HSG

Czy ktoś może mi dokładnie wytłumaczyć co to jest badanie HSG? Jak i gdzie się je przeprowadza i czemu służy, ile kosztuje? Będę wdzięczna. Asia

5 odpowiedzi na pytanie: HSG

olivia Dodane ponad rok temu,

Re: HSG

HSG to prześwietlenie rentgenowskie narządów rodnych po podaniu kontrastu. Nie musisz się obawiać, da się przeżyć
:-)) i wiele wyjasnia

asia99 Dodane ponad rok temu,

Re: HSG

Proszę napisz coś więcej np. gdzie można wykonać to badanie, ile kosztuje, ile trwa samo badanie, czy jest bolesne ? Czy trzeba się do niego jakoś specjalnie przygotować? Itp.
Dzięki piękne! Asia

asienka Dodane ponad rok temu,

Re: HSG

kochana poczytaj sobie starą może już wiadomość ale obszernie o tym już pisałyśmy na ten temat tam znajdziesz dokładny opis i przeżycia innych dziewczyn miłej lektóry znajdiesz to w niepłodności z datą 2020/02/04 całe 6 wątków o temacie HSG ze znieczuleniem czy bez.
papappa

ASIEŃKA

zosia Dodane ponad rok temu,

Re: HSG

Ja tak jak Asienka, doradzam Ci skorzystanie ze “starych” watkow. Poszukaj opcji SZUKAJ , wpisanie tam HSG i koniecznie <<pokaz wszystkie wiadomosci>>> ..i zobaczysz cala kopalnie wiadomosci na ten temat, choc ten watek ktory wskazuje Asienka jest prawdopodobnie najbardziej skondensowany :-)).

Zosia

olivia Dodane ponad rok temu,

Re: HSG

Badanie można wykonać w szpitalu, w klinikach niepłodności, są pewnie też inne przychodnie które wykonują HSG. Nie opoiwem Ci dokładnie jak to jest ponieważ HSG miałam robione w 1990r, technika podobno sie nie zmieniła, ale mozna teraz dostać znieczulenie przed badaniem, a ja dostałam tableteczkę przeciwbólową. Badanie na pewno jest mało przyjemne, ale na sererio trwa niedługo i da się je przeżyć, nawet bez znieczulenia 🙂 Jeżeli jestes bardzo wrażliwa to popros o silniejszy środek przeciwbólowy. Specjalnego przygotowania nie ma, przed zabiegiem podają Ci kontrast a potem wykonuja zdjęcia :-)) Głowa do góry, nie takie rzeczy jeszcze przezyjesz :-)))
Powodzenia pa
Olivka

Znasz odpowiedź na pytanie: HSG?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mam z dzieckiem taki problem
Dziwny rozwój dziecka
Mam dziecko 3 miesieczne. Urodził sie w 35 tygodniu życia ( a więc wcześniak) - waga 2,370kg stan bardzo dobry ( jedyny problem to przedłużająca się zółtaczka - ponad miesiąc
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
co z macierzyńskim?
Ja już się całkiem pogubiłam - czy któraś z Was wie, ile przysługuje mi macierzyńskiego, jeśli jest to moje drugie dziecko ,a w ciąże zaszłam na początku grudnia 2001 roku?
Czytaj dalej