HBS , URL – CO TO ZA SKRÓTY

Dziś byłam u gin. tak mi nabazgrolił na tych skierowaniach że ledwo co dało się odczytać. większość z tych badań już odnalazłam i wiem co mają wykryć ale HBS i URL nigdzie nie mogę znaleźć.
Jeśli wiecie cos na ich temat proszę o podzielenie się wiedzą.
*byłam państwowo czyli nie u prywaciarza i nawet ze skierowaniem treba płacić**

3 odpowiedzi na pytanie: HBS , URL – CO TO ZA SKRÓTY

natusia Dodane ponad rok temu,

Re: HBS, URL – CO TO ZA SKRÓTY

z tego co wiem, to HBS ma cos wspolnego wirusowym zapaleniem watroby B: “HBS Ag antygen powierzchniowy stanowiący zarówno płaszcz wirusa jak i występujący samodzielnie we krwi osoby zakażonej. Pojawia się on w surowicy w okresie wylęgania choroby na 2-8 tygodni przed objawami żółtaczki lub uszkodzeniem wątroby. Następnie ukazuje się w okresie ostrym choroby i zanika w okresie rekonwalescencji. U kilkunastu procent chorych występuje latami w przypadku przewlekłego bezobjawowego nosicielstwa oraz u osób z przewlekłymi postaciami zapalenia wątroby. Jest to najpewniejszy wskaźnik zakażenia HBV.”
albo moze chodzi o anty-HBSAg: “przeciwciała dla antygenu powierzchniowego HbsAg pojawiają się po zniknięciu HBsAg. Są to przeciwciała ochronne świadczące o odporności pojawiającej się po przechorowaniu WZW B lub szczepieniu przeciwko WZW B.
z URL to nie mam pojecia, moze byc zle rozszyfrowane;)

[Zobacz stronę]

gablysia Dodane ponad rok temu,

Re: HBS, URL – CO TO ZA SKRÓTY

Może wassermann (przeciwciała przeciwkiłowe), tylko jakiś inny skrót???

marti1 Dodane ponad rok temu,

Re: HBS, URL – CO TO ZA SKRÓTY

to drugie to tak jak Gablysia pisze czyli kiła a skrót to VRL 🙂

Aniołek (8.2003) +..

Znasz odpowiedź na pytanie: HBS , URL – CO TO ZA SKRÓTY

Dodaj komentarz

Wiek przedszkolny
BIOARON C
Jak podajecie swoim pociechom Bioaron? W ulotce napisane jest niby ze 2x dziennie po 1 lyzeczce przez 2 tygodnie. Ale potem rozumiem, ze przerwa, ale jak dluga??? - tego
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Mamy córeczkę!!!!
Nasza córeczka Kornelia przyszła na świat 25 lutego (11 dni po terminie) o 8.55, waga 4000 g i 59 cm. Szczęśliwa mamusia pozdrawia wszystkie oczekujące!!!!
Czytaj dalej