Hbs

Cześć ciężarówki. Czy któraś robiła badanie na HBs? Mi wyszedł wynik dodatni i bardzo się przestraszyłam. Nie wiecie co to oznacza? czy ja mogę zarazić moje dziecko czy inne dzieci?

dianna

4 odpowiedzi na pytanie: Hbs

annacris Dodane ponad rok temu,

Re: Hbs

HBS dodatni(positiv) oznacza ze jestes nosicielem wirusa zoltaczki (mam nadzieje ze typu B a nie C). Dziecko zaraz po urodzeniu zostanie zaszczepione w przeciagu 12 godzin szczepionka aktywna i pasywna przeciwko wirusowi zoltaczki. Nie musisz sie martwic- karmic tez mozesz dzidzie. Szczepionka bedzie powzorzona po miesiacu i po pol roku a badanie na ewentualne nosicielstwo przez dziecko wykonuje sie po 9 miesiacach.
Zycze powodzenia

Anna i Davidek 22.10.03

aga23 Dodane ponad rok temu,

Re: Hbs

Powinnaś zgłosić się z tym do internisty, a ten powinien skierować Cie do szpitala żeby zrobili dokładne badania i ustalili czy jesteś tylko nasicielką (zakażona ale nie chora), czy tez przeszłaś żółtaczkę typu B, czy też jesteś chora.
U mnie przebiegała bezobjawowo i dowiedziałam się w ciąży po tym wyniku, później okazło się że nieawno przeszłam żółtaczkę.

Co ważne HBs dodatni niesie za sobą takie konsekwencje że możesz zakazić dziecko podczas porodu, dlatego zaraz po porodzie powinna mu byc podana immunoglobulina. Uwaga – niektóre szpitale odmawiaja podania immunoglobuliny.
Niektóre szpitale dla ciężarnych z Hbs + oferują oddział i sale sceptyczne – nie zgadzaj się na to. Ja rodziłam tak jak wszystkie inne kobiety i leżałam na normalnym oddziale, ale to już zależy od szpitala.

Nie chcę Cię oczywiście tym wszystkim straszyć, sama przez to przeszłam, byłam leczona i dopiero niedawno dostałam pozwolenie na drugie dziecko.
Zgłos się szybko z tym do lekarza, żeby wykonać szereg innych badań – transaminazy powiedzą Ci w jakiej kondycji jest wątroba…
Nic tu po moim pisaniu, konieczna jest wizyta u lekarza niestety – i niech Ci żaden “mądry” gin nie próbuje wmawiać że to od szczepionki – mi tak wmawiał, a tym czasem istniało śmiertelne niebezpieczeństwo dla dzidzi (wysokie moje transaminazy).

Pozdrawiam i nie martw się na zapas.

P. S.
Nie wiem skąd jesteś, ja jestem leczona przez oddział hepatologiczny w MSWiA w Warszawie i polecam doktor Ewę Gliwińską.

Agnieszka + Dominiczka(16.01.01)+ Dzidzi(20.04.04)

aga23 Dodane ponad rok temu,

Re: Hbs

Zapomniałam: niestety zarażasz wszystkich nieodpornych nawet przez podanie skaleczonej ręki skaleczonej ręce – rozumiesz?
Sprawdź koniecznie HBs męża – mój po wielkich oporach sprawdził – jeśli ma dodatni to wiadomo, ale jesli ma ujemny to spawdź dodatkowo poziom przeciwciał – jeśli jest ich mniej niż 100 znaczy że jest niodporny i musi się koniecznie zaszczepić – pociesze że szczepienie będzie dlaniego bezpłatne – musi tylko w przychodni pokazać twój wynik HBs +, a oni zrobią ksero – (męża możesz oczywiście najprościej zarazić przez stosunek!!!!!!!)
Jeśli mieszkacie z rodzicami niech Hbs spradzą i oni – na prawde przez skaleczoną rękę można się zarazić.

Pozdrawiam

Agnieszka + Dominiczka(16.01.01)+ Dzidzi(20.04.04)

dianna Dodane ponad rok temu,

Re: Hbs

Dziękuję Aga za informacje. Jeszcze dzisiaj pójdę do lekarza. Mój gin i położna powiedzieli mi, że niby nie mam się czym martwić ale i oni powiedzieli o osobnej sali. Byłam rzeczywiście szczepiona ale to już 5 lat temu. Jestem ze Świdnicy i strasznie się boję.

pozdrawiam

dianna

Znasz odpowiedź na pytanie: Hbs

Dodaj komentarz

Mam z dzieckiem taki problem
SEN
Jeszcze w czasie ciąży wiele razy słyszałam, że dziecko przejmuje od matki rytm dobowy. Dlatego też nie chodziłam nigdy spać później niż o godz 22-23. Teraz jak obserwuję mojego maluszka
Czytaj dalej
Polecam
echinecea
Polecam krople echinacea aby nie chorowac. Biore je i ja i moj maz... No i oczywiscie dostaje je Hubi.I podejrzewam ze dzieki nim nie rozchorowal sie jak to mial w
Czytaj dalej