Help! boląca pierś(niezastój),szukam lek.Trójmiast

Dziewczyny pomóżcie proszę. Mam roczne dziecko i od trzech miesięcy problemy z piersiami – karmię piersią. Miałam już dwa razy zapalenie. Ostatnim razem brałam augumentin na prawą pierś. Od wczoraj znowu mnie boli. W poprzednich razach miałam wyczuwalne stwardnienie w piersi(zastój) i gorączkę. Teraz nie mam tych objawów, a pierś cała boli jakby mi ktoś ją skopał. Dostawiam dziecko, zciągam mleko laktatorem, gorące okłady i liście kapusty. Mam już dość tego bólu.
Miałyście może coś podobnego? Czy znacie jakiegoś dobrego specjalistę od piersi (najlepiej z Trómiasta) bo ci zwylki ginekolodzy traktuja piersi po macoszemu.
Może powinnam odstawić juz malucha. Mam wrażenie,że w tej piersi nie ma już dużo mleka, a jak dziecko ssie to mam rażenie,że robi to bardzo mocno i mnie to boli, w odróżnieniu od drugiej piersi, która jest bardziej “mleczna”. Pomóżcie proszę, nie ma mi kto doradzić.

5 odpowiedzi na pytanie: Help! boląca pierś(niezastój),szukam lek.Trójmiast

anetap44 Dodane ponad rok temu,

Re: Help! boląca pierś(niezastój),szukam lek. Trójmiast

A jest to może takie kłucie i zaczerwieniona, lśniąca brodawka? Bardzo często zdarzają się grzybice piersi o czym niestety nie wszyscy lekarze pamiętają (sama jestem lekarzem ). Boli zwłaszcza pod końiec karmienia i po nim. Jest to prawdopodobne, zwłaszcza, że brałaś antybiotyk. Trzeba smarować brodawki nystatyną- zawiesiną przynajmniej 3 razy dziennie i pędzlować buźkę dzidzi. Kuracja trwa ok.7-10 dni. Ale oczywiście mogę się mylić, bo diagnoza na odległość bez zobaczenia pacjentki jest trudna. Ale może chociaż naprowadzisz jakiegoś lekarza, który to obejrzy. Pozdrawiam i życzę mało bólu.

Aneta i Staś ( 02.11.2004 )

mamastasia Dodane ponad rok temu,

Re: Help! boląca pierś(niezastój),szukam lek. Trójmiast

NIe, to nie jest kłucie i brodawka nie jest lśniąca. Pierś boli jak przy zapaleniu, ale nie mam chyba zastoju i gorączki. Dodam tylko, że piersi mam bardzo duże i trudne diagnostycznie. A czy możliwe jest zapalenie bez zastoju, a może jest on gdzieś głęboko?

anetap44 Dodane ponad rok temu,

Re: Help! boląca pierś(niezastój),szukam lek. Trójmiast

Zastój głęboko może też się zrobić, zwłaszcza, że masz duże piersi i może tego gołym okiem nie być widać. Spróbuj przystawić dziecko w innej pozycji niż zwykle, może spod pachy, to wtedy wyciągnie zastałe mleczko. Mnie też kiedyś bardzo bolała pierś a nie było oznak zapelenia i moja doradczyni laktacyjna powiedziała, że prawdopodobnie mały ssał długo pustą pierś( choć teoretycznie one puste nigdy nie są) i faktycznie tak było, bo usnęłam podczas karmienia a mały pastwił się nad moim cycusiem. Przeszło mi po 3 dniach. Nie mam więcej pomysłu, ale możesz zadać to pytanie na forum [Zobacz stronę], tam mają specjalistki od laktacji i one będą lepiej wiedzieć.

PS. Czy dobrze rozumuję, że też masz Stasia???

Aneta i Staś ( 02.11.2004 )

Edited by anetap44 on 2005/02/27 15:33.

mamastasia Dodane ponad rok temu,

Re: Help! boląca pierś(niezastój),szukam lek. Trójmiast

Taaaaak też mam Stasia, tylko trochę starszego (14.02.2004). Pierś dalej boli, choć miękka jak flaczek. Męczy mnie juz to karmienie, ale teraz boję się tych infekcji lutowo – marcowych. Może latem go odstawię.

fiolek Dodane ponad rok temu,

okłady z siemienia lnianego

Cześć,

jestem mamą pięciomiesięcznego chłopczyka. Bardzo często dopadają mnie zastoje (np. teraz). Gdy ostatnio zrobił mi się zastuj i nie pomagały żadnego okłady z kapusty i ciepłe prysznice przed karmieniem wyczytałam, że można zrobić okład z siemienia lnianego i o dziwo pomogło. Po 10 dniach męczarni (bolała mnie cała pierść, do tego nie mogłam prawie ruszać ręką bo przy każdym ruchu ból się potęgował) po siemieniu lnianym ustąpiło.
Spróbuj może Tobie to też pomoże.
Należy siemie lniane (ja używałam zmielonego) zalać niewielką ilością gorącej wody – tak żęby powstała papka (takie błotko). Takie gorące siemie lniane rozsmarowałam na piersi (gruba warstwa) i przykryłam ręcznikiem papierowym i na wierzch grubym ręcznikiem frote. Grzało jak od pieca.
Gdy siemie przestygło wszystko starłam ręcznikiem i umyłam pierś po czym przystawiłam małego ale z innej pozycji niż zawsze. Normalnie karmię na siedząco więc po okładach podałam Mu pierś na leżąco.
powodzenia
Joanna

Znasz odpowiedź na pytanie: Help! boląca pierś(niezastój),szukam lek.Trójmiast

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
czy mozna miesko i zółtko razem do zupki?
czy to za duzo na raz? A moze pół zółtka i troszeczke mieska? Jak wy robicie zupki i z czym? pozdrawiamy Młoda i Mateuszek [img]https://lilypie.com/baby1/050525/3/15/1/+0/images/obrazek.gif[/img]
Czytaj dalej
Jedno- i dwulatki
udane zakupy w H & M
w sieci sklepów H&M maja fajna promocje na sodnie z jeansu. Przy zakupie dwóch par dzieciecych portasków płaci sie mniej o 50 zł. Kupiłam Soni rewelacyjne dzwony z haftowanymi kwiatkami.
Czytaj dalej