Hematokryt???

Witam mamuśki, kochane może wiecie co oznacza hematokryt poniżej normy i jeszcze jedno pytanko toksoplazmoza igg wynik 72???, czy to może oznaczać coś nie tak? Czekam na odpowiedzi, pozdrawiamy Beatka i Agatka

4 odpowiedzi na pytanie: Hematokryt???

doris13 Dodane ponad rok temu,

Re: Hematokryt???

Hematokryt to dokladnie stosunek krwinek czerwonych do osocza. Wlasciwy stosunek 37 – 47% (srednio, bo rozne zrodla podaja rozne dane). Czesto u kobiet ciezarnych wystepuje niedokrwistosc – wowczas szybciej wzrasta objetosc osocza niz krwinek czerwonych i hemoglobiny, co skutkuje spadkiem poziomu hematokrytu i hemoglobiny (spadek hematokrytu ponizej 25% moze zagrazac zyciu).
Wynik niewiele ponizej normy nie jest powodem do niepokoju – ja mialam 36,42% i to bylo dopuszczalne odchylenie, zwlaszcza, ze hemoglobina byla w normie (12,7 g/dl przy dolnej granicy normy 12), w zwiazku z tym lekarz wykluczyl niedokrwistosc. Ale jak pewno wiesz anemia zdarza sie w ciazy czesto, uzupelnia sie wtedy niedobory zelaza. Ale to Twoj lekarz musi zobaczyc wyniki badan i zdecyduje o dalszym leczeniu. Na pewno wszystko bedzie dobrze! :-)))
A jaki masz poziom hematokrytu i jaki hemoglobiny?
serdecznie,
doris i Fasolka (13-10-2003)

betimajowka Dodane ponad rok temu,

Re: Hematokryt???

Hematokryt 35.5%, hemoglobina 12(dopiero w tym miesiącu), Krwinki czerwone 4.07, żelazo ponad normę 159. Kilka miesięcy nie mogłam dojść do normy z tą morfologią, teraz jeszcze ten hematokryt. Pozdrawiam!

doris13 Dodane ponad rok temu,

Re: Hematokryt???

Moj lekarz uznalby to za przyzwoity wynik! Krwinki czerwone bardzo ok. Mysle, ze nie masz sie czym martwic, ale i tak pewnie Twoj lekarz zadecyduje czy to juz w normie czy dalej cos Ci aplikowac.
!
doris i Fasolka (13-10-2003)

betimajowka Dodane ponad rok temu,

Re: Hematokryt???

Jutro idę do lekarza, zobaczymy co powie. Dzięki za ciepłe słowo, pozdrawiamy Beata i Agatka 05.05.2003

Znasz odpowiedź na pytanie: Hematokryt???

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
promex-cross raider???
znowu pytanie o wózek-pewnie macie ich już dość?? czy znacie firmę promex i model cross raider?? wygląda łądnie ale nic a nic o nim nie słyszałam... proszę o opinie:) pozdrawiam Marta (termin 22.08.2003)
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Wyniki badan :-(
Hej, Odebrałam dzis wyniki moczu i kilka mnie zaniepokoiło: Białko 0,25 g/l - norma negatywny Ciałka ketonowe 0,5 mmol/l - norma negatywny Leikocyty 100/ul - norma negatywny Osad leukocyty 5-12 w.p.w - norma do 5 Wiecie
Czytaj dalej