I jeszcze jedno…

Jesli istnieje zagrozenie, ze poród bedzie przedwczesny instnieja jakies wskazania aby “wykonac” go szybciej, czy lepiej czekac jak najdlużej? (30 tydzien)

pozdrawiam
Kasia

2 odpowiedzi na pytanie: I jeszcze jedno…

aga23 Dodane ponad rok temu,

Re: I jeszcze jedno…

Jeśli jest konieczność indukowania wcześnie porodu (32-33 tydzień) podaje się ciężarnej sterydy, dzięki którym maleństwu szybciej rozwijają się płuca.
Jeśli zdarzy się poród przedwczesny –
ja w 32-33 tygodniu miałam skurcze, ale na szczęście nie odeszły mi wody płodowe – zostało to zatrzymane – dostałam jakieś leki w szpitalu, a później w domu brałam fenoterol i leżałam, ale po czasie okazało się że dzidzia wiedziała co robiła kiedy chciała przyspieszyć…
Pozdrawiam

Agnieszka + Dominiczka(16.01.01)+ Dzidzi(20.04.04)

madzia27 Dodane ponad rok temu,

Re: I jeszcze jedno…

A co oznacza “ale po czasie okazało się że dzidzia wiedziała co robiła kiedy chciała przyspieszyć… “? Bo ja mam czasem skurcze – od 28 tygodnia biorę fenoterol. Teraz do porodu zostało 8 tygodni i nie wiem czy w razie jakiegoś przyspieszenia będzie to dobre dla dzidzi czy nie?

madzia i styczniowy wędrowniczek

Znasz odpowiedź na pytanie: I jeszcze jedno…

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
Kilka pytanek...
Witam wszystkich, Mam kilka pytan: 1. Co to moze byc, jak czuje, ze dzidzius drzy w brzuszku, ma tak cos jakby drgawki czasami, 30 tydzien 2. Jaka jest maksymalna dozwolona dawka magnezu (dozylnie)? 3.
Czytaj dalej
Wszystko o porodzie
kilka rzeczy z mojego porodu
Moj maz byl ze mna 24h na dobe przez 3 dni. Od samego poczatku az do wyjscia. Dostal materac do spania i koce a nawet obiad. Mielismy telewizor,telefon i
Czytaj dalej