histeroskopia

Witajcie!Czy ktoś może mi napisac jak wygląda histeroskopia,jakie badania muszę przed nią wykonac,czy muszę się przed tym zabiegiem zaszczepic na żółtaczkę???dwa miesiące temu miałam poronienie,leczyłam się w novum,( mieszkam 500km od Warszawy).Na tę ciążę czekałam 5 lat;teraz walczę z bakteriami i smutkiem,który nie pozwala mi się cieszyc z niczego;przez to wszystko moje małżeństwo też nie wygląda najlepiej-jestem tym wszystkim załamana…i do tego ta moja 30-stka w maju mnie dobiła! napiszcie…Wasze słowa pomagają mi żyć!Pozdrawiam!!!

basia

8 odpowiedzi na pytanie: histeroskopia

lemonka Dodane ponad rok temu,

Re: histeroskopia

Basiu, jeżeli histeroskopia jest tym samym co HSG to mogę Ci podać jakieś informacje. Poza tym chciałabym Cię pocieszyć ale nie wiem jak to zrobić. Nie wiem co można powiedzieć, chyba tylko tyle że mogę cię zrozumieć i że nie można tracić nadziei. Cuda naprawdę się zdarzają, trzeba tylko sie modlić i może czekać na swoją kolej? Najważniejsze abyś zdołała przeboleć stratę Twojego dziecka i zobaczyła światełko w tunelu, co mam nadzieję już niedługo się stanie. A tymczasem popracuj nad swoim małżeństwem, to przecież ważne aby dziecko mogło pojawić się w zdrowej rodzinie, postaraj sie zrozumieć swojego męża, on pewnie też to strasznie przeżywa, tylko może nieco inaczej. Pozdrawiam Cię serdecznie

bet72 Dodane ponad rok temu,

Re: histeroskopia

dziękuję Ci lemonko za słowa otuchy,a HSG to co innego niż histeroskopia.Pozdrawiam cię ciepło!

basia

syla Dodane ponad rok temu,

Re: histeroskopia

Nie wiem czy Cię pocieszę ale ja w poniedziałek idę na zabieg wyłyżeczkowania.Drugi raz moja ciąża obumarła już na samym początku rozwoju więc wiem jak Ci ciężko.Jestem z Tobą całym sercem bo wiem jak to boli…A co do histeroskopii to też ją miałam we Wrocławiu i nie robiłam żadnych specjalnych badań przed.Niestety nie jest to przyjemne badanie bo w znikomym znieczuleniu miejscowym.Polega to na wprowadzeniu do narządów rodnych CO2 i sprawdzeniu przy okazji drożności jajowodów itp… Nie pocieszę Cię, ale ból jest okropny bo CO2 rozpycha od środka.No cóż trzymam kciuki.Mnie też czeka to ponownie jak już dojdę do siebie po stracie kolejnej dzidzi.Trzymaj się cieplutko.Jestem z Tobą

lemonka Dodane ponad rok temu,

Re: histeroskopia

Basiu, przeczytałam że walczysz z bakteriami. Ja też leczyłam się przez ponad pól roku, aż wkońcu wykurowałam się środkami naturalnymi. Wszystko opisałam na forum bociana. Tam w ogóle jest tyle mądrych rad dotyczących bakterii że warto zajrzeć.
Adres stronki [Zobacz stronę]
Jeżeli będziesz miała problem ze znalezieniem postów o tej tematyce to daj znać. Wszystkiego najlepszego
Lemonka

bet72 Dodane ponad rok temu,

Re: histeroskopia

wiem,wiem Lemonko i dziękuję CI.Teraz dopiero skojarzyłam,że to właśnie Twoje rady-jak walczyć z bakteriami-jakiś czas temu sobie wydrukowałam i zaczęlam się do nich stosowac.Wszystko byłoby dobrze,poza jednym wyjątkiem i muszę ostrzec inne dziewczyny-UWAŻAJCIE NA PROPOLIS!!!Ja dostałam po nim takiego uczulenia,że wytrzymać nie mogłam-sfera intymna-świąd niesamowity!,do tego obrzmienie takie,że jak tam zajrzałam,to nie wiedziałam czy się śmiać czy płakać!Po tygodniu mi zeszło , w międzyczasie biorę szczepionkę doustną na te bakterie i nie wiem,czy ten propolis nie zaburzył wszystkiego i teraz boję się wyniku.Vitabutin jest ok,cytrynę też piję,laktovaginal biorę,ale propolis zapamiętam chyba do końca życia!!!Pa!Pa!

basia

lemonka Dodane ponad rok temu,

Re: histeroskopia

Strasznie mi przykro jeżeli chodzi o ten propolis. Mi bardzo pomagał, łagodził objawy. Ale faktycznie już ktoś o tym pisał że jest uczulony na propolis i widocznie Ty również zaliczasz sie do tego grona. Widać (a właściwie czuć) już poprawę? Napisz co słychać.

klaudia2003 Dodane ponad rok temu,

Re: histeroskopia

Pewnie to już późno, ale dopiero teraz zobaczyłam Twoje pytanie.
Ja miałam robioną histeroskopię na Klinice UJ w Krakowie.
W znieczuleniu miejscowym (choć zastanawiałam się czy w ogóle miałam znieczulenie, bo dość bolało, ale dało się przeżyć). Wprowadzili mi taką rurkę która napełniała macicę wodą, a następnie wziernik, tak by można na monitorze oglądać budowę macicy. Wszystko trwało ok 15 min.
Pod koniec troche zaczęło mi się kręcić w głowie.
Ale po 2 godzinach jak się przespałam wszystko już było w porządku.

Powodzenia

mp Dodane ponad rok temu,

Badania histeroskopem

Drogie Panie
Jedną z najczęstszych przyczyn poronień i niemożności zajścia w ciążę są zmiany patologiczne w macicy kobiety ? zrosty, mięśniaki, polipy, torbiele, a także zmiany wywołane endometriozą. Jeszcze kilka lat temu była to poważna przeszkoda. Kobieta musiała poddać się szeregowi zabiegów i badań, które często i tak nie przynosiły jednoznacznych odpowiedzi. Jednak dziś istnieje możliwość, aby już podczas jednego badania zobaczyć, czy nasz stan zdrowia nie zagraża przyszłej ciąży. Dzięki badaniu histeroskopowemu możemy sprawdzić, jak wygląda wnętrze macicy kobiety i przygotować je na przyjęcie zarodka. Największą zaletą takiego badania jest nie tylko diagnostyka, ale również możliwość natychmiastowego leczenia i wykonania niezbędnych zabiegów. Już podczas badania możemy bowiem usunąć zrosty wewnątrzmaciczne, polipy, obejrzeć ściany kanału szyjki i macicy oraz pobrać wycinki i próbki do dalszej analizy. W najnowszych gabinetach ginekologicznych badanie takie może być wykonane nawet podczas rutynowej wizyty u ginekologa. Bez żadnego specjalnego wcześniejszego przygotowania czy znieczulenia. Nowoczesne histeroskopy to urządzenia o średnicy zaledwie 2-3 milimetrów, dlatego zabieg ten stał się zupełnie bezbolesny i kompletnie nieinwazyjny.

Znasz odpowiedź na pytanie: histeroskopia?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oczekując na dziecko
piękne wlosy po ciąży
Wczoraj byłam u kolezanki, która zdradziła mi swój sekret posiadania bujnej czupryny po porodzie, kiedy jak wiadomo włosy są do kitu przez jakiś czas i co po niektórym mamom nawet
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Wielowodzie
Mój lekarz powiedział mi, że mam za dużo wód płodowych ale nie powiedział co to znaczy. Czy ktoś wie????? Pozdrawiam. smoki
Czytaj dalej