I jak się nie stresować?

Dziewczyny jestem załamana…:-((
Od roku staram się o maleństwo….. Najpierw były za długie cykle, potem za wysoka prolaktyna, teraz już drugi cykl stosuję Clo. Intuicja mi podpowiedziała, żebym sobie powtórzyłam badanie prolaktyny. No i okazało się, że drugi wynik mam 16 razy wyższy od pierwszego (350)… Poradźcie mi, czy ten cykl mam potraktować jako stracony? Więc czy jest sens zażywać to Clo….. Nawet zaopatrzyłam się na ten cykl w testy owulacyjne…..Jedynie co mnie pociesza to wiadomość od Miyu, nie tak dawno pocieszałyśmy Ją, bo miała także podwyższoną prolaktynę, a teraz trzymamy za Nią kciuki….. Dzisiaj mam 9 dc, po pracy jadę do pani doktor, mam nadzieję, że przez te kilka dni Bromergon obniży prolaktynę do czasu owulacji. Tylko czy można Clo łączyć z Bromergonem???? :-(((((( Ojjjj, jak mi ciężko.

3 odpowiedzi na pytanie: I jak się nie stresować?

miyu Dodane ponad rok temu,

Re: I jak się nie stresować?

Niestety (a może stety) nie pomogę w zakresie Clo i Bromka bo nigdy nie brałam. Mam jednak wielką nadzieję, że mój przykład wywindowanej prolaktyny będzie jednak nadzieją dla innych Foremek na to że można pomimo to ujrzeć dwie krechy 🙂
Jestem ciekawa jakie miałaś dokładnie wyniki – tego pierwszego i drugiego testu – czy robiłaś może też PGR?

Miyu
+ moja tempka
[Zobacz stronę]

pzb Dodane ponad rok temu,

Re: I jak się nie stresować?

przede wszystkim jedno jest pewne – stres nic tu nie pomoże! tymczasem ja spróbuję napisać Ci parę zdań, które może coś pomogą.

nie wiem, jaki miałaś wynik PRL przed obciążeniem? w normie?
to, że PRL po obciążeniu rośnie za bardzo oznacza, że masz hiperprolaktynemię czynnościową, a więc na stres reagujesz podwyższeniem PRL, co z kolei blokuje owulację. (stąd po pierwsze – wyluzuj ). Metocloprolamid jest właśnie czynnikiem stresowym, dlatego bada się PRL po podaniu tego leku. Ja też mam tę przypadłość.
Na obniżenie PRL bierze się bromergon i można go łączyć z clostibegytem – ja brałam oba leki. Pytanie, czy w poprzednim cyklu (pierwszym z clo jak rozumiem?) miałaś owulację?
Teraz pocieszenie. Moja PRL wzrosła chyba ze 12 razy po obciążeniu. Kiedy odstawiłam wszystkie hormony, nie miałam miesiączki przez 150 dni, przyszła dopiero po wywołaniu jej Proverą.
W pierwszym cyklu brania clo plus 2×1/2tabl. bromergonu ZASZŁAM W CIĄŻĘ (niestety okazała się pozamaciczną ale to już inna historia). Więc nos do góry, zacznij ćwiczyć jogę, pływać, staraj się nie denerwować – a przede wszystkim MYŚL POZYTYWNIE, przecież MUSI SIĘ UDAĆ!
rozpisałam się trochę, ale chciałam dodać Ci otuchy, mam nadzieję, że mi się udało?

3maj się cieplutko
pzb

matyldac Dodane ponad rok temu,

Re: I jak się nie stresować?

Dziewczyny dziękuję Wam za szybką odpowiedź… Napewno poprawiłyście mój nastrój. Pytałyście o mój wynik…..pierwszy to 21,78 ng/ml-czyli w normie, a drugi to aż 350 ng/ml-szesnaście razy podwyższony!!!!!!!!! Kiedy rano usłyszałam wynik, to doznałam szoku, teraz trochę ochłonęłam…….zobaczę, co mi powie pani doktor. Dodam jeszcze że niedawno miesiąc stosowałam Bromergon, który obniżył moją prolaktynę. Wiem, że nie powinnam się stresować, ale niestety w moim życiu jest wiele smuteczków…… Tydzień temu strasznie się zmartwiłam z powodu pewnej wiadomości, domyślam się, że właśnie to spowodowało ten wzrost prolaktyny…. Pozdrawiam Was serdecznie!!!!!

Znasz odpowiedź na pytanie: I jak się nie stresować?

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Czy to prawda?
Czy to prawda że Cerazette zmniejsza a nawet zahamowuje laktację? Właśnie coś takiego usłyszałam wczoraj od gina. Moja Oleńka ma 9,5 miesiąca a ja chciałabym pokarmić ja chociaż
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Jakie oczka
Mam zapytanko.. Kiedy u noworodka kolor oczu sie "robi" normalny, taki jaki powinien on byc?
Czytaj dalej