Gryzie brodawki..;(

Dziewuszki..co robić..???

Pierwszy ząbek wyrżnął się jak Mała miała niespełna 4 -ce, teraz ma 3 i dotąd było to sporadyczne i do przeżycia, najczęściej w nocy, na śpiocha (nazywałam to “chwilą zapomnienia”;)).. Ale od jakiegoś czasu Majut zrobiła sobie świetną zabawę z gryzienia mnie po sutach..i kika dni temu tak mnie ciachnęła, że brodawka rozwalona..po każdym karmieniu na wkładce kropeńka krwi, o bólu całego cycucha podczas karmienia,nie wspominając..

Oczywiście, jak gryzie..wyjmuję cyca..tłukę do łepka “nie wolno”, ostatnio odkładam.. Nie daję dalej cyca, mimo płaczu..
.. A dzieć bezwzględnie nieobliczalny..czasem nawet..jak nie zdążę w porę wyjąć cycka (powoli ją rozgryzam, ale chyba nie o to chodzi)..to szarpie jak szczeniak kapcia..

Planuję karmić Małą do roczku..bo zdaję sobie sprawę z cudownych właściwości pokarmu matki.. No i przede wszystkim..uwielbiam to robić..:)

.. A i nie chcę wracać do kapturków (to już ostateczność).. Na początku trochę ich używałam, bo brodawki wyglądały tragicznie..

Kochane, macie jakieś pomysły????

6 odpowiedzi na pytanie: Gryzie brodawki..;(

lilavati Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez gotka:

Kochane, macie jakieś pomysły????
Myślę, ze młoda ma niezłą zabawę i Cibie testuje – nie wykluczone, ze podobają jej się Twoje reakcje na gryzienie i “tłuczenie w łepek”
U mnie każda próba gryzienia kończyła się natychmiastowym końcem karmienia i zejściem dziecka z kolan wraz z wytłumaczeniem, ze tak sprawia mi ból – zdawał sobie nic z tego nie robić
Aż pewnego razu wystraszona ugryzieniem tak na młodego huknęłam, ze się rozpłakał ale sytuacja więcej się nie powtórzyła

aruga Dodane ponad rok temu,

Musisz stanowczym i głośnym głosem powiedzieć NIE WOLNO i zrobic groźna minę
Oczywiście przerwać karmienie

mała się pewnie przestraszy i rozpłacze ale jak inaczej jej wytłumaczysz? Powinno pomóc bo innego sposobu nie widzę
Moja jakoś póki co mnie nie gryzie ale jak sobie pomyślę to

pasiasta Dodane ponad rok temu,

U nas przez gryzienie skończyło się karmienie. Skubana na nic nie reagowała, testowała zęby boleśnie Przez 2 miesiące jeszcze dostawała moje mleko odciągnięte.

gotka Dodane ponad rok temu,

Dzięki dziewczynki.. Majka, póki co, nie gryzie..brodawka się wygoiła.. No miejmy nadzieję, że już jej przeszło..choć ostatnio się cieszyłam..było kilka dni spokoju..i ciach..znowu sutek rozwalony

jane Dodane ponad rok temu,

hmmm, ja odstawilam Malgoske wlasnie jak mnie zaczela gryzc w sutki. Amaia, skubana, gryzla wszedzie tylko nie tam, instyktownie przeczuwala 😉

Nie wiem, co Ci poradzic. Jesli nie chcesz malej jeszcze odstawiac, to chyba tylko konsekwencja tu wchodzi w gre. Musisz kategorycznie odsuwac piers od dziecka, gdy to ugryzie, by skojarzylo sobie Twoja reakcje ze swoim uczynkiem.

koleta Dodane ponad rok temu,

Gotka powodzenia życzę w dalszym karmieniu bez gryzienia.
Moja córa na chwilę obecną ma 8 ząbków nadal dostaje pierś. Już nie gryzie, choć swego czasu nie było lekko. Potrafiła dziabnąć,aż z bólu słabo mi się robiło. Co robiłam? Konsekwentnie odstawiałam młodą od cyca i mówiłam jej bardzo groźnym tonem,że nie wolno i że to mamę boli ( że jak będzie dalej gryzła to nie dostanie już mleczka od mamy)

Znasz odpowiedź na pytanie: Gryzie brodawki..;(

Dodaj komentarz

Mam z dzieckiem taki problem
Komputer...
Witajcie ! Mam kłopot. Mój pięcioletni synek cały dzień może siedzieć przed komputerem. Nie interesuje go praktycznie nic innego. Mówię że posiedzi godzinkę, odpowiada ok... Po umówionej godzince nie chce "zejść"
Czytaj dalej
Szkolniaki
SP 107 na ul. Zdrowej w Krakowie ???
Cześć, macie może jakieś wieści o tej państwowej podstawówce? Będę wdzięczna za wszelkie informacje...
Czytaj dalej