolno.

ave (termin 10 lipiec)

Znasz odpowiedź na pytanie: grypa

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Od kiedy kąpać się z dzieckiem w wannie?
Kiedy zaczęłyście kąpać się razem z Waszymi pociechami w domowych wannach? Ile miały wtedy Wasze dzieciaczki? Dorota i Mateuszek (14.01.2003)
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Potrzebuję pilnie Waszych informacji(pomocy)
Na samym początku ciąży w 9 tyg. robiłam podstawowe badania moczu, które wykazało mi, że mam o 75.00 za dużo na ++ leukocytów, czyli białka w moczu. Wtedy pani doktor
Czytaj dalej