Guzek na rączce po szczepieniu

Wczoraj wymacałam na rączce mojej córeczki zgrubienie w miejcu gdzie miała szczepienie (pięć w jednym czyli DTP, polio i HIB). problem w tym że minęło już około 3 tygodni od tego szczepienia. Nie wiem czy miała to wcześniej, czy pojawiło się dopiero teraz. Juz wcześniej miała problemy zeszczepieniem bo miała niepożądany odczyn po szczpieniu gruźlicą (tzn. szczepionka się dpobrze nie rozeszła i poszła w węzły chłonne, które były powiększone i trzeba to bło leczyć lekami przeciwgruźliczymi!!). Dlatego martwię się bardzo. Jutro mamy iść do lekarza ale może któraś z was przechodziła coś podobnego?
Czy obrzęk po szczepieniu może się tak długo utrzmywać??

Migna i Misia (28.09.03)

2 odpowiedzi na pytanie: Guzek na rączce po szczepieniu

tekilla30 Dodane ponad rok temu,

Re: Guzek na rączce po szczepieniu

Hej !
Nie martw się, mój Tomek też taki miał prawie 2 miesiące.
Lekarz mi powiedział, że to malutki krwiaczek i sam się wchłonie. Czasami to jest taki odczyn poszczepienny i nie jest groźny. Tomek już po nim nie ma ani śladu.
Pozdrawiam.

Kamil 5l Tomuś 8m.

anulawawa Dodane ponad rok temu,

Re: Guzek na rączce po szczepieniu

Ja po tygodniu poleciałam do lekarza bo mój Kubek też miał sporawy guziczek na nóżce !! Lekarz powiedział, że ma prawo tak być nawet do 3 miesięcy….zniknęło szybciej bo po 3 tyg. więc chyba nie masz powodu do obaw.

Znasz odpowiedź na pytanie: Guzek na rączce po szczepieniu

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Co sądzicie o Emmaljungach?
Cześć! Mam pytanie o wózkach. Chcielibyśmy kupić karetę dla Dzidzi do końca kwietnia (vat!), mamy więc mało czasu i niezły mętlik w głowie! Najwięcej dobrego słyszeliśmy o Emmaljungach, ale mi strasznie
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
jak odzwyczaić od smoka
Doswiadczone mamusie. Poradźcie jak odzwyczaić 10 mies. dziedziaczka od smoka. W dzień ssie smoka bardzo mało, ale w no0cy potrzebuje go do zasniecia. Później jak zaśnie to go wypluwa, ale
Czytaj dalej