HSG

Proszę o radę! 29 lutego miałam HSG, odbyło się bez krzyków – hmmm praktycznie nic nie czułam. Lekarz, który wykonywał badanie, powiedział, że jest wszystko dobrze! Jedyna jego uwaga do mnie to to, że mam się nie przestraszyć jak będę troszkę poplamiać… I tu pojawia się problem, bo owszem w piątek troszeńkę było plamek krwi, w sobotę tylko „brudny śluz”, w niedzielę poniosło nas z Mężykiem i było przutulanko, po którym odrobinka krwi się pojawiła – ale bez bólu! Od wczoraj (po przytulanku) mam cały czas „brudne plamienie”… boli mnie dość mocno lewy i prawy jajnik (zamiennie)… Nie wiem czy te plamienia są normalne, nie wiem też nic o zakazie przytulanka… Proszę o radę!!!

10 odpowiedzi na pytanie: HSG

mala5-mi Dodane ponad rok temu,

Odebrałam wynik 🙁
Po podaniu kontrastu uwidoczniono prawidłową jame macicy.
Jajowód lewy drożny.
Jajowód prawy słabo widoczny.

Niech ktoś mi wytłumaczy co to znaczy słabo widoczny? Czy to znaczy, że jest coś nie tak? Proszę… wizytę u prof mam dopiero 17 marca…

ginginek Dodane ponad rok temu,

Ja miałam HSG w ubiegłym cyklu. Plamiłam, ale nieznacznie i tylko przez 2-3 dni. Ważne jest też czy nie masz podwyższonej temperatury. Ból podbrzusz i wysoka temperatura (ale nie taka jak w czasie owulacji) może świadczyć o zapaleniu otrzewnej i jest wskazaniem do hospitalizacji. Koniecznie mierz temperaturę! Natomiast jeśli chodzi o przytulanie w cyklu, w którym było HSG, mój lekarz zabronił zachodzenia w ciążę w tym cyklu, ze względu na przepłukanie narządów rodnych kontrastem i naświetlanie promieniami RTG. Anestezjolog przypomniał o tym, ale dodał, że na zachodzie różnie to bywa i czasem lekarze pozwalają próbować. Ponoć HSG może „przepchać” drobne niedrożności w jajowodach i łatwiej zajść w ciążę po HSG z tego co wyczytałam. Poza tym znalazłam co najmniej 3 przypadki ciąż w cyklu po HSG. My zignorowaliśmy zakaz i próbowaliśmy, bo miałam ładny pęcherzyk w jedynym sprawnym jajniku, ale i tak się nie udało 🙁 Mam nadzieję, że te informacje Ci pomogą. Ja szperałam za nimi dokładnie miesiąc temu. Trzymam kciuki za powodzenie Twoich starań i żebyś nie miał komplikacji po HSG.
Pozdrawiam

ginginek Dodane ponad rok temu,

Wydaje mi się, że dopiero lekarz po zobaczeniu zdjęć może powiedzieć Ci co to oznacza. Jedno jest pewne – wystarczy jeden drożny jajowód żeby mieć dziecko 🙂 Ja w to bardzo wierzę, bo jedem mam całkowicie niedrożny.
Jeszcze raz ściskam kciuki!

mala5-mi Dodane ponad rok temu,

Bardzo dziękuję za odp. Co do mierzenia temp to czy mam ją mierzyć w ciągu dnia i zwyczajnie (pod pachą)? Nic mnie boli! Nic też nie usłyszałam od lekarza że proszę nie zajść (żeby to takie proste było), albo o przytulanku, kurcze nawet nie ustalono mi kontroli? Czy to normalne?

mala5-mi Dodane ponad rok temu,

Boże mam 37,4!!! A to mój 12dc!!!

ginginek Dodane ponad rok temu,

Spokojnie, tylko bez paniki! Ja miałam 37,4 przez 2 dni po badaniu. Dzwoniłam do lekarza, bo spanikowałam. Powiedział, że jeśli mnie nie boli podbrzusze, brzuch to OK. Jeśliby bolał, a temp. byłaby wyższa to trzeba się zgłosić do lekarza. 37,4 możesz mieć przed owulacją. Lekarz też mi to sugerował. Nie panikuj, jeśli nic cię nie boli to raczej jest wszystko w porządku.
Pozdro

mala5-mi Dodane ponad rok temu,

Bardzo dziękuję:) Pobolewa mnie raz jeden jajnik, raz drugi, czyli owu pewnie niedługo.. A temp nie mierzę od tego cyklu bo to łudzenie się było strasznie dołujące kiedy poraz kolejny @ przyłaziła….

mala5-mi Dodane ponad rok temu,

Mam pytanko: otóż jak HSG wpływa na cykl? Czy skraca czy wydłuża? W moim przypadku chyba skróci, bo dziś mam dopiero 21 dc a ja już od 20 dc mam plamienia a dziś nawet pojawiło się trochę krwi! Zaznaczam, że HSG miałam w 8 dc, po nim 3 dni miałam lekkie plamienia. Moje cykle 26-28 dniowe! Proszę o odpowiedź:)

ginginek Dodane ponad rok temu,

Mnie HSG nie skróciło cyklu, miała 28-dniowy. Nie przypominam sobie też żebym coś czytała na ten temat. Może inne dziewczyny podrzucą coś więcej. Trzymaj się!

mala5-mi Dodane ponad rok temu,

Dziękuję Kochana:) Trzymaj się!!!

Znasz odpowiedź na pytanie: HSG?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oczekując na dziecko
Pierwsze obawy
Witam Was wszystkie Jestem na przelomie 7 /8 tygodnia ciazy. Wszystko przebiega dobrze, oprocz standartowych objawow (totalne zmeczenie, apetyt, ogromne piersi, czeste siku, poranne nudnosci bez wymiotow) nic mi nie dolega.
Czytaj dalej