HBs antygen pozytywny w III miesiącu ciąży

Dzień Dobry właśnie robiłam badania i wyszło że antygen HBs jest dodatni/pozytywny/. Podobno , nie jest to niebezpieczne dla maluszka, tylko ,że potem nie można karmić dzidziusia. Czy to prawda, miał ktoś taki sam problem. I jeszcze jedno, czy to że antygen HBs jest pozytywny to świadczy że ja jestem nosicielem Żółtaczki. Szukam od wczoraj w internecie, ale informacje są bardzo powierzchniowe. Będę wdzięczna za wiadomości, wizytę mam dopiero w przyszłym tygodniu.
Ponadto robiłam próby wątrobowe i ALAT wyszedł 6,07 U/L gdzie norma na badaniach wynosi 25-37. Gdy ALAT jest za duzy znalazłam , ale gdy za mały co to znaczy? Biorę duphaston od początku ciąży.
Z góry dziękuję za odpowiedź
AGA

2 odpowiedzi na pytanie: HBs antygen pozytywny w III miesiącu ciąży

monikap Dodane ponad rok temu,

Re: HBs antygen pozytywny w III miesiącu ciąży

To że masz HBs pozytywny oznacza, że na pewno miałaś kontakt z wirusem wątroby typu B (czyli z popularną żółtaczką). Jesteś nosilem tego wirusu. W jakim stadiu znajduje się teraz twój organizm (tzn. czy go zwalcza, czy jest to stan przetrwały zależy od innych przeciwciał). Po za tym powinnaś zrobić drugi raz test na HBs- zawsze może być to pomyłka w labolatorium. Powinnaś też udać się do lekarza od chorób zakaźnych by zrobił badanie zwane układem e (określa inne przeciwciała od których zależy twój stan) oraz badanie HBV-DNA które określa ilość wirusa. A i co jest jest jeszcze ważne twój mąż partner powinnien zrobić sobie także badania jeśli nie był szczepiony (wirus przenosi się drogą płciową 🙁 ).
Co do ciąży to to ryzyko przeniesienia wirusa na płód przez łożysko jest naprawdę minimalne określane na mniej niż 1 % (wzrasta w przypadku wykonywania badań penetralnych inwazyjnych). W czasie porodu jest już większe bo wynosi około 90 procent, ale dziecko dostaje surowicę z przeciwciałami plus szczepionkę co zabezpiecza w ponad 99 % dziecko. Najważniejsze by wiedzieć że taka sytuacja zaistniała u matki to lekarze widzą jak postępować. Co do karmienia piersią to sama dokładnie nie wiem, ale lekarze mówią że można wtedy karmić- sprawdziłam tę informację także na listach dyskusyjnych poświęconych HBV (lekarskich). Warunek karmienia jest jeden dziecko musiało mieć podaną surowicę zaraz po urodzeniu.
Najważniejsze to jest sie nie załamywać i myśleć pozytywnie dal dziecka. Pamietaj o tym!! Jak chcesz napisz na prive

aga-27 Dodane ponad rok temu,

Re: HBs antygen pozytywny w III miesiącu ciąży

Jestem bardzo zaskoczona, bo nie przypominam sobie u siebie żółtaczki, leżałam w szpitalu dwa razy, i nie przechodziłam choroby. Zastanawiam się czy może być bezobjawowa, czy można być tylko nosicielem tego wirusa. Wynik badania bardzo mnie zaskoczył, dziękuję za informacje, na pewno mi pomogą chyba przyspieszę moją wizytę u lekarza, na priva nie piszę bo nie mam do Ciebie maila.

Dzięki wielkie jeszcze raz
Pozdrawiam
AGA
[email][email protected][/email]

Znasz odpowiedź na pytanie: HBs antygen pozytywny w III miesiącu ciąży?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Leczenie niepłodności
Witam wszystkich
Jestem tutaj pierwszy raz wiec troszke sie wyzale.Od osmiu lat staramy sie o dziecko zona jest po dwoch laparoskopiach (po drodze byly wizyty u roznych lekarzy a nawet znachorow ktore
Czytaj dalej
STRATA DZIECKA
MAM DOŁA...
Witajcie, jestem tu pierwszy raz.We wtorek miałam USG i moja dzidzia urosła przez 1,5 tyg tylko milimetr.To prawie 6 tydzień rozwoju ciąży i nie było tętna.Biorę Duphaston, za tydzień mam
Czytaj dalej