Forum: Karmienie

guzek pod pachą? Co robić?

Wczoraj wieczorem wyczułam niewielkie zgrubienie pod pachą. Boli mnie coraz bardziej. Karmię piersią. Próbowałam rozgrzać to miejsce termoforem i rozmasować ale nic to nie dało, co robić?Trochę się martwię.
Kaja i Maks ( 27.03.2003)

7 odpowiedzi na pytanie: guzek pod pachą? Co robić?

555 Dodane ponad rok temu,

Re: guzek pod pachą? Co robić?

Też to miałam. Bolała mnie też pierś. Pobiegłam do ginekologa i okazało się, że w czasie karmienia pojawiają się takie cuda. Nie należy się tym przejmować. Mi po kilku dniach znikło. Nie martw się, to nie rak (ja tak pomyślałam, hi, hi, hi).

Beata i Malwinka (ur.17.05.2003)

beatab Dodane ponad rok temu,

Re: guzek pod pachą? Co robić?

czasem kanaliki mleczne są tez pod pachą… byłam w szpitalu z dziewczyną, która miała całą pachę tak zawaloną….

marga28 Dodane ponad rok temu,

Re: guzek pod pachą? Co robić?

Ja kilka dni po porodzie kiedy moja mała była jeszcze w inkubatorze też to przechodziłam. Bardzo chciałam karmić naturalnie, więc ściągałam pokarm aby nie stracić laktacji i wtedy właśnie, któregoś ranka zauważyłam, że obydwie pachy mam nabrzmiałe – same guzki i taki ból, że nie mogłam nic zrobić, nic co by wymagało podniesienia rąk do góry.
Też się bałam, że to coś z węzłami chłonnymi, ale lekarz popatrzył i kazał ściągać pokarm, żeby piersi były cały czas opróżnione.
I rzeczywiście po kilku dniach wszystko przeszło, więc się nie matrw, widać tak musi być.
Pozdrawiam.
Margareta i Natalia. ( 02.06.03)

emalka Dodane ponad rok temu,

Re: guzek pod pachą? Co robić?

spróbuj rozmasować np. podczas kąpieli. Powinno pomóc
pozdrawiamy
emalka i Zuzka, ur. 21.04.03

agula24 Dodane ponad rok temu,

Re: guzek pod pachą? Co robić?

Ja też tak miałam w 3 dni jeszcze w szpitalu. Sprawiało mi to ból, że aż rękę cieżko mi było podnieść. Poradziła mi położna żebym karmiła dziecko w pozycji z pod pachy i masowało tą pierś od strony pachy do brodawki przy odciąganiu pokarmu i po kilku dni przeszło- choć z przystawianiem małego w takiej pozycji miałam kłopoty. Jednak słyszałam że lepiej żeby to zeszło samoistnie i trzeba na to uważać! Spróbuj tych sposobów!

agula24 i Bartoszek (28.05.03)

lea Dodane ponad rok temu,

Re: guzek pod pachą? Co robić?

Też myslę, że to od pokarmu… w ciązy i podczas laktacji nie mają sensu badania pod kątem guzków w piersiach, bo zachodzie wiele zmian, czasami wyglądający alarmująco, a w gruncie rzeczy naturalnych
zadbaj tylko o to, zeby nie mieć zatorów… specjalnie bym tego nie ogrzewała, raczej masuj delikatnie opdczas karmienia / ściągania…. no i ciepła, delikatna kąpiel

napisz nam koniecznie za kilka dni jak to wygląda, pozdrawiam

kaja73 Dodane ponad rok temu,

Re: guzek pod pachą? Co robić?

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i porady. Trochę mi teraz lepiej, bo już panikowałam, że to coś poważnego i nie będę mogła karmić. Wykorzystam wszystkie wasze rady. Zgłoszę się jak się to skończyło.
Kaja i Maks (27.03.2003)

Znasz odpowiedź na pytanie: guzek pod pachą? Co robić?

Dodaj komentarz

Mam z dzieckiem taki problem
problem z oczkami - poradźcie coś
Kochane. Poradźcie coś na zaropiałe oczka. Przemywamy je kilka razy dziennie naparem z rumianku ale to nie pomaga. Może znacie inne sposoby na pozbycie się tej ropki? Chyba jutro pójdę z
Czytaj dalej
Karmienie
nie chce krowiego mleka !
No właśnie, nie chce i już ! Do tej pory karmiłam go sztucznym mlekiem BEBILON3, jednak pediatra zasygnalizowała mi że mały może już pić "normalne" mleko 2%. Słyszałam, że "łaciate" jest
Czytaj dalej